Prymulka,pierwiosnek w uprawie w domu

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Piuma
50p
50p
Posty: 77
Od: 1 lut 2007, o 21:19
Lokalizacja: kwiatowa dolinka Małopolska

Pierwiosnek w domu

Post »

Obecnie na rynku kwiatowym pojawia się cala gama pierwiosnków w doniczkach. Ogólnie wiadomo, że po przekwitnięciu kwiatka należy wysadzić do ogrodu. Moje pytanie brzmi Co zrobić z pierwiosnkiem jeśli nie mam ogródka, a nie chcę się pozbywać ładnego kwiatka i cieszyć jego kwiatkami w przyszłym roku?
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Jak to cebulke,przecież one nie wyrastają z cebuli. :shock: Taras,balkon posiadasz?.
Awatar użytkownika
Piuma
50p
50p
Posty: 77
Od: 1 lut 2007, o 21:19
Lokalizacja: kwiatowa dolinka Małopolska

Post »

nie mam ani balkonu ani tarasu.
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Jedyne co pozostaje,to oddać komuś z ogródkiem.
Awatar użytkownika
livia
200p
200p
Posty: 300
Od: 6 cze 2007, o 00:47
Lokalizacja: małopolska

Post »

A moja tesciowa dostala w zeszłym roku na dzień kobiet pierwiosnka, przesadzila do lepszej ziemi i większej doniczki i juz jakis tydzien temu zakwitł (i to całkiem obficie). Po posadzeniu trochę go podsuszyła,bo w hipermarketach często są zalewane....aha i rósł na północnym oknie...
Spróbuj,powinno się udać :)
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Oo to super wiadomość,mówisz o tym ''zwyklym'' pierwiosnku bezłodygowym czy kubkowatym?.A jaką temp. ma w domu?,u mnie pewnie szybko by padła,bo mam za cieplo. :?
Awatar użytkownika
pszubart
100p
100p
Posty: 104
Od: 20 cze 2006, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Do uprawy w domu, najbardziej nadają się chińskie Pierwiosnki kubkowate (Primula obconica) o kwiatostanach podobnych do kwiatostanów Pelargonii rabatowych. Pierwiosnki kubkowate, kwitną bardzo długo od wczesnej wiosny do późnej jesieni, a poza tym można je posadzić w skrzynce kwiatowej na balkonie, gdzie bedą kwitnąć całe lato. Uwaga: nie lubią południowych okien.
:)
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Kasia86
500p
500p
Posty: 757
Od: 14 lut 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Pierwiosnek,prymulka w uprawie w domu

Post »

Ja do Was znów z prośbą o identyfikację :oops: ... Wykorzystyję Was strasznie :(

Mój narzeczony wiedząc, że ostatnio myślałam o powiększeniu kolekcji Fiołów, wpadł jak huragan do kwiaciarni, złapał pierwsze co uznał za fiołka, zapłacił i pobiegł szczęśliwie do domu ze zdobyczą.

Jak zobaczyłam "TO" z daleka to się zachwyciłam tymi kwiatkami myśląc, iż takiego Fioła jeszcze nie mam - narzeczony prawie pękł z dumy! Dopiero jak wzięłam "to" na rączki to zauważyłam, że to niekoniecznie jest fiołek ze względu na chwastowate liście i kwiaty wyrastające z jednej łodygi.

Co to jest - proszę o pomoc. Ładnie toto wygląda więc o ile nie jest "to" jednoroczne to będę szczęśliwa ( narzeczony też :roll: )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam ciepło:)
Moje wątki ---> Kasia86
Hoje i inne domowe na sprzedaż
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: "FIOŁKOPODOBNE" coś:)

Post »

Witaj! To jest primula. Lubi chłód i wilgoć, nie dopuszczaj do przesuszenia bryły korzeniowej. Usychające kwiaty powinno się obrywać, by przedłużyć kwitnienie. Wiosną można posadzić do ogrodu, a dobrze zabezpieczona na zimę, zakwitnie następnej wiosny!

Może ta stronka coś Ci pomoże tutaj.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Kasia86
500p
500p
Posty: 757
Od: 14 lut 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: "FIOŁKOPODOBNE" coś:)

Post »

dziękuję dziękuję dziękuję:) ;:180

czyli mogę to w domu w doniczce hodować? Niestety ogrody nieee maaam :(
dziękuję za podesłaną stronkę.

Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam ciepło:)
Moje wątki ---> Kasia86
Hoje i inne domowe na sprzedaż
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: "FIOŁKOPODOBNE" coś:)

Post »

Spokojnie możesz ją w domu trzymać, tylko wybierz dla niej chłodniejsze miejsce- dłużej postoi :) Jeśli po kwitnieniu ją zasuszysz to możliwe, że gdy zaczniesz podlewać ona jesienią znów zakwitnie (moja zakwitła w doniczce na balkonie). Myślę, że będzie potrzebowała do tego niższej temp., którą trudno jest zapewnić latem.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Kasia86
500p
500p
Posty: 757
Od: 14 lut 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Fiołkopodobne" coś (pierwiosnek)

Post »

To świetnie! Jakoś przeboleję to zasuszanie :roll:

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam ciepło:)
Moje wątki ---> Kasia86
Hoje i inne domowe na sprzedaż
Awatar użytkownika
Kasia86
500p
500p
Posty: 757
Od: 14 lut 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Fiołkopodobne" coś (pierwiosnek)

Post »

Niestety...
Dzisiaj, po 2 tygodniach walki zarówno ja jak i kwiatek się poddaliśmy... Zgodnie z zaleceniami dostał chłodne miejsce, a w doniczce miał stale wilgotno lecz nie mokro... Starałam się jak mogłam... Po tygodniu kwiaty z różowego przeszły w kolor szary po czym razem z liśćmi odpadły od korzeni :( Po raz kolejny się okazało, że wybitnie nie mam talentu do tego typu kwitnących maluchów :| Wielka szkoda i żałoba w domu ---> kwiaty tak rzadko mi padają, że bardzo to teraz przeżywam :(
Miałam nadzieję, ze damy z PRIMULĄ radę... zwłaszcza, że Cyklamen nabyty mniej więcej w tym samym czasie żyje wciąż nawet bardzo intensywnie co również się nie zdarzało :roll:

Dzięki jeszcze raz za rady i pozdrawiam.
Pozdrawiam ciepło:)
Moje wątki ---> Kasia86
Hoje i inne domowe na sprzedaż
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”