Kwarantanna po oprysku,szkodliwość

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
tomboj0
500p
500p
Posty: 655
Od: 10 gru 2007, o 22:15
Lokalizacja: Wrocław, Karwiany

Post »

ulado pisze: Ileż to trzeba serca włożyć i czasu na czytanie, by osiągnąć takie wtajemniczenie.
Całą wolną moc serca, cały wolny czas.
ulado pisze:A oman wielki, bokkonia, - co to jest?
Do tego musisz dojść sama.

pozdrawiam
tomek
Awatar użytkownika
pyzia
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 maja 2009, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Prawie ;-) Poznań
Kontakt:

Doradźcie nawozy

Post »

Witam
Poradźcie proszę jakie nawozy będą najlepsze dla:
- roślin cebulowych
- iglaków
- roślin kwitnących (w tym pojemnikowych)
- wrzosowatych
Chodzi mi o te "nawozy przemysłowe" - nie w ładnych opakowaniach ze zdjęciem, ale skuteczne i w dobrej cenie.

W tym roku postanowiłam nie nabierać się więcej na "marketing" stąd mój brak wiedzy. Bardzo liczę na Waszą pomoc - dziękuję!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Doradźcie nawozy

Post »

Do wszystkich niekwasolubnych (czyt. wrzosów i iglaków) używam Azofoski, im większe opakowanie tym taniej wychodzi, ale że działka mała to kupuje 5kg.
Awatar użytkownika
pyzia
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 maja 2009, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Prawie ;-) Poznań
Kontakt:

Re: Doradźcie nawozy

Post »

Dziękuję Ci Wronek za odpowiedź.
Mój sąsiad doradził mi abym pod kwasoluby dała siarczan amonu względnie siarczan magnezu.
Rozumiem, że byliny i cebule mogę zasilić Azofoską?
Jak często ją stosować?
pozdrawiam
pyzia
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Doradźcie nawozy

Post »

Ja natomiast polecam nawozy długodzialajace firmy intermag - dobre nawozy w przystępnej cenie, nie tak koszmarnie drogie jak nawozy substrala. Natomiast przestrzegam przed nawozami o przedłożonym działaniu firmy Agrecol - nie zawierają mikroskładników pokarmowych - odsyłam do strony producenta i zerknięcia do karty charakterystyki nawozu.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Doradźcie nawozy

Post »

A ja odsyłam do listy wypisanej przez Tadeusza, jasno, dokładnie, nic tylko pędzić do sklepu z zaopatrzeniem dla rolników i kupować :)
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p1425297
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
WojtekB
50p
50p
Posty: 97
Od: 1 kwie 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze Płd.
Kontakt:

Re: Doradźcie nawozy

Post »

wronek89 pisze:Do wszystkich niekwasolubnych (czyt. wrzosów i iglaków) używam Azofoski, im większe opakowanie tym taniej wychodzi, ale że działka mała to kupuje 5kg.
Jakaś sprzeczność się pojawiła: od kiedy wrzosy i iglaki są niekwasolubnymi roślinami. Z szkoły i teraz z praktycznej wiedzy wiem, że wrzosy lubią wybitnie (silnie) kwaśną glebe i uboższą w składniki pokarmowe. Z tego względu nawozić je można co najwyżej raz w roku. Dobrymi nawozami jest wspomniana Azofoska czy też Hydrocomplex, ale siarczan (IV) amonu jest o tyle lepszy, że dodatkowo zakwasza glebę (jeżeli ma odczyn obojętny lub zasadowy, Obrazek). Iglaki, borówki i różaneczniki też mogą być zasilane tym nawozem. Jeżeli jednak nie możemy zdobyć siarczanu amonu możemy użyć też dowolnego nawozu, pod warunkiem, że zawartość fosforu i potasu przeważa nad azotem (wszystkie nawozy do roślin kwasolubnych zawierają takową proporcję składników). Podobna proporcja zachowana jest w nawozach stosowanych do zasilania roślin cebulowych.

Osobiście polecam Police (ostatnio najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się u nas nawóz) oraz Florovit (zależy kto go nazywa "nawozem przemysłowym").

PS: Przepraszam za jakiekolwiek pomyłki, ale przy dodawaniu poprzedniego postu wywaliło mi przeglądarkę :(
Awatar użytkownika
Kryniu
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 8 lut 2010, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Doradźcie nawozy

Post »

A jakie nawozy stosować pod winogrona, i jak często je stosować
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
WojtekB
50p
50p
Posty: 97
Od: 1 kwie 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze Płd.
Kontakt:

Re: Doradźcie nawozy

Post »

Kryniu pisze:A jakie nawozy stosować pod winogrona, i jak często je stosować
Pod winorośl, a także pod krzewy agrestu, porzeczek i malin zaleca się stosować nawozy, w których składzie znajduje się dużo potasu. Najbardziej niekorzystny jest nadmiar azotu (przede wszystkim osłabia rośliny, które stają się podatniejsze na czynniki chorobotwórcze). Na tym forum już pisano (do) kiedy można zasilać winorośle - temat: Winogrono winorośl - nawożenie. Przeważnie nawóz mineralny podajemy wiosną (po odkryciu) oraz przed kwitnieniem.

Warty uwadze jest też siarczan potasu, który stosowany jest do nawożenia warzyw i drzewka owocowe, a także roślin jagodowych i ozdobnych (ze względu na niską zawartość chlorków zalecany pod wszystkie rośliny wrażliwe na chlor).
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Doradźcie nawozy

Post »

WojtekB pisze:Jakaś sprzeczność się pojawiła: od kiedy wrzosy i iglaki są niekwasolubnymi roślinami. Z szkoły i teraz z praktycznej wiedzy wiem, że wrzosy lubią wybitnie (silnie) kwaśną glebe i uboższą w składniki pokarmowe...
Roztargnienie, oczywiście masz racje, nie wiem co ja za bzdury popisałem ;:14
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

Witam, dostałam od kolegi takie oto nazwozy jednak nie wiem jak je stosować? Jakie dawki, kiedy, przed sadzeniem roślin czy może w okresie ich wegetacji? Na jakie gleby, jakie mają działanie, pod jakie rośliny? Bardzo proszę o pomoc. Załączam zdjęcia z ich składem chemicznym :D

Pozdrawiam Mariola

Obrazek Obrazek Obrazek
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

Gogle Twoim przyjacielem... wystarczy wklepać...
http://www.salmag.pl/nawozy/salmag.php
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

tylko ze tam są inne nawozy a nie o takim składzie może jednak ktoś pomoże :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”