Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

kaLo pisze:Normalnie ręce opadają :pogon . Hydrofor to zestaw pompa + zbiornik https://pl.wikipedia.org/wiki/Hydrofor
A do czego ten zasobnik szczególnie 22l jest niezbędny powiesz nam kaLo? Już Ci mówię aby odkręcając kran nie musiała się załączać pompa do podlewania zasobnik 22 litrowy się nie nadaje, żaden zbiornik się nie nadaje. Sam mam ze zbiornikiem 22l i w momencie włączenia nawadniania pompa momentalnie się włącza.
To też jest hydrofor a właściwie pompa do hydroforu która do podlewania sprawdzi się idealnie.

Obrazek
Izzy
50p
50p
Posty: 59
Od: 20 kwie 2017, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Witam ;:196

Kupiłam działkę z pompom ręczną i kompletnie się na tych sprawach nie znam, a chciałabym załatwić sobie elekryczną. Jak się za to zabrać i w ogóle jaką polecacie kupić? Prosiłabym jak najdokładniej. :oops:
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Opisz sytuację jaka studnia , ile wody chcesz czerpać , ile metrów od poziomu gruntu jest mniej więcej lustro wody , jak chcesz używać wody ??
ffggnn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 25 lip 2011, o 01:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Witam.
Miałem w ogrodzie przydomowym pompę ręczną, abisynkę, niestety w kwietniu tego roku woda w pompie zniknęła.Wynająłem firmę która będzie mi wiercić nowy otwór pod pompę już elektryczną.Przy czym mówią mi żeby to była tylko pompa elektryczna,choć ja bym wolał żeby była też pompa ręczna.
Co sądzicie o tym, czy jest sens dla takiego układu tzn.pompa ręczna + elektryczna.
Dodam że to jest ogród przydomowy niewielki,mieszkam w Śródmieściu Wrocławia tak że prąd raczej zawsze jest.Nie wiem czy to mam jakiś sentyment do pompowania ręcznego.Wydaje mi się też że taki układ jest jednak bardziej uniwersalny i może jednak nie pozbywać się pompy ręcznej z ogrodu?
Elefant
50p
50p
Posty: 60
Od: 17 lip 2008, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Tak w kwestii pomp membranowych od siebie dodam, że na rynku w zasadzie nie ma pomp tego typu o mocy powyżej 250W, ludzie za bardzo wierzą naklejkom na pompach. Nawet jeśli tak twierdzi sprzedawca czy naklejka na pompie jest to kłamstwo. Te pompy z racji swej konstrukcji nie mogą mieć mocniejszego elektromagnesu, czasami trafiają się jakieś chińskie wersje z wyśrubowanymi Wattami ale jak się sprawdzi te pompy to nie ma takiej możliwości by osiągały 400-450W. Oprócz mocy warto zwrócić na parametry wydatku wody, które zazwyczaj są takie same dla każdej pompy niezależnie od bzdur związanych z ich rzekomą mocą.

Mam nawet dwie pompy tego typu, które mają różne wysokości podnoszenia a obie mają po 250W, różnią się nieznacznie. Przemierzyłem tez kilka takich pomp pod różnymi obciążeniami watomierzem i żadna nie przekroczyła 225W mimo deklaracji 400-450W.

Tak samo sprawa się ma z rzekomymi krajowymi producentami tych pomp, większość z nich to właśnie chińczyki, a pozostałe to białoruskie z oznaczeniem 225W, gdzie sprzedawców ponosi fantazja i podają mocno zawyżone parametry wprowadzając kupujących w błąd nawet jeśli w tych pompach jest w odlewie napisane 225W to cuda piszą w ofertach licząc, ze klient nie odeśle.

Tak więc jeśli kupicie wersję 225W lub wersję o mocy 400 w praktyce kupujecie wersję nieprzekraczającą 250W i zazwyczaj są to właśnie 225W. Wynika to z konstrukcji tych pomp.

Wielu sprzedawców robi jeszcze jedną chamską rzecz, zazwyczaj pompy te mają na wyposażeniu dodatkową membranę i zaworek zwrotny, które sprzedawcy nie załączają, albo dodają tylko jedną, a później na osobnych aukcjach pojawiają się te elementy wystawione do sprzedaży osobno.
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Możecie mi podpowiedzieć co będzie mi potrzebne do założenia pompy ogrodowej?
Mam wodę ze szpilki do której podłączona jest abisynka dwutłokowa i chciałam podłączyć jeszcze elektryczna pompę ogrodową. Jakie części łącznikowe muszę zakupić i w jakiej kolejności się je montuje żeby było dobrze? Jakby ktoś mi to łopatologicznie wytłumaczył a najlepiej jakoś rozrysował.

Z tego co podpatrzyłam na zdjęciach w necie, to do szpilki montuje najpierw zawór zwrotny, później krótką rurę z gwintem dwustronnym i na to trójnik. Od tego trójnika w górę montuję zawór kulowy z rączką, znowu krótka rurka z gwintem dwustronnym i na to abisynka. Od trójnika w bok zawór kulowy i wąż ssący do którego podłączam już pompę ogrodową. Tak czy inaczej? Poprawcie mnie, doradźcie please....

A może wystarczy jeden zawór kulowy między zaworem zwrotnym a trójnikiem?

Tak to rozrysowałam:

Obrazek

Przymierzam się do zakupu takiej pompy: https://euroogrod.com.pl/product-pol-76 ... html?94125 . Czy bedę mogła korzystać przy niej z pistoletu przy podlewaniu bez szkodliwego działania na nią?
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
orki78
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 lip 2019, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

hej co myślicie o pompach marki Cleancraft ? Drogie nie są a wyglądają bardzo solidnie.

link do sklepu usunięto/mod. N.

np:

Model SCWP 10013 - nierdzewna
Wydajność 216 l/min
Zasilanie 230 V
Moc silnika 1,0 kW

273 zł netto

Zastanawiam się nad jej kupnem ale nie znam tej marki.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Maksymalna wysokość podnoszenia 11,5 metra , ;:222 nie wiem do czego chcesz używać wody tłoczonej przez pompę ale o zraszaczach zapomnij , dobra do pompowania np. ze studni do wiaderka .
Bryli
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 kwie 2020, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak pompa?

Post »

Witam.
Kieruje się z pytaniem. Ok 100 m(+ skarpa ok 5m wysokości) od mojego ogrodu jest małe jeziorko, chciał bym pobierać z niego wodę za pomocą pompy elektrycznej powierzchniowej. Posiadam 100 m cienkiego wężka ok10mm średnicy. Woda z jeziorka chce napełnić beczki więc ciśnienie nie musi być duże. Czy zwykła pompa za ok 200zl jestem w stanie to zrobić?
Myślałem o czymś takim.

POMPA OGRODOWA XKJ800P
Pozdrawiam
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Pewno jakaś chińszczyzna, bo dostępna tylko w Castoramie. Moc 800 W jednofazowo....Będziesz ją targał do jeziorka? Bo na zasysanie to nie licz. No chyba że wąż co najmniej 3/4 cala ( 19 mm ). Ale też niezbyt pewne.
100 m rurki fi 10 ? Kiepsko to widzę. Przy tej długości opory będą ogromne. Poza tym jak przyłączysz do tej pompki? Jej króćce to na pewno co najmniej pół cala. W sumie za duża moc i za cienki wąż.
Bryli
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 kwie 2020, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Myślałem że tym cieniutkim wężem jakoś się uda. A jest jakaś w miarę tania opcja żeby zasysać wodęz tego oczka ? Praktycznie tylko zasysanie wchodzi w gre
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Podajesz,że chcesz zasilać wężem, ale on musi być twardy, bo inaczej, jak pompa zacznie zasysać wodę , to podciśnienie go spłaszczy. Proponuję, jak napisał dziad_Jag, przynajmniej 20, a najlepiej 25 PE, które używa się do instalacji wodnej. Można ją kupić nawet za niecałe 2 zł, calową nieco powyżej, np 2,30 zł. W jeziorku jakiś delikatny filtr i zawór zwrotny, więc powinno działać. Tylko, żeby nie było za dużej różnicy poziomów, bo nie pociągnie.
MatJot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 8 maja 2020, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Dzień dobry, podłącze się pod istniejący wątek.
jestem nowym działkowiczem, nie znam się zupełnie, ale też zapragnąłem posiadać swój kawałek ziemi, bo mieszkam w duzym mieście i sami rozumiecie:)
Mój nowy teren posiada takie urządzenie, chciałbym Was prosić o radę. Jaka to pompa (skrzydełkowa?), czy da radę jakoś ją odbudować? Inne?
Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”