Budleja z nasion

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
Sunrise
200p
200p
Posty: 227
Od: 25 sty 2010, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Budleja

Post »

Tak, te przeźroczyste jednorazowe pojemniczki sa świetne, dodatkowo maja przykrywkę, więc na czas kiełkowania zamykam wieczko i nasionka mają świetne warunki, używam te pojemniki od dłuższego czasu, zaopatrzyłam się w nie w Makro.

Co do moich wysianych wcześniej budlei... Niestety spotkał je dramat, moje dzieci bawiąc się w domu piłką :evil: zrzuciły mi pojemnik z siewkami. Byłam wściekła, ale zamknęłam oczy, policzyłam do 10, zabrałam piłkę i zagoniłam do czytania książek (dzieci, nie siewki). Na szczęście miałam jeszcze jedną paczkę nasion i wczoraj posiałam jeszcze raz.
berberysy
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 24 sty 2010, o 23:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Budleja

Post »

Moje nasiona wysiane 15 lutego bardzo słabo wschodzą.Pokazało się dosłownie kilka sztuk, właściwie ledwo je widać. Może nasiona były stare, albo słabej jakości? Pocieszam się,ze inne roślinki ładnie wschodzą.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Budleja

Post »

berberysy to dziwne że tak mało zeszło, widocznie nasiona były stare. Pozostałe odkryj, jeśli są przykryte i na południowy parapet na ;:3 pamiętaj o podlewaniu bo lubią wilgoć. Z tych kilku sztuk urosną krzaki wysokie do 2m i szerokie na 1,5m. Potrzebują sporo miejsca, podczas suszy trzeba je podlewać bo liście więdną.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Budleja

Post »

Dostałam nasiona budleji w prezencie zupełnie nie wiem co to za krzew? Przejrzałam cały ten wątek ale wszędzie widzę informację o wysiewie nasion do doniczek własnie na przełomie lutego i marca. Proszę o informację czy mogę je wysiać wprost do gruntu?? Jeśli tak to kiedy i jakie stanowisko lubi ta roślinka?? Proszę o informację.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Nasiona budlei - co dalej?

Post »

Budleję najlepiej wysiać do doniczki a potem posadzić do ogrodu, wysiana teraz ma szansę jeszcze zakwitnąć na jesieni.
Może rosnąć na stanowisku słonecznym ale w przypadku wystąpienia suszy trzeba ją podlewać bo więdnie.
Pięknie wygląda wabiąc motyle, nazywana jest motylim krzewem.
Tak wygląd moja, kolorów jest więcej ale tylko ten przetrwał mrozy bez okrywania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Nasiona budlei - co dalej?

Post »

Dziękuje Ani za informacje. A jeśli nie wysieje teraz do donicy to kiedy moge do gruntu wysiać??
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasiona budlei - co dalej?

Post »

No i stało się - po przeczytaniu instrukcji siewu budlei według Swagmana, wróciłam właśnie z torebką nasion i zaraz szukam stosownego pojemnika. Moja stara budleja niestety zeszła tej zimy. Mam nadzieję że uzyskam różne kolory. :)
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Nasiona budlei - co dalej?

Post »

A jednak wiekszość jest za siewem do donicy a później do gruntu, tylko ja już nie ma gdzie tego trzymać :roll:
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Nasiona budlei - co dalej?

Post »

aage do gruntu to nie wysiewałam, dlaczego nie chcesz do doniczki :?: W doniczce jest dużo pewniej bo wiadomo jak wyglądają siewki i są regularnie podlewane. W gruncie mogą nie zejść, można je pomylić z chwastami i wyciąć. Budleje i tak musisz później posadzić w dużej odległości bo krzaki są duże ok 2m średnicy, w drugim roku uprawy. W doniczce schodzą po kilku dniach dodam że nie pikowałam ich tylko siedziały do czasu posadzenia w ogrodzie, nic im nie było ładnie się rozkrzewiły.
Budleje muszą być przycinane na wiosnę żeby co roku obficie kwitły, sprawdziłam ;:108 Może wysiej do doniczki i do gruntu, zobaczysz czy zejdą ale dopiero w kwietniu jak skończą się przymrozki :)
Powodzenia :wit

Wysiałam mix ale zeszły białe i takie co na foto, białe w poprzednią zimę wymarzły widocznie potrzebują okrycia na zimę. W tym roku po siarczystych mrozach to nie wiem jak przetrwały okaże się na wiosnę. Z jednej torebki zeszło mi pełne dwie doniczki siewek, zostawiłam troszkę resztę rozdałam.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Nasiona budlei - co dalej?

Post »

Aniu nie że nie chce siać do doniczek tylko nie mam już miejsca na parapetach :( i boje się pikowania. Ale jak wspomniałaś że Ty nie pikowałaś i wyrosły ładne, hmm może jednak zasieję do donicy. Chyba mnie przekonałaś. Jak wróce z pracy do domu chyba zrobię porządek na parapetach i może trochę miejsca się znajdzie. Dziękuje bardzo za cenne informacje
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Budleja

Post »

Słuchajcie a jest szansa, że Budlejki wysiały się same..? Mam kilka cudownie kwitnących Budlejek i będę szukać siewek wokół nich, tylko kiedy..?
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Budleja

Post »

a są nasienniki w miejscu kwiatostanów :?: -takie popękane niewielkie torebki :idea: bo jeśli są to weź sekator i delikatnie je zetnij - będziesz miała miliony nasion do siewu :wink:
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Budleja

Post »

Oj są!! OOO...! to może dochowam się własnych siewek :) ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”