W.o. Psach cz.7 (2009.03 - 2009.08)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Aniu, Twój Altuś jest śliczny, a jakie ma piękne oczy :wink:
Józefie, Kubuś to normalny przystojniak :D
Grażynko Tolka mimo wieku wygląda bardzo młodo :D co do pytania o badania to my robiliśmy usg jamy brzusznej, krew i mocz ogólne badanie oraz rtg stawów, bo miała lekką dysplazję, a witaminy jakieś dostawała, ale niestety nie pamiętam nazwy, bo kupowałam je u lekarza weterynarii, no i oczywiście życzę Tulce życia w zdrowiu i psiej radości :D

Obrazek
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

dzięki, krew to wiem, mówisz jeszcze usg i rtg - ok

Kefir - to w każdym tle pięknie wygląda :) (ładnemu we wszystkim do pyska :)
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

Cześc wszystkim.Wpadłam się przywitać
Obrazek
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Witaj. jak piesek ? dobrze zniósł rozstanie ?
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

minę ma nie tęgą, chyba myśli o tym rozstaniu :)
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Post »

sonia pisze:Aniu, Twój Altuś jest śliczny, a jakie ma piękne oczy :wink:
oczy to częściowo dzieło mojego kuzyna chirurga, Alto miał niestety entropium i musiął mieć powieczki operowane :?
Ania
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Mariolu Rodusik to sobie chyba obmyśla zemstę za te dni bez Ciebie :wink:
Aniu no to Altuś miał operacje plastyczną :D też by mnie się przydała, by usunąć nadmiar skóry z powiek :P

a tu Kefir z moim małym sąsiadem Tytusem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kefir jak zawsze zniewalający :lol:
A tu kenzowe zabawy z kosteczką :wink: ( a taka mała bo...większych się boi :shock: :lol: )

Obrazek Obrazek Obrazek

Mizianka dla małych i dużych futer :P
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
szarotka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 6 cze 2008, o 14:43
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Bardzo dawno tu nie zaglądałam - a wszystkie pieski takie cudne :)
A Kefir w owsie - boski!
Pozdrowienia dla wszystkich
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Uściski dla wszystkich pisulków :D Co jeden to piękniejszy. Kenzo ma rewelacyjną fryzurkę. Tolka wygląda na bardzo młodą damę. Mój Skandik (16lat) też miewa czasem kłopoty, ale w sumie kondycja nastolatka (poza gorszymi momentami, związanymi z chorobą) - zastanawiam się nad karmą dla seniorów - czy warto? Muszę wyznać, że on ciągle wcina juniorki - bo są drobnej granulacji :lol:
A ta śliczna dziewczynka jest teraz czasowo pod naszą opieką Obrazek Obrazek Kropka :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kenzo od kwietnia je karmę dla seniorów (od 7 roku życia). Zmieniłam mu karmę głównie ze względu na jego skłonności do tycia (ona ma mniejszą zawartość tłuszczu itp) oraz to że wspomaga stawy (z którymi też ma problemy...). Smakuje mu jak każda inna :lol: ale on ogólnie do wybrednych nie należy :oops:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Psiorki, ptaszki, i inne....

Post »

Obrazek moja Diunka
Tatunia-Teściunia Czaruś Obrazek
Saba, Córci i zięcia sunia Obrazek

Od dziecka jest ze mną pies. Przeważnie kundelek. Kocham je ponad wszystko.

Była malutka Misia czarno-biała, zginęła pod kołami autobusu. Potem była Płatka, biaław czarno, brązowe płatki- odeszła na 5 dzień po podaniu szczepionki przeciw wściekliźnie. Potem była Cika, zwykły czarno-biały kundelek z prostą sierścią, wzięta z ulicy, wg weterynarza miała ok. 6m-cy do 2 lat. Żyła 19 lat! Bardzo wierny był z niej pies. Potem był Cyganek, syn Ciki, żył krótko, bo zatruł się trutką na szczury. Jak odszedł, to ja jako dziecko darłam się tak, że przylecieli sąsiedzi z II klatki.

Potem był drugi Cygan, czarny,podpalany. Wzięliśmy go(już z mężem) jak miał 4 miesiace, a nasza Kasia miała 6 miesiecy. Był z nami prawie 12 lat. Pechowo zginął pod kołami samochodu pod samym domem... tak ryczałam, że mój szef w pracy myślał, że mi odszedł ktoś z bliskich i z litości dał mi wolne i kazał iść do domu. Troszkę było spokoju.

Gdzieś po 10 miesiacach Moja Mamuśka przyniosła na Piotrusia urodziny (3latka) malutkiego psiorka. Miał na imię Pongo, strasznie rozrywał wszystko co sie dało. Wysokości był ok. 25 cm. a wydarł obicie z drzwi wejściowych na wysokość powyżej klamki. Do dziś się zastanawiamy, jak??? Owczarek niemiecki sąsiadów, którzy nie potrafili wychować zwierzęcia, raz go potarmosił. Pongo miał połamane żebra, pęknięta przeponę. Mimo 2-ch operacji odszedł. Dostał opłucnej i nic lekarz nie mógł poradzić.

Potem był Nico.10 lat z nami. Miał chore krążenie, potem serce. Następnie doszła cukrzyca, sama robiłam mu zastrzyki z insuliny. I na koniec padaczka. Odszedł nagle, podczas spaceru. Upadł i już nie wstał. Zawał serca, tak jak u ludzi.

Po 5 dniach poszliśmy do schroniska i tam wzięliśmy Czarka. To było w czerwcu 2006r. Psiorka miał wówczas 7 lat. Jego poprzednia pani wyjechała na stałe do Niemiec i nie mogła go z sobą zabrać. Jest ulubieńcem mojego teścia.

A dwa lata temu dostaliśmy za pośrednictwem Towarzystwa Opieki nad Zwierzetami 2 letnią sunię Diunę. Jej pani chciała wyjechać do Anglii i bardzo szukała domu dla Diuny. Moja znajoma, która działa w TOnZ zadzwoniła, M pojechał i je przywiózł. Pani trochę posiedziała i musiała jechać. Ja z Diunką zostałam w kuchni. Diuna jakby oszalała. Biegała po całym podwórzu, ogrodzie...Potem szukanie, niepewność, smutek i żal. Ale szybko się do nas przyzwyczaiła, a najbardziej jest za mną. Chodzi prawie krok w krok. Śpi obok mojej strony łóżka.

Kochane psy. Moje i cudze. U nas w domu było prawie każde zwierzę: psy, koty, papużki, chomiki, myszki japońskie (skaczące), świnka morska, królik, żółw wodny.... Opiszcie swoje przygody ze zwierzętami.
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Mandragora pisze:Dorka - i jak się czuje Pandzisz :?:
Więc... Pandziołek cały zabieg zniósł dobrze, ale... na czwarty dzień po sterylce pojawił się krwawo-ropny wyciek z pochwy i konieczne było podanie mocniejszego antybiotyku :roll: Ten wyciek był tak maleńki, że cud, że go zauważyłam.
Potem okazało się, że Pandzia źle znosi działanie tego antybiotyku i musieliśmy go odstawić. Skończyło się na podmywaniu naparem z kory dębu :wink: Trzeba było od razu rozpocząć kurację ziołową a nie latać na szybko do pierwszego lepszego weta :? Na przyszłość już nie pojadę do byle kogo kto ma akurat ma blisko dyżur :P

W tym wszystkim najgorsze było pilnowanie tej wariatki by sobie szwów nie pozrywała :lol: Na następny dzień po operacji ona już biegała i skakała :shock: a ja przy każdym jej szybszym kroku prawie zawału dostawałam :lol:
To przykładowy "tarzanes" po sterylce :lol:
Obrazek

Agrażko,co tam u staruszki? Robiliście już badania?
Gdybyś nie napisała, że ona ma 14 lat to patrząc na tą fotkę --> http://images37.fotosik.pl/178/1505a8e387719a98med.jpg dałabym Toli jakieś 4 lata :lol:

Józefie, czyżbyście chcieli Kubusia przerobić na sznaucera? :wink:
Sama kilka dni temu byłam bliska ogolenia Pandzi bo na spacerze zrobiła nurka w krzaki i wyszła taka:
Obrazek
Obierałam ją w sumie 8 godzin, przez dwa dni :evil:

Ciekawe jakby Kefir wyglądał po nurku w te krzaki ;:183
Ooo no i proszę Kefirek jest zaczepiany przez dzieci :lol:
Gdzie to Soniu byliście? Wystawa jakaś? Takich fotek --> http://images41.fotosik.pl/178/ff2d8b26ebcc447cmed.jpg tomi lepiej nie pokazuj, bo ja zaczynam myśleć o drugim psie (tym razem PSIE) a Komondory to mnie strasznie kuszą :oops:

Rodusik rozmarzony ;:226

Janne, co Ty opowiadasz,że on się kości boi? Kenzo tutaj --> http://images47.fotosik.pl/184/64960eae0e57935dmed.jpg wygląda na wniebowziętego i nawet podłogę po tej kosteczce wylizał :lol: Czyścioszek :wink:

Anoli, karma dla juniorów jest właściwa tylko dla nich i dla suk ciężarnym lub karmiących. Lepiej zmienić :wink:

Hekate, Twój Alto jest taki lekki :shock: Moje znajome Bernusie to są spaślaczki :lol:
Im częściej spotykam Bernusie tym bardziej mi się podobają a moja Pandzia to nawet w jednym się kocha na zabój :lol: Alto jako pies pociągowy ;:215
Widzę, że macie szeleczki z manmata(?) Jak się spisują? Nie wycierają przypadkiem sierści?
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”