Kwarantanna po oprysku,szkodliwość

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ewa1966
100p
100p
Posty: 108
Od: 26 sty 2009, o 13:56

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

A jeśli tylko chciałabym dać sam dolomit to też 0,5 kg na 1 m2?,czy to wystarczy ,żeby glinka coś z siebie dała roślinkom?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

Dolomit dostarcza do gleby magnez i wapno ,inne składniki trzeba podać w innej formie np. obornik. Także gdy dajemy wapno nawet w postaci dolomitu to podnosimy pH gleby . Zbyt wysokie pH też jest nie wskazane , bo może być utrudnione pobieranie innych składników jak Fe, P .
Awatar użytkownika
KasiaPuk
200p
200p
Posty: 446
Od: 17 sty 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Planet Thanet ;)

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

Witajcie, kupiłam nawóz organiczny w postaci granulowanych kości, rybnych odpadów i krwi zwierzęcej, ale się zastanawiam czy może zakwaszać ziemię, ma ktoś szerszą wiedzę na temat takich produktów?
Horse riding - an art of keeping a horse between you and the ground.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

Mączka kostna zawiera bardziej wapno i fosfor ,to raczej będzie oddziaływać zasadowo ,powinno być dobrze .
Awatar użytkownika
KasiaPuk
200p
200p
Posty: 446
Od: 17 sty 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Planet Thanet ;)

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

U mnie jest glina, na głębokości około 20 cm zaczyna się kruszywo wapienne (zady i walety siedzenia na klifie kredowym...) a chciałabym troszkę tę glinę rozluźnić i zrobić z niej lżejszą glebę, a teraz się zastanawiam czy ta mączka kostna to był dobry pomysł :roll:

Wygląda na to że będzie przegięcie w druga stronę, cholercia.
Horse riding - an art of keeping a horse between you and the ground.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

Mączkę kostną użyj pod róże, one to uwielbiają!!!

A do rozluźnienia gliny możesz użyć kompostu, piasku, kory, ziemi liściowej, popieczarkowej albo wszystkich tych rodzajów naraz :)

Zależy co chcesz osiągnąć, co chcesz, żeby tam rosło.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
KasiaPuk
200p
200p
Posty: 446
Od: 17 sty 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Planet Thanet ;)

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

Nalewko, chcę żeby ziemia po kilku dniach suszy nie zbijała się i nie zasychała w beton, na jesieni przekopałam ściętą trawę z trawników i resztę chwastów po pieleniu, ale mimo przekopania na zimę glina znowu osiada i robi się twarda. Pod trawnikami jest mięciutko, ale to kwestia utrzymywania wilgoci, a miejsce na grządki mimo spulchniania się "wsiada". Róże podkarmię skoro tak mówisz, a ten kostny nawóz już sypałam też pod cebulowe. I jeszcze pytanie, czy z takim nawozem można przesadzić? Czy istnieje ryzyko że rośliny się "spalą"?
Horse riding - an art of keeping a horse between you and the ground.
Klauden
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 4 sie 2012, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Chemia,chemia,wszędzie tylko chemia

Post »

Ja się pytam, czemu większość idzie na łatwiznę i opryskuje swoje rosliny herbicydami,pestycydami chociaz powszechnie wiadomo o ich oddziałowaniu na każdy organizm? Czy któreś z was drodzy forumowicze ma "ekologiczną działke bądź ogród" i podziela moje krytyczne nastawienie ;:222 ?
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chemia.

Post »

Co powszechnie wiadomo?
Klauden
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 4 sie 2012, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chemia.

Post »

"...Zatrucia przewlekłe mogą dotyczyć osób zatrudnionych w pracy z pestycydami. Jednak narażona na przewlekłe zatrucie jest cała populacja ludzka, z powodu ogólnoświatowego, powszechnego użycia pestycydów, ich gromadzenia się w żywności, glebie, wodzie i powietrzu. Zgromadzone w organizmie pestycydy wywierają wpływ na procesy rakotwórcze (mogą je zapoczątkowywać lub nasilać), są neurotoksyczne, zaburzają regulacje hormonalną i enzymatyczną..." - Wikipedia.

http://uwaga.tvn.pl/39357,wideo,212245, ... ortaz.html
diaemus
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 12 wrz 2012, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prawie Centrum Polski

Re: Chemia.

Post »

Sprowokowałeś mnie do rejestracji... Tak, jeszcze są ludzie którzy nie walczą z przyrodą a współpracują z nią, wiedzą że chemia nie jest obojętna dla zdrowia i nie mają najmniejszego zamiaru uwierzyć, iż nie da się np. uprawiać pomidorów bez fungicydów (jak się nie da to co ja jem od dwóch lat? I dlaczego moje pomidory w zeszłym roku padły dwa tygodnie później od pomidorów mojej stosującej chemię sąsiadki?). To na tyle, na razie.
Klauden
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 4 sie 2012, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chemia.

Post »

Jak można porównac te dwie rzeczy?
Po pierwsze jeśli jesteś nałogowym palaczem to sobie pal. Nie trujesz tym innych ludzi. Poza tym tytoń to roslina cos co dała nam natura. A nie biotechnologia !
Od palenia papierosów wzrasta ryzyko zachorowania na raka. Masz kilka lat na to. Zresztą przestajesz palić a po góra 5 latach twój organizm wraca do kondycji ktora była zanim zacząłes palić.

;:63 Nie pomyslałeś o tym że tak naprawdę Roundup jest stosowany od kilki, kilkunastu lat co wiąże się z tym że tak naprawdę nie wiemy jakie są skutki uboczne? Co jeśli się okaże że nasze dzieci czy wnuki będą mialy poważne problemy ze zdrowiem czy będą bezpłodne?
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chemia.

Post »

Umiar potrzebny jest we wszystkim.
I w stosowaniu chemii i w jej negowaniu.
Nie użyję Roundapu w warzywniaku ale na ścieżkach już tak ( oczywiście wieczorem po oblotach pszczół ). Mszyce staram się zwalczać colą, czosnkiem i innymi naturalnymi preparatami, ale nie wyobrażam sobie by położyć kreskę na brzoskwini, nie opryskać jej i niech sobie padnie na kędzierzawość.
Jabłonie pozostawiają wiele do życzenia ale żyją i owocują, więc jeszcze myślę czy zastosować chemię czy nie. I to będzie moja decyzja. Tylko ja wiem jak często powinnam zastosować opryski a jednak tego nie robię, czasem z lenistwa, czasem z niechęci do chemii.

Mam sąsiada działkowego, który ma oczko wodne i wyciął już większość drzew owocowych bo nie może stosować oprysków ze względu na rybki ( zakaz używania w pobliżu ujęć i zbiorników wody ), a po owoce przychodzi do mnie.

Wielokrotnie na forum pisaliśmy o szkodliwości nadmiernego stosowania chemii w ogrodzie, temat nie jest nowy, wystarczy poczytać.

Klauden - sprecyzuj o co Ci konkretnie chodzi w tym temacie, bo poza sloganem nie napisałeś nic konkretnego. Jedyne co zrozumiałam to że jesteś przeciwny ale nic więcej się nie dowiedziałam.

Sporo czytam i wiem że są kraje, gdzie ŚOR sprzedawane są ludziom posiadającym zaświadczenie o odpowiednim przeszkoleniu. U nas może kupić je każdy. Ale nie każdy leje je bez opamiętania i nie każdy jest ich zwolennikiem.
Nic nie zastąpi wstrzemięźliwości i rozsądku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”