Kamelia zimująca w gruncie

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Kamelia zimująca w gruncie

Post »

Czy u nas można kupić za rozsądną cenę?
jjdj

Re: Kamelia zimująca w gruncie

Post »

Herbata jak na razie ma się dobrze. Pąki kwiatowe czekają na wiosnę.
Obrazek

Kalmia u nas cokolwiek nowego jest bardzo ciężko zdobyć. A jeśli rzadkie lub nowość to nie licz na rozsądną cenę, chyba że zarabiasz jak poseł i wszystko Ci jedno.
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kamelia zimująca w gruncie

Post »

Ja uprawiałem kamelię w gruncie w ogrodzie przez 4 lata. Pomimo że była dobrze zabezpieczona to niekiedy niektóre gałązki przemarzały.
Nigdy nie zakwitła w gruncie. Dopiero po przeniesieniu do domu znowu kwitnie. Dlatego moim zdaniem nie warto jej uprawiać w gruncie.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Kamelia zimująca w gruncie

Post »

Jak co roku niezawodna kamelia już kwitnie:

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Re: Kamelia zimująca w gruncie

Post »

Loki, jjdj - zazdroszczę klimatu, w sensie łagodniejszych zim :roll:

Eksperyment z kamelią zimującą na balkonie mimo pewnych uszkodzeń mrozowych chyba się udał, liscie zmarzły w miejscu gdzie stykały się z kocem który okrywał krzaczek (następnym razem zrobię jakiś stelaż z bambusowych kijków).
Co mnie najbardziej cieszy, praktycznie wszystkie pąki kwiatowe są zielone i jędrne i zniosły zimę lepiej niż liście :D teraz tylko pytanie - Czy może stać na zachodnim słońcu, które jednak nagrzewa ścianę, czy przesunąć ją bardziej w strefę cienia? Chcę uniknąć uszkodzeń pąków od zmian temperatury, ale w cieniu bardziej ją przymrozi.


Obrazek
Kuba
jjdj

Re: Kamelia zimująca w gruncie

Post »

Zazdrościsz klimatu? Lubelskie to jeden z najzimniejszych rejonów Polski. Zazdrościć to można tym na Dolnym Śląsku
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Re: Kamelia zimująca w gruncie

Post »

Masz podane dwie lokacje i myślałem że zdjęcie twojej herbaty pochodzi z Nadrenii, gdzie jednak jest łagodniej :wink: ona zimuje na Lubelszczyźnie? Jak zniosła niedawne mrozy?
Kuba
jjdj

Re: Kamelia zimująca w gruncie

Post »

Straciła dużo liści, ale żyje. Jak każdej roślinie daję jej 3 lata na aklimatyzację.
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kamelia zimująca w gruncie

Post »

Pączki wyglądają niezbyt ciekawie, jestem ciekawy czy rozwiną się kwiaty. Z uwagą będę śledził twój eksperyment, jeżeli się powiedzie to też będę po raz drugi próbował przezimować kamelię w gruncie. Oczywiście lepiej będzie zabezpieczona niż za pierwszym razem.
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Kamelia zimująca w gruncie

Post »

W ubiegłym roku kupowałam róże . Przez pomyłkę ( bardzo podobne opakowania ) kupiłam 2 kamelie . Oczywiście stoją w domu, nie miałam odwagi takich maleństw narażać na zimowanie w ogrodzie . Stoją w domu w donicach i chyba już w nich pozostaną, będę je wynosiła wiosną do ogrodu . Mają już nabrzmiałe pąki kwiatowe i chyba zakwitną . Szkoda, że z obu drzewek przebłyskują białe czubki pąków . Słabe są jeszcze bo to pierwsze pól roku u mnie ;:168 więc za dużo nie urosły . Liście mają błyszczące i czyste, myślę, że dobrze się nimi zajmuję .
Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Kamelia zimująca w gruncie

Post »

Jak co roku niezawodna (i jak co roku mój aparat ma problem z oddaniem jej barw? nic to, za miesiąc imieniny, kupię sobie nowy)?

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kamelia zimująca w gruncie

Post »

Widać że w tym roku zakwitła wcześniej o kilka dni. Muszę wyprowadzić się do cieplejszych krajów np. do Grecji :D
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Kamelia zimująca w gruncie

Post »

W sumie nie dziwi mnie to, że zakwitła wcześniej. W tym roku w lutym były dwa tygodnie, gdy temperatura w cieniu przekraczała codziennie 15°C, a w słońcu było jeszcze cieplej (a było słonecznie). W jeden lutowy dzień termometry w cieniu pokazały u mnie 22°C. No to i rozwój roślin przyspieszył.

Pozdrawiam!
LOKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”