Nie za ciepło okrytym roślinom?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
martas

Post »

Z drugiej strony - gdyby nie my, one nie miałyby problemów teraz, bo nikt by ich nie okrywał ;)
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Ja radzę nie odkrywać jak są rośliny okopcowane. Ziemia długo utrzymuje w miarę równą i niższą temperaturę.

Trzeba to zostawić przyrodzie. A, że po tej zimie możemy mieć więcej strat niż po poprzedniej to chyba pewnik.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Nalewka pisze:ooo nie! To nie MY mamy problem, tylko roślinki. Powinny być elastyczne i dać sobie radę. A jeśli nie dostosują się do warunków pogodowych, to po co nam takie delikatne i wrażliwe mimozy?
Dlatego ja jeszcze nigdy żadnej roślinki(za wyjątkiem róż piennych) nie okrywałam na zimę. Jedyne co robię, to zabezpieczam drzewa w sadzie i iglaki przed zwierzyną leśną.
Rośliny trzeba hartować i zostawiać sobie jedynie najsilniejsze okazy. 8)
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Basia pisze:A, że po tej zimie możemy mieć więcej strat niż po poprzedniej to chyba pewnik.
Basiu nie strasz :D :D :D
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Ja mam nadzieję, że moim roślinom okrycie nie zaszkodzi, bo przecież korą się sćiółkuje, a ja podsypałam korą...
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 988
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Post »

okryłem agrowłókniną moje róże pienne..... odkryć czy zostawić?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja bym na razie do pierwszych mrozów odkrył Janku.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

A ja mam owinięte młode drzewka owocowe papierem falistym jakieś 2 -3 warstwy z otworem z góry czyli nie w pełni szczelnie utulone. zostawić czy ściągnąć te okrycie?

Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Jarku jeżeli mają kopczyki na wysokość ok 30 cm to powinno na tą chwilę wystarczyć.
Chyba że papier ten ma służyć za ochronę przed zającami :D
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 988
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Post »

w takim razie jutro prosto po szkole rach-ciach do ogrodu i będę ściągał agrowłókninę. dzięki za radę...
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Kochani!
Zadając to pytanie na forum byłam przerażona tym co może się dziać pod okryciem moich roślinek (zważywszy że owinęłam je całkiem konkretnie) w taką pogodę. Jakie będą skutki tej aury to już czas pokaże. Pojechałam dziś z rana na działkę i wszystko pościągałam. Krzewuszki, klon palmowy, perukowiec, hortensje bukietowe i drzewiaste zupełnie jakby spały natomiast hortensje ogrodowe wypuściły obfite pąki, miejscami pojawiła się pleśn. Po za tym wszystko w porządku. Uspokoiłam się bo żywcem ich nie ugotowałam :D . Mam nadzieje że to nie będzie dla nich szok termiczny. Teraz kożuchy pozakładam w prawdziwe mrozy!
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Yaro32 pisze:.. zostawić czy ściągnąć te okrycie?...
Jarku ja na Twoim miejscu bym na razie sciągnął. Okryj papierem falistym drzewka dopiero, gdy w dzień i w nocy będą temperatury minusowe. A jakie drzewka masz okryte papierem falistym - na zimę zabezpieczamy tylko jednoroczne oraz nektaryny, brzoskwinie, morele. Inne nie wymagają okrywania.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Okryłem wiśnie, czereśnie oraz grusze. W zeszłym roku miałem je wsadzone i okryłem włókniną. wiosną okazało się , że przez mrozy wszystkie przemarzły i część z nich odbiła czyli mogę je w sumie traktować jak tegoroczne. W tym roku owinięte są tylko papierem falistym. Podobnie krzewy ozdobne zasypałem liśćmi. Czy zdjąć na razie to okrycie i dopiero jak przyjdą mrozy zakopczykować je.


Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”