Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Panom od studni nie zależy na pompie...
Jak się popsuje na gwarancji to jeszcze lepiej bo dostanom /nuwke sztukę/
Z kolei idąc w drugą stronę gdyby mieli super pompę to gwarancję przeżyje i popsuje się po niej więc dla nich nieopłacalne.
Studniaze wybierają pompy pod kątem wydajności pompowania i to trzeba dodać wody brudnej...
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Ja od zawszę kupuję ruską/białoruską pompę typu "nurek". Zazwyczaj pochodzi 1 sezon a potrafi przepchać 1m3/h
A w przyszłym sezonie zgłaszam na reklamację że "padała" i dostaję nówkę. Mniej więcej 1 rok te pompy wytrzymują.
berthold61
200p
200p
Posty: 447
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Nie ma to jak głębinówka a są też z pływakami. miałem hydroforową pompę 1,5 roku i szlag ją trafił ,wydajność na tabliczce 4000 litrów na godzinę 800Wat mocy , teraz mam głębinową 550 Watt o wydajności 2400 litrów na godzinę ale w rzeczywistości to ta głębinówka ma dwa razy większą wydajność niż ta hydroforowa oraz ciśnienie bardzo wysokie , tylko głębinowa bo szkoda kasy .
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
ja-q
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 mar 2024, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

irek_k pisze:Przerabiałem kilka pomp w zbiorniku na deszczówkę i od półtora roku mam Geko G81417.
zamontowana jakieś 3 metry poniżej poziomu ziemi.
Na manometrze 10 bar, że musiałem zawór bezpieczeństwa zamontować dla ochrony węży.
Przy podlewaniu jednym wężem 1/2 cala utrzymuje 4-5 bar.

O "rosyjskiej" zapomnij, to się do niczego nie nadaje.
Wąż półcalowy jest za cienki , przy przepływie jaki wytwarza pompa (max 55L/min) taki wąż się nie nadaje. Im cieńszy wąż tym opór wody jest większy. Przy tak dużej odległości tłoczenia należy użyć rury sztywnej lub węża o średnicy co najmniej 1 cal, np, takiego:
Reklama usunięta/K
Elefant
50p
50p
Posty: 60
Od: 17 lip 2008, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębica

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Możecie polecić jakąś pompę na 24V?
Chciałbym zrobić automatyczne napełnianie beczek ze studni (lustro wody około 6-6,5m), za pomocą pomy z podpiętymi panelami FV.
Mam warunkowy dostęp do prądu co generuje pewne problemy, a tak to taka pompa mogłaby sobie cicho pracować i dopełniać zbiorniki gdy poziom wody w nich spadnie poniżej określonego.

Są jakieś pompy na znanym portalu aukcyjnym w okolicach 300zł, ale nie wiem jak ich trwałość i jakość bo to budżetowa chińszczyzna.
Wydajność nie musi być ultra wysoka, jak będzie w okolicach zwykłej pompy membranowej lub nieznacznie mniejsza to już będzie całkiem dobrze.
Krasny
500p
500p
Posty: 533
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Szukam pompy do zbiornika z deszczówką 2000l z połączonych mauzerów. Znalazłem coś takiego:
Pompa zatapialna T.I.P. 750 W 13000 l/h do wody czystej i brudnej.
Maksymalne ciśnienie 0,9bar.
Maks. wysokość podnoszenia wody to 9m.
Maks. głębokość zanurzenia to 7m. Zbiorniki są na poziomie gruntu.
Czy taka pompa da radę zasilić pistolet do podlewania na odległości 40m? Nie będzie obsługiwać spryskiwaczy. Nie będzie też hydrofora. Po prostu woda będzie się lała dopóki nie wyłączę pompy.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Taką pompę można zastosować do bezciśnieniowego wylewania wody ze zbiornika. Ma dużą wydajność, a ciśnienie niskie, przez co pistolet wyrzuci wodę zaledwie na dwa góra trzy metry. Pozostanie nie wykorzystana wydajność.
Krasny
500p
500p
Posty: 533
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Czyli mam szukać czegoś z większym ciśnieniem na wyjściu. Ile bar będzie odpowiednie? Widziałem pompy z ciśnieniem pomiędzy 1.5bar a 2bar. Będą wystarczające?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Powinieneś zacząć od wydajności, potem jakie chcesz mieć ciśnienie. Nie rozumiem, jaki pistolet chcesz używać i te 40 metrów, czy ma być taki długi wąż, czy ma rozpylać na taką odległość. Weź pod uwagę pompę głębinową, są tanie w stosunku do ich niezłych parametrów.
Krasny
500p
500p
Posty: 533
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Dzięki za szybką odpowiedź. Te 40m to długość węża, a pistolet taki najzwyklejszy do podlewania, na szybkozłączkę. Wystarczy jak da natrysk na 3 do 4m. Myślałem o głębinówce, ale zbiornik jest zanieczyszczony pyłem, piaskiem i różnymi drobinkami, które spłynęły z dachu. Nie dam rady tego do końca wyczyścić i obawiam się, że pompa szybko się zniszczy. Dlatego pomyślałem o takiej do wody brudnej i czystej. Mają filtry z łatwym dostępem i przepchną drobniejsze cząsteczki. Mam zero doświadczenia w tym temacie, a im więcej czytam tym głupszy się robię.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Niektóre pompy głębinowe mogą pracować w nieco zanieczyszczonej wodzie.
Krasny
500p
500p
Posty: 533
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Kupiłem zwykłą pompę nurek. Niedroga, a parametry niezłe. Zobaczymy jak się sprawdzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”