Rodochiton(Rhodochiton atrosanguineum)- próby wysiewu

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
washka
100p
100p
Posty: 179
Od: 6 wrz 2010, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Pnącze, trąbki czekoladowe?(Rodochiton)

Post »

A czy ktoś w tym roku sieje Rodochitona ? Ja, parę lat temu wysiałam go, najpierw oczywiście w doniczkach, ale chyba nie wszystkie nasiona wykiełkowały ... chociaż już nie pamiętam. Niemniej rósł potem w ogrodzie, pięknie kwitł, tylko nie osiągną większych rozmiarów, jak ok. pół metra w górę. Chyba w tym roku znowu go posieję ... zobaczymy, jak sobie będzie radził.
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Pnącze, trąbki czekoladowe?(Rodochiton)

Post »

Siałam Rodochiton w lutym ,po dwóch tygodniach zaczęły wychodzić siewki...bardzo drobne,z piętnastu nasion wykiełkowały 4...ale trzeba czekać cierpliwie ,gdyż nierównomiernie wschodzi.
Należy wysiać do ziemi do siewu,opryskać niewielką ilością wody przykryć folią i ustawić doniczkę nad źródłem ciepła...gdyż wschodzi w temp.podłoża 23,25 *C.Powodzenia... :uszy
W sklepach Rodochitona nie uświadczyłam...tylko przez internet... :D
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Petula
50p
50p
Posty: 60
Od: 11 lut 2011, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pnącze, trąbki czekoladowe?(Rodochiton)

Post »

Witam.
Ja wczoraj kupiłam nasiona a dziś zostały posiane. Nie znalazłam żadnej informacji dot. sposobu siewu, więc potraktowałam rodochitona tak samo jak petunie, czyli nie przykryłam nasion ziemią lecz jedynie przygniotłam do podłoża. Zrobiłam tak, ponieważ rozmiar nasion jest porównywalny i tak mi się skojarzyło. Chciałam więc zapytać w jaki sposób siały go osoby, którym wykiełkował?
Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pnącze, trąbki czekoladowe?(Rodochiton)

Post »

Zakupiłam nasiona rodochitona, otwieram paczuszkę, a tam 6 nasion wielkości ziaren piasku ;:124 nie mam zbyt wielkich nadziei, że coś mi z tego wyrośnie, ale spróbować trzeba :) siedzę i czytam o siewie i znalazłam np. coś takiego: http://theboggarden.blogspot.com/2011/0 ... hiton.html

A jak Wasze rodochitony - komuś coś wzeszło? Wątek trochę stary, to może i doświadczeń się przez ten czas uzbierało Forumowiczom? :D
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pnącze, trąbki czekoladowe?(Rodochiton)

Post »

Na razie kiełkuje 3 z 6 nasion ;:138
Awatar użytkownika
avariel
50p
50p
Posty: 56
Od: 20 maja 2011, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pnącze, trąbki czekoladowe?(Rodochiton)

Post »

dagg pisze:Zakupiłam nasiona rodochitona, otwieram paczuszkę, a tam 6 nasion wielkości ziaren piasku ;:124 nie mam zbyt wielkich nadziei, że coś mi z tego wyrośnie, ale spróbować trzeba :) siedzę i czytam o siewie i znalazłam np. coś takiego: http://theboggarden.blogspot.com/2011/0 ... hiton.html
Dagg, dzięki za linka! U mnie w tym roku to samo zdziwienie - 6 nasionek, to się uśmiałam... :) teraz leży w mokrym do skiełkowania.
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Pnącze, trąbki czekoladowe?(Rodochiton)

Post »

Świat jest mały...jakieś 2 lata temu oglądałam program "Maja w ogrodzie" a bohaterką była autorka bloga z podanego linku.
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pnącze, trąbki czekoladowe?(Rodochiton)

Post »

Wzeszło mi 3/6 nasionek, po namoczeniu wsadziłam płytko do ziemi. Sieweczki były bardzo liche, liścienie malutkie a łodyżki chudziutkie, gdy zaczęły po dość długim czasie puszczać liście właściwe, jak na komendę wszystkie padły... to tyle jeśli chodzi o rodochitona u mnie :)
Awatar użytkownika
avariel
50p
50p
Posty: 56
Od: 20 maja 2011, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pnącze, trąbki czekoladowe?(Rodochiton)

Post »

hmmm... dagg to współczuje, ale nie poddawaj się, może następnym razem się uda :)

mi z 5 nasionek jedno pokazało korzonek, więc wsadziłam do ziemi. i czekam dalej...
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pnącze, trąbki czekoladowe?(Rodochiton)

Post »

Może spróbuję znowu... za rok ;:173
Dzingis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 maja 2022, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rodochiton(Rhodochiton atrosanguineum)- próby wysiewu

Post »

Stary wątek ale szukałem i do co do zimowania. Mi z 5 nasion wzeszły 3. Głównie dlatego że dwa wypadły na podłogę a są tak drobne że nie do znalezienia. Kielkowałem na waciki kosmetycznym pod przykryciem. Taki kubeczek po sosie do pizzy. Postawiłem na ruterze żeby miało ciepło od spodu. Potem do jiffpot przy pomocy wykałaczki jak już liścienie były widoczne. Na zazie rośnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”