Bambusy w gruncie

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Miki
50p
50p
Posty: 99
Od: 6 sty 2011, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Mam pytanie do uprawiających bambusy "Phyllostachys". Czy przerzedzacie swoje kępy, a jeśli tak to jak radykalnie i kiedy? Moje Bisseti się już dosyć zagęściło, skolonizowało cały przeznaczony dla nich teren i mam wrażenie że jest coraz mniej nowych pędów. Czy prześwietlenie spowoduje, że pojawi się ich więcej? Macie jakieś doświadczenia?
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
krabik
200p
200p
Posty: 305
Od: 28 gru 2021, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Od dawna podobały mi się bambusy, w końcu kupiłam bambus Bisseta, taki dla początkującej. Ma 3 urocze kiełki wystające z ziemi :) Ponieważ zimy u nas naprawdę surowe, zastanawiam się, czy lepiej posadzić go do donicy, czy jednak od razu do ziemi?
I jak szybko on rośnie, czy mogę nie wstawiać ograniczników?
Anna
Awatar użytkownika
Miki
50p
50p
Posty: 99
Od: 6 sty 2011, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Bambusy w gruncie

Post »

krabik pisze: 31 maja 2023, o 10:00 ...czy lepiej posadzić go do donicy, czy jednak od razu do ziemi?
I jak szybko on rośnie, czy mogę nie wstawiać ograniczników?
Moim zdaniem lepiej do ziemi. Bisseti jest bardzo ekspansywny a jeśli chodzi o zimę to raczej bezproblemowo zimuje. Jeśli masz dużo miejsca i nie zależy Ci gdzie bambus wyrośnie, to wtedy bariery nie są potrzebne. Stare chińskie przysłowie mówi - w pierwszym roku bambus stoi, w drugim idzie, w trzecim biegnie. :D
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
krabik
200p
200p
Posty: 305
Od: 28 gru 2021, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Bardzo dziękuję! Jeszcze przeczekam przymrozki i posadzę. Już korzenie zaczęły wyłazić z doniczki, a u mnie jest dopiero kilka dni :)
Anna
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1268
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Bambusy w gruncie

Post »

A jednak pojawił się młody pęd w 2023r.
Nasadziłam na niego doniczkę z ziemią, a dzisiaj postanowiłam sprawdzić i odciąć pęd.

Tatadam! :heja ;:138 :tan
Obrazek
Są korzenie. :heja ;:138 :tan
Tyczkę obcięłam i z reszty zrobiłam sadzonki pędowe. Zobaczymy, co z tego będzie. :D
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2168
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Bambusy w gruncie

Post »

U mnie Fargesia Rufa przetrwała bez szwanku mróz -17 C (nieokrywana). Pierwsza zima Phyllostachys Aurea (okryty agrowłókniną ) też wygląda na to, że mróz mu nie zaszkodził. Czy ma Ktoś fargesię Red Dragon? Jak ten bambus znosi nasze warunki?
Pozdrawiam Lucyna
5piotrek7
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 6 lip 2023, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Moja Fargesia Rufa przezimowała na balkonie w donicy. Niczym jej nie zabezpieczałem bo temperatura nie spadała poniżej 15 stopni a to i tak może przez 2-3 dni w ciągu całej zimy. Fakt, że donica o pojemności 60 litrów z terakoty sama w sobie zabezpieczyła korzenie rośliny przed mrozem
green90000
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 1 lis 2018, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bambusy w gruncie

Post »

Hej,
Czy jest odmiana bambusa zimująca w gruncie, środkowa Polska, która nadawałaby się z przeznaczeniem na paliki do pomidorów?
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”