Klon czerwony (Acer rubrum)choroby i szkodniki,problemy

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: King Crimson Klon Proszę o pomoc

Post »

Liście wyglądają jakby nie mógł pobrać wody, a korzenie się 'dusiły' zalane, albo zasypane twardniejącą na słońcu gliną.
conamore
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 lip 2015, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: King Crimson Klon Proszę o pomoc

Post »

Czyli przesadzać? Czy jakieś nawozy itp?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: King Crimson Klon Proszę o pomoc

Post »

Nie piszesz jaka gleba? Gdzie przesadzać, gleba chyba taka sama na działce? Nawozów nie dawać jak roślina nie ukorzeniona.Poczekaj do wiosny, w przyszłym sezonie powinny być normalne liście, jeśli drzewo się ukorzeni.Jeżeli jest glina to może być problem ze wzrostem, bo ten klon jej nie lubi.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: King Crimson Klon Proszę o pomoc

Post »

Klon jest sadzony z doniczki?
conamore
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 lip 2015, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: King Crimson Klon Proszę o pomoc

Post »

Klon sadzony z doniczki, gleba mieszana, kiedyś były tam jakieś uprawy, ziemniaki itp, później to zarosło i zrobiła się z tego łąka. Czyli podlewać i czekać do następnego sezonu? Pozdrawiam i dziękuję bardzo za odpowiedzi.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: King Crimson Klon Proszę o pomoc

Post »

Czy rozluźniałeś mu trochę korzenie przed sadzeniem? nie miał zwartej bryły korzeniowej?
conamore
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 lip 2015, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: King Crimson Klon Proszę o pomoc

Post »

Niestety nie, czy teraz coś da się zrobić?
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: King Crimson Klon Proszę o pomoc

Post »

Teraz podlewaj, rzadko ale baaardzo solidnie. A pod koniec lata, najlepiej podczas chłodnych dni, ja bym wykopał i sprawdził korzenie, w razie czego trzeba je rozluźnić/poodkręcać i tak użożyć w ziemi, żeby nie podwinąć
conamore
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 lip 2015, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: King Crimson Klon Proszę o pomoc

Post »

Bardzo dziękuję za pomoc.
andibart
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 12 maja 2013, o 06:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Usychający klon 'Crimson Sentry'

Post »

Z dnia na dzień zaczęła usychać w moim klonie jedna z gałęzi. Klon posadzony został dwa lata temu z doniczki w przepuszczalnym podłożu. Może ktoś spotkał się z czymś takim. Jest obecnie w dzień ponad 30 st., C ale wieczorami co drugi, trzeci dzień podlewam go, w załączeniu zdjęcia.

Obrazek

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Usychający klon "Crimsom Sentry"

Post »

Mnie to wygląda na zalanie, albo inną grzybową chorobę korzeni (np. fytoftorozę) wynikającą z mało przewiewnego rodzaju gruntu.Nie wiem czy nie mylisz pojęć pisząc 'w przepuszczalnym podłożu', bo jeśli masz na myśli ziemię, którą zasypywana była bryła korzeniowa to nieporozumienie.Ważny jest grunt rodzimy i jego przepuszczalność niżej.Jeżeli jest to glina, albo inny mało przewiewny grunt. to gromadzi się szkodliwy nadmiar wody pod korzeniami.Człowiek widząc więdnące liście podlewa jeszcze mocniej pogarszając sprawę.Nie wiem jaka to strona świata, czy wysokie ogrodzenie nie zacienia też dodatkowo utrudniając przesychanie ziemi i przewiew.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Usychający klon "Crimsom Sentry"

Post »

Trzeba przyjrzeć się łodydze na całej długości a nie liściom. Najbanalniejszy powód to nadłamanie/uszkodzenie u nasady i od tego bym zaczął
andibart
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 12 maja 2013, o 06:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Usychający klon "Crimsom Sentry"

Post »

Trzeba przyjrzeć się łodydze na całej długości a nie liściom. Najbanalniejszy powód to nadłamanie/uszkodzenie u nasady i od tego bym zaczął
Właśnie od tego zacząłem i żadnych uszkodzeń mechanicznych drzewo nie ma.
Nie wiem czy nie mylisz pojęć pisząc 'w przepuszczalnym podłożu', bo jeśli masz na myśli ziemię, którą zasypywana była bryła korzeniowa to nieporozumienie.Ważny jest grunt rodzimy i jego przepuszczalność niżej.Jeżeli jest to glina, albo inny mało przewiewny grunt. to gromadzi się szkodliwy nadmiar wody pod korzeniami.Człowiek widząc więdnące liście podlewa jeszcze mocniej pogarszając sprawę.Nie wiem jaka to strona świata, czy wysokie ogrodzenie nie zacienia też dodatkowo utrudniając przesychanie ziemi i przewiew
Grunt rodzimy to piaski drobne i średnie z małą domieszką gliny pylastej (o wskaźniku wodoprzepuszczalności nie będę się rozpisywał) więc wiem o czym piszę, a ogrodzenie jest od str. zach-pn.
Też myślałem o fytoftorozie i profilaktycznie zaaplikowałem lekarstwo przeciw grzybowi. Dziwi mnie to, że usycha tylko jeden odrost od pnia, a pozostałe są w znakomitej formie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”