Kwarantanna po oprysku,szkodliwość

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
noigit
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 kwie 2007, o 15:59
Lokalizacja: JArosław

Kwarantanna po oprysku,szkodliwość

Post »

Mam takie pytanie po jakim czasie od opryskania ziemi środkami chwastobójczymi mogę przekopać ziemię? i sadzić warzywa? odpowiedz proszę albo w temacie albo na priv. Z góry dziękuje :D
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Witaj Noigit na Forum. ;:100
Może podasz jakieś imię, bo ten nick jest taki bezosobowy. :D
Ponadto prośba: pisz używając polskich liter, oraz wpisz skąd jesteś w swoim profilu, taki jest zwyczaj.
Z reguły na preparatach chwastobójczych pisze jaki jest okres karencji, czyli po jakim czasie można zacząć uprawę roślin.
Jeżeli chcesz konkretnej odpowiedzi, to musisz podać o jakie preparaty Ci chodzi.

Jeszcze poczytaj sobie to, może właśnie to Cię interesuje http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ght=randap
noigit
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 kwie 2007, o 15:59
Lokalizacja: JArosław

Post »

Dokładnie o to a na imie mam Patryk ;D
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Pierwsze prace po oprysku Raundapem (przekopywanie, ...) można wykonać dopiero po 2-3 tygodniach. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
DYZI
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 cze 2007, o 20:14

Kiedy siać / sadzić po użyciu roundupu?

Post »

Jak w temacie. Dwa tygodnie temu popryskałem roundupem, teraz przekopałem i chcę wsiać trawę mija 2 i pół tygodnia. ile dokladnie trzeba czekać czasu. Chciałbym uniknąć sytuacji że wsieję trawę i nie wyrośnie.


Proszę pisać poprawną polszczyzną. Dziękuję !
Poprawiono literówki
KaRo
kupiłem działkę... ratujcie:)
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

Na wysianie trawy trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Na razie zniszczeniu ulegly części zielone, ale jeśli już wysiały jakieś nasionka to za jakiś czas znów się zazieleni.
Proponuję po czterech tygodniach od wylania zgrabić uschnięte rośliny, przekopać, usunąć kamienie i korzenie, wyrównać i jeszcze chwilkę poczekać. Pryskać jeszcze raz specyfikiem jak tylki chwaściki wzejdą. Wtedy wystarczy poczekać dwa tygodnie i już można siać.Przed siewem wzruszyć lekko ziemię.
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
pawel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 16 maja 2007, o 19:59

Post »

Ja u siebie pryskałem przed tygodniem. Chcę odczekać do sierpnia by chwasty odbiły i znów je spryskać, a we wrześniu siać trawę. Lato to zły okres na sianie trawy, najlepiej na wiosnę i jesienią.

Pozdrawia paweł
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Wpisz w wyszukiwarkę hasło "Raundap". Jest m.in. temat http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 96&start=0 w którym napisałem
Erazm pisze: Nie trzeba. Raundap je zniszczy. Działa powoli, ale naprawdę bardzo skutecznie. :wink:
Między opryskiem Raundapem a opadami deszczu musi upłynąć minimum 3 godziny by zadziałał. Pierwsze prace po oprysku (przekopywanie, ...) można wykonać dopiero po 2-3 tygodniach.
Raundap nie działa na rośliny, które wykiełkują po oprysku.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
klara-0226
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 lip 2007, o 08:36
Lokalizacja: lublin

Kiedy sadzić po użyciu randapu?

Post »

Po jakim czasie można sadzić truskawki i warzywa po zastosowaniu randapu
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Wpisz w wyszukiwarkę "Raundap". Podejrzewam, że po zastosowaniu Raundapu musisz przekopać ziemię. Odczekaj 2 - 3 tygodnie.
W temacie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ht=raundap
Erazm pisze:
SATI pisze:Jeżeli mieliście perz to bedzie trzeba przekopać i korzenie wybrac...
Nie trzeba. Raundap je zniszczy. Działa powoli, ale naprawdę bardzo skutecznie. :wink:
Między opryskiem Raundapem a opadami deszczu musi upłynąć minimum 3 godziny by zadziałał. Pierwsze prace po oprysku (przekopywanie, ...) można wykonać dopiero po 2-3 tygodniach.
Raundap nie działa na rośliny, które wykiełkują po oprysku.
Pozdrawiam Andrzej.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Re: Kiedy sadzić po użyciu randapu?

Post »

klara-0226 pisze:Po jakim czasie można sadzić truskawki i warzywa po zastosowaniu randapu
Ja dałabym min miesiąc karencji. Sama wielokrotnie używałam randapu i jeśli chodzi o podłoże pod coś, co się będzie jadło, to na pewno odczekałabym dłużej niż w przypadku podłoża pod zwykłe krzaki, czy kwiaty. Randap to bardzo silny środek.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

... i nawet jeśli nie odkłada się w glebie sam, to w korzonkach roślin traktowanych nim wcześniej - na pewno tak. Do tego nie ma możliwości wybrać każdego najmniejszego kawalątka roślin pryskanych Roundapem, zawsze coś w ziemi zostanie. A więc zgadzam się całkowicie z Aurynką.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
klara-0226
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 lip 2007, o 08:36
Lokalizacja: lublin

Post »

dzięki do sadzenia truskawek trochę czasu więc biorę się juz do pracy :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”