Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Powojniki
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

A powiedzcie mi kochani - czy są powojniki które nadawał by się do wysokiej donicy - żeby z niej zwisały (tak jak np. surfinie)?
Mam wysoką donicę (ok.90cm) i marzą mi się powojniki ..... jeden który by zwisał, a drugi w innym kolorze (nie za wysoki) piął by się po kratce ;:173 ;:3
"Pnącego" znajdę sobie bez problemu, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy i jakie nadawały by się jako "zwisające" :(
Pozdrawiam, Aneta:)
Awatar użytkownika
rattus
50p
50p
Posty: 51
Od: 24 mar 2015, o 06:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

U mnie sprawdziły się Hakuree i Little Artist, rosną w donicy z Ashvą. Oba nie rosną zbyt duże i dobrze sprawdzają się jako okrywowe. Hakuree jeszcze dodatkowo pięknie pachnie.
Małgorzata
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Ashvą - piękny ;:173 też o nim myślałam :lol: - mam go zapisanego na liście faworytów :lol:
Hakuree i Little Artist też bardzo ładne, ale ja nie chcę "dzwoneczków".
Na drabince chciałabym jakiś wielkokwiatowy, "zwisający" też wielkokwiatowy albo jakiś drobniejszy, ale żeby obficie kwitł i udawał surfinię a jako roślinkę okrywającą korzonki - barwinek :heja
Pozdrawiam, Aneta:)
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Mam wątpliwość - wielkokwiatowy jako zwisający.... to chyba wbrew jego naturze. Tzn zwiśnie pod własnym cieżarem ale bedzie usiłował iść do góry. Będzie się czepiał sam siebie. Dlatego powojniki bylinowe, które się nie czepiają tylko wspierają lepiej zwisną. Mam w skrzyni Stasika i on kiedy na poczatku nie dostał podpory to wypuścił kilka pędów i one się chwyciły listkami i tak rósł w górę. Pewnie po jakimś czasie by opadł ale jako taki kłąb, a nie ładnie rozplecione pędy. Może sie myle ale tak mi przyszło do głowy.
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

aga_zgaga - chyba masz rację. Przemyślałam i też doszłam do wniosku że wielkokwiatowe jako zwisy się nie sprawdzą ;:14
Chyba tylko bylinowe dadzą radę... muszę dokładnie przejrzeć tę grupę :)
Omoshiro przecudne ;:167 ;:167
Też je miałam już w koszyku ale odłożyłam ;:223 i kupiłam Asao i Pink Fantasy.....mam nadzieję że równie piękne będą jak to Twoje Omoshiro :roll:
Pozdrawiam, Aneta:)
Patti
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 28 mar 2017, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Mam dwa kwiatki :heja tylko dlaczego takie male?? Czy to przez deszczowa pogode? slabo rosly... Myslicie, ze beda wieksze blizej lata, czy jest inna przyczyna?
Obrazek
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

vikii pisze:aga_zgaga - chyba masz rację. Przemyślałam i też doszłam do wniosku że wielkokwiatowe jako zwisy się nie sprawdzą ;:14
Chyba tylko bylinowe dadzą radę... muszę dokładnie przejrzeć tę grupę :)
To nie do końca prawda .... wystarczy wybrać karłowate odmiany (na razie mało popularne na polskim rynku)

Obrazek

Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Leszku, mógłbyś zapodać nazwy tym powojnikom? Ładna kompozycja na pierwszej fotce, na drugiej jest Samaritan Jo ?
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Jurek pisze:Leszku, mógłbyś zapodać nazwy tym powojnikom? Ładna kompozycja na pierwszej fotce, na drugiej jest Samaritan Jo ?
Obrazek
U góry "Ooh La La" + "Picardy" + "Chantilly"(kupiony jako ta odmina, choć nie jestem tak na 100% przekonany czy to ten)

Na dole "Bernardine" + "Pistachio" + "Vienetta"(na tym zdjećiu jeszcze nie kwitnąca)
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

O, fajne. A one są całe pomniejszone = karłowate? czy tylko przyrosty mają mniejsze?
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

To są powojniki grupy BOULEVARD? wychodowane przez Raymonda Evisona, który sam nazywa je "kompaktowymi".
Hodowca opisuje je jako idealne do pojemników (przycięte do 15cm w lecie odrastają i powtarzają kwitnienie), bardzo długo, obficie i nisko kwitnące, silnie odratajace wiosną. O tendencji rozrastania się bardziej na szerokość, niż na wysokość.
W pojemnikach odrastaja do 100cm, w gruncie do 150cm.


Opis grupy ze strony polskiego producenta - Tuszyńscy.

A prawa autorskie? Masz zgodę na kopiowanie treści z tamtego portalu??/Adm.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Po kilku latach prób doszłam do wniosku, że w pojemniku na balkonie na dłuższą metę warto sadzić jedynie powojniki bylinowe. Nigdy nie skuszę się już na wielkokwiatowe. Jak już przeżyją zimę, to zapadają na uwiąd. Jak nie uwiąd to inne choroby grzybowe, których objawami są brzydkie liście. A nawet jak jednego roku zdarzy się cud to kwitną tak krótko, że cała gra jest moim osobistym zdaniem nie warta świeczki. No chyba, że ktoś je traktuje jako rośliny sezonowe. To jak najbardziej mogą ozdobić balkon.
Bylinowe wytrzymują nawet w nieocieplanych donicach i w przeciwieństwie do wielkokwiatowych kwitną nieprzerwanie całe lato.
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Powojniki do donic,skrzynek na taras ,balkon- wymagania,uprawa,zabezpieczanie

Post »

Pierwsza kompozycja- obłędna. Zastanawiam się jak te powojniki są prowadzone? Tam jest jakaś niziutka podpora czy tylko wokół siebie są owijane?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”