Szkodniki na storczykach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Florencja1
50p
50p
Posty: 63
Od: 16 cze 2021, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Odnośnie moich ziemiórek w storczyku to zastosowałam Polysect na ziemiórki i jeszcze w zmniejszonej dawce, bo mialam tylko tę małą buteleczkę. Ale podziałało! Od jego zastosowania nie widzę w ogóle latających muszek. Muszę jeszcze powtórzyć namaczanie drugi raz dla wzmocnienia efektu. Ale jestem jak na razie miło zaskoczona, że ten środek zadziałał, więc nie jest aż tak zupełnie do niczego:)
    pozdrawiam,
    Agnieszka
    Awatar użytkownika
    SiMoNa
    200p
    200p
    Posty: 319
    Od: 6 kwie 2016, o 19:26
    Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
    Lokalizacja: Nikolai [PL]

    Re: Szkodniki na storczykach

    Post »

    Jaki to czort do diaska jest? , łazi sobie po podstawkach
    Obrazek

    juz znalazłam to chyba wciornastki
    Kyoko909
    0p - Nowonarodzony
    0p - Nowonarodzony
    Posty: 2
    Od: 3 kwie 2020, o 11:13
    Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

    Re: Szkodniki na storczykach

    Post »

    Hej, mam problem z tym czymś
    Obrazek
    Co to jest i jak to zwalczyć? Na razie jeden storczyk ma masę tych robaczków (oraz cały pęd w klejących kropkach i musiałam usunąć jednego nowego liścia bo też był cały sklejony z tymi robaczkami), na drugim widziałam jednego, a dwa pozostałe na razie całe szczęście nic nie mają, aczkolwiek jeden z nich też ma na pędzie te klejące się kropki i to dużo.
    Wolałabym ich nie wyrzucać :( więc proszę o pomoc
    Awatar użytkownika
    norbert76
    Przyjaciel Forum - gold
    Przyjaciel Forum - gold
    Posty: 18646
    Od: 15 paź 2011, o 14:36
    Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
    Lokalizacja: Jelenia Góra

    Re: Szkodniki na storczykach

    Post »

    To najprawdopodobniej wciornastki.
    Nie rozumiem po co wyrzucać roślinę? Robisz oprysk Mospilanem i tyle. Uprawiasz rośliny musisz liczyć się, że prędzej czy później pojawią się szkodniki.
    "Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
    Dżungla w bloku
    Storczykowo u Norberta
    MirkaS
    Przyjaciel Forum - gold
    Przyjaciel Forum - gold
    Posty: 1483
    Od: 25 mar 2009, o 16:55
    Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
    Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

    Re: Szkodniki na storczykach

    Post »

    Norbercie ja natomiast nie rozumiem lenistwa pytających wystarczyło zerknąć na post wyżej,poszukać wszystko o wciornastkach i porównać. Myślenie coraz częściej jest problemem wszytko gotowe podać.
    Pozdrawiam Mirka
    Moje wątki
    Awatar użytkownika
    SiMoNa
    200p
    200p
    Posty: 319
    Od: 6 kwie 2016, o 19:26
    Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
    Lokalizacja: Nikolai [PL]

    Re: Szkodniki na storczykach

    Post »

    Wiecie co wypróbowałam, aby pozbyć się wciornastki bez chemii ? która i tak nic pomogła a tylko rujnowała moją kieszeń. Podgrzewam wodę do +50 stopni, umieszczam doniczkę troszeczkę w większym pojemniku i podlewam od góry wodą, na całej powierzchni doniczkowej z korą , brzegi również, pozostawiam jeszcze na 1 minutę w tej wodzie. Przemywam liście. Przeglądam codziennie spodki , gdy zauważę choć 1 delikwenta, to postępuję ponownie dla danego kwiatka. Woda o tej temperaturze nie szkodzi kwiatkowi.
    ODPOWIEDZ

    Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”