Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

Amlos pisze: Ten osobnik to Rzemlik topolowiec :D . Faktycznie, interesujący :shock: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rzemlik_topolowiec
Bardzo dziękuję za identyfikację :D Fajne, że go rozpoznałaś, ja raczej poprzestaję na podziwianiu robali :wink:
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

Nazwę tego robala akurat znam, ale to wyjątek :wink:
To Dolycoris baccarum - plusknia jagodziak, to częsty gośc w moim leśnym ogrodzie :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

moja domowa żaba..
Obrazek
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

Józef pisze:moja domowa żaba..
Obrazek
Ale masz śliczną 'przytulankę' ;:113
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Fantastyczna :lol: :lol: :lol: Bardzo mi się podoba. :)
larix
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Nie pozwolmy im glodowac

Post »

ja tez lubie rozne zyjatka nie tylko w ogrodzie, teraz zima i cześć z nich spi. U mnie w wiejskim domu popielice spia zwiniete w klebek w popielniku starego pieca. Ale warto pamietac o tym ze te które nie spia czasem sa glodne i warto bysmy o tym pamietali. Mozna przy tym zrobic fajne zdjecia. Czasem trafiaja na małe co nie co jemioluszki czy gile ktore przy innej okazji nie mozna zobaczyc.
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Zgadza się ja też polecam dokarmianie ptaków ale oczywiście karmą przeznaczoną do nich i niczym innym. Inne zwierzęta też warto karmić.
Dzisiaj na spacerze widziałem zimorodka, piękny ptak nie wiedziałem że występuje w okolicach Katowic.
No a oprócz tego ptaka to widziałem sowę, bażanta, kowolika i sikorki. Piękne zwierzęta. Mam zdjęcia ale niezbyt dobre. Zimorodek był za szybki żeby dało mu się zrobić zdjęcie.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Nie pozwolmy im glodowac

Post »

larix pisze: U mnie w wiejskim domu popielice spia zwiniete w klebek w popielniku starego pieca. Ale warto pamietac o tym ze te które nie spia czasem sa glodne i warto bysmy o tym pamietali. Mozna przy tym zrobic fajne zdjecia. Czasem trafiaja na małe co nie co jemioluszki czy gile ktore przy innej okazji nie mozna zobaczyc.
Co to takiego te 'popielice'....he, he....nie mam starego pieca z nieuprzątniętym popiołem.....a czym toto się odżywia, bo nie wiem czy mam się bac.... :lol: Może masz jakieś fotki, które by rozjaśniły nieco sprawę :?:
larix
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Nie pozwolmy im glodowac

Post »

Popielice ta bardzo sympatyczne zwierządka. Troche tupia na strychu w nocy ale mnie to nie przeszkadza. W koncu jak sie z kims mieszka trzeba się przystosować. Nie zrobilem niestety zdjęc wiec wklejam Ci krotki opis tych miłych zwierzatek.

-"Popielica, Glis glis, gryzoń z rodziny popielicowatych. Osiąga długość ciała 13–19 cm, ogona 11–15 cm, waga 80–120 g. Przed rozpoczęciem snu zimowego jest niemal dwukrotnie cięższa. Grzbiet popiołowoszary do szarobrunatnego, brzuch biały, uszy skórzaste, okrągłe, ogon puszysty.

Występuje w południowej i środkowej Europie, na wschodzie do Persji. Zamieszkuje lasy liściaste i mieszane, parki i ogrody. Synantropijna — nie unika bliskości człowieka. Prowadzi aktywny tryb życia o zmierzchu i w nocy; dzień przesypia w wysłanych liśćmi dziurach po sękach, szczelinach, gniazdach ptasich; zręcznie wspina się po gałęziach, na ziemi płochliwa. Na zimę zapada w długi sen zwykle w wykopanych przez siebie norach.

Jej pokarm stanowią pędy, liście, kora, jagody, orzechy, żołędzie, buczyna i nasiona innych drzew."
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

larix - przyznaję, że potraktowałam Twoją wypowiedź z przymrużeniem oka, ale poszukałam w Necie i w Wikipedii znalazłam taki opis:

Popielica (Glis glis) – ssak z rodziny popielicowatych

"Późnym latem lub wczesną jesienią popielice zapadają w sen zimowy. Wówczas schodzą z drzew na ziemię i zakopują się w niej na głębokość 30–50 cm. Często wykorzystują okolice śródleśnych budynków, zakopując się przy ich fundamentach lub pod klepiskami. Zimuje najczęściej jeden osobnik, rzadziej kilka (samica z potomstwem). Hibernują zwinięte w kłębek, przykryte ogonkami. Wszystkie procesy życiowe są wówczas silnie zwolnione – serce bije w tempie kilku uderzeń na minutę, temperatura ciała obniża się do kilku stopni powyżej zera.
Przesypiają całą zimę bez przebudzenia."


Jak to wytłumaczysz :?: Może masz na strychu....duchy... :?: :;230
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

W uproszczeniu, to azjatyckie wiewiórki, z których niestety, kiedyś robiono futra :evil: :evil: :evil:
larix
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Kto tupie na strychu

Post »

Elli - skoro napisałem, że popielice śpią w popielniku snem zimowym to znaczy ze hałasowały na strychu wcześniej czyli latem. A o duchach nic nie wiem. A swoją drogą popielice to naprawdę przesympatyczne zwierzątka i fajni sąsiedzi. Nawet jak trochę hałasują
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

larix - skoro tak, to masz szczęście, bo zwierzątka rzadkie i są pod ochroną :wink: :D
Może udałaby Ci się jakąś fotkę 'ustrzelic' jak się zaczną budzic, albo lepiej już teraz, jak śpią w tym popielniku.....może na paluszkach cichutko podejdziesz, to się nie obudzą.... :wink: :D
Fajnie byłoby je takie zwinięte w piecu zobaczyc ;:228
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”