Rosa Rhapsody in Blue

Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Rosa Rhapsody in Blue

Post »

Też już ją mam od dobrych kilku tygodni :;230 teraz ma przerwę w kwitnieniu, a posadziłam w cieniu, jak radzono.
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Rosa Rhapsody in Blue

Post »

Witam. Kupiłam sobie tą odmianę w obi 2 tyg temu :). Ktoś może doradzić jak ja pielęgnować. Posadziłam ją w słońcu obok pnącej iceberg... mam nadzieję, że pięknie zakwitnie :)
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rosa Rhapsody in Blue

Post »

Kupiłam miesiąc temu dwie Rhapsody in Blue w OBI. Jedna przy wyjmowaniu z doniczki dosłownie rozlazła się w ręku. Nie miała żadnych "starych" zdrewniałych korzeni, takich jak u róż kupowanych z odkrytym korzeniem, tylko tak jakby podgniłe resztki po takich korzeniach i białe bardzo delikatne korzonki, które w większości się oderwały w trakcie wyjmowania z donicy. Było mi jej szkoda, bo to prezent od mamy, więc posadziłam ją i przycięłam bardzo radykalnie. Zostawiłam 1 pęd ale liście przycięłam do połowy.

Tydzień później pojechałam znów do OBI i kupiłam drugą RiN innej firmy, też w doniczce. Korzenie były ok. Posadziłam. Dzisiaj jak na nie patrzę, wyglądają podobnie. Mają wiotkie pędy, z liśćmi dzieje się coś dziwnego, bo niby zielone i dość duże ale jakieś takie matowe, wiotkie, zwijają się do dołu trochę jakby były podwiędłe no i nawet nie myślą o zawiązywaniu pąków kwiatowych. Mam pytanie, czy to normalne, że ta odmiana początkowo jest taka rachityczna? Czy jest szansa, że "będą z nich jeszcze róże", czy sobie darować i poszukać tej odmiany w jakiejś szkółce?
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8777
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rosa Rhapsody in Blue

Post »

Lucynko moja Rhapsody też tak wygląda jak piszesz,mimo,że jest już starsza i wysoka.Ona tak ma z tymi liśćmi,też się zastanawiałam wiele razy nad tymi jej liści,ale skoro ładnie rośnie, bardzo obficie kwitnie to niech tak jest,taka jej uroda :D .
Twoja musi się trochę zaaklimatyzować,ukorzenić dobrze,a później da Ci pięknego koloru kwiaty,bądź cierpliwa.
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rosa Rhapsody in Blue

Post »

Lucyno: Rok temu wiosną również kupiłam dwie sadzonki Rhapsody - jedną z OBI, drugą ze szkółki - posadzone obok siebie. Przez cały ubiegły sezon ich pędy były bardzo rachityczne i obie urosły zaledwie na jakieś 15-20 cm. Dopiero teraz, w drugim roku uprawy "wyskoczyły z kopyta", urosły na tą chwilę naokoło 60 cm i wreszcie utworzyły rozgałęziony, porządny krzak. Ja bym nawet nie skreślała tej z tym kiepskim korzeniem. Pisałaś, że korzeń się ukruszył, ale było trochę białych korzonków włośnikowych, więc są duże szanse, że się ukorzeni.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rosa Rhapsody in Blue

Post »

Dzięki, Pocieszyłyście mnie ;:138, będę cierpliwie czekać na kwiaty
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Rosa Rhapsody in Blue

Post »

Moja 3 latka wreszcie pokazała na co ją stać. Trzeba być cierpliwym. ;:138

Obrazek
Pozdrawiam. Beata.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rosa Rhapsody in Blue

Post »

Mieliście rację, moja RiB zakwitła pierwszym kwiatkiem :heja Jak otworzy się więcej wrzucę zdjęcia :wink:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rosa Rhapsody in Blue

Post »

Moje różyczki wreszcie zakwitły, kolor świetny choć do niebieskiego im daleko :;230

Obrazek

zapach super, tylko czemu kwiatki tak szybko przekwitają ;:145
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Rosa Rhapsody in Blue

Post »

Szczurbobik nie wiem kiedy ją sadziłaś, bo moja posadzona w tym roku wiosną kwitnie już od końca czerwca.
Kolor kwiatów zależy w jakim miejscu jest posadzona i czym jest podlewana.
Mnie ta róża bardzo się podoba, pomimo że nie jest wielkokwiatowa

Obrazek
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rosa Rhapsody in Blue

Post »

No może trochę naciągnęłam, bo zaczęła kwitnąć jakoś w połowie lipca ale dopiero wrzuciłam zdjęcie ;:224 Teraz kwitnie znowu ale na razie pojedyncze kwiatki. Kupiłam ją dość późno w OBI i swoje odchorowała. Rośnie na balkonie w donicy, podlewana wodą z kranu i raz na tydzień biohumusem. Te już prawie przekwitające kwiatki są faktycznie bardziej fioletowe, ale wystarczy podmuch wiatru i płatki opadają :roll: Jesienią czeka ją przeprowadzka w miejsce docelowe na działkę, wtedy mam nadzieję pokaże co potrafi ;:134
Pozdrawiam Lucyna
Lev779
100p
100p
Posty: 136
Od: 12 lis 2011, o 04:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Rosa Rhapsody in Blue

Post »

W ubiegłym roku kupiłam w lipcu tę różę, dotarła w pąkach, kwitła obficie, ale szybko przekwita. Niestety nie przetrwała zimy ;:145 W tym roku kupiłam drugi egzemplarz i mam nadzieję, że ten przetrwa. Również kwitła w lipcu ;:oj
Zdaniem hodowców, co prawda nie jest to idealnie niebieska róża, ale najbardziej zbliżona do tego koloru, Lepszej dotąd nie wyhodowano i rzeczywiście, bardziej niebieskiej nie znalazłam, no, chyba, że na obrazku :;230
Pozdrawiam wszystkich miłośników RiB
Gosia
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rosa Rhapsody in Blue

Post »

Witajcie
na pierwszym i drugim zdjęciu moja młoda różyczka w zeszłym roku
Obrazek

Obrazek


a tu jej pierwszy kwiatek w tym roku.
Obrazek
lubię ten jej kolorek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”