Trawa z rolki, podłoże , pielęgnacja, problemy

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Greg90
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 maja 2023, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem z trawą (blok)

Post »

Cześć wszystkim.

Od dwóch lat męczę się z trawą od dewelopera.
Trawa z rolki, może z 15 cm gleby, a dodatkowo 2m od fundamentów pod spodem garaże. A dalej glina.

Rok temu wczesna wiosną, dosypywana była gleba pod trawnik i nasiona trawy.

Mimo regularnego nawożenia, stosowania kolców do napowietrzanie, regularnego podlewania w okresie letnim, trawa mimo, że jest całkiem gęsta to nie jest zielona.

Ktoś mi kiedyś zasugerowała, ze być może zbyt często podlewalem trawę i nie wykształciła systemu korzeniowego w głąb gleby.

Nie mam już pomysłów.
Czasem ona wygląda wspaniale, a w pewnym momencie zaczyna po prostu robić się żółtawa ( tak jak teraz na wiosnę ) :?






Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Problem z trawą (blok)

Post »

Może tutaj znajdziesz poradę w tej sprawie viewtopic.php?f=32&t=1121
Zapraszam :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
marcinj989
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 lis 2022, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Błędy w zakładaniu trawnika.Nierówny wzrost trawy,niewłaściwe podłoże - wszystko na nic

Post »

Witam.

Zasięgnąłem porady w 2 sklepach ogrodniczych, ale do końca nie jestem pewien. Trawę z rolki położyłem rok temu, na glinie jest około 7-10 cm czarnoziemu. Na środku stoi woda, jak twierdzą fachowcy to jest problemem. Rozwiązaniem może być aeracja rurkowa i piaskowanie. Takie aeratory sięgają 7cm, czyli pewnie nie dobiją do gliny. To jest dobre rozwiązanie? Teraz ograniczę podlewanie w tych miejscach, bo po podlaniu czuć było wodę pod nogami. Jak określić jak często podlewać? Ziemia powinna być sucha pod trawą, czy może po 2-3 dniach wykopać kawałek i sprawdzić do którego miejsca jest wilgoć. Z góry dziękuję za porady.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
MaciejL87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 lip 2023, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa z rolki, podłoże , pielęgnacja, problemy

Post »

W sobotę o 13:00 tuż po dostarczeniu trawy i rozsypaniu dostarczonego nawozu rozpoczęliśmy układanie trawnika. Prace skończyliśmy o godzinie 18:40. Po zakończeniu układania trawnik zwałowano zgodnie z zaleceniem. W trakcie rozkładania trawnika trawa była podlewana, po czym codziennie o godzinie 5:00 rano system obficie nawadnia założenie trawnikowe. Wczoraj zauważyłem niepokojący objaw widoczny na zdjęciach. Ziemia jest wilgotna na głębokość szpadla więc zakładam, że powodem nie jest zbyt mała ilość dostarczanej wody. Prośba o porady co robić by zatrzymać proces widoczny na zdjęciach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”