Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1191
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

My w weekend pracowaliśmy na naszej budowie, a przy niskiej temperaturze chce się jeść i to trochę tłuściej. Nie pościłam w piątek, bo też byliśmy na budowie. Waga ani drgnęła w dół.

Dziś jadłam rano grzankę z serem i żywiecką - mąż zrobił i głupio mi było odmówić. Do tego kawa z mlekiem i grejpfrut. Potem spacer półgodzinny z psem. W pracy tylko kawa z mlekiem. Potem znów spacer półgodzinny. Teraz banan i za chwilę chuda chińszczyzna, niestety, z odrobiną ryżu (1/3 saszetki) oraz rukola. Więc tak trochę kiepsko z moimi założeniami "zero węglowodanów", ale po pracowitym weekendzie jakoś nie jestem przygotowana. Gdyby nie Młody, to by mi się nie chciało robić obiado-kolacji. Jednak nic straconego. Jutro też jest dzień, i pojutrze, i po pojutrze. Może jutro też trochę zmniejszę sobie porcje i się wyrówna 8-)

Cieszę się, że opisujesz swoje poczynania. Razem łatwiej ;:167

Wczasy odchudzające... hmmm... no rozważałam przez chwilę, ale doszłam do wniosku, że to byłby szczyt lenistwa z mojej strony. Lepiej się wziąć do roboty i popracować nad sobą. :)
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Jabłuszka gotowane w całości są pyszne. Odm. Reneta najbardziej mi smakuje obecnie. Kilka minut i posiłek gotowy. Upiekłam też chlebek pszenno-żytnio-owsiany z nasionami dyni i słonecznika na maślance.
Obrazek
Obrazek
Już trochę czerstwy ,bo w ub. tygodniu piekłam. Ale mi taki smakuje. Z okrasą z gęsi jak jadłam to pomyślałam, że to lepsze niż praliny :)
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8639
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Wkleję linka do wywiadu z prof. chirurgiem bariatrą Mariuszem Wyleżoł https://www.youtube.com/watch?v=qba-vIg ... iemi%C4%85
Warto obejrzeć i to do końca . Wydawało mi się , że na ten temat wiem już wszystko .
Szkoda , że za tymi nowymi odkryciami nie idzie rozwój poradni leczących otyłość .
Problem zamiatany pod dywan , chory ma iść na siłownie , do dietetyka a nie do lekarza . ;:222
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Ogladałam to właśnie parę dni temu, ale potem jak już zaczęłam się z rodziną nad tym zastanawiać to nie do końca jest to takie oczywiste. Trochę jednak jakby się zafiksował wokół tego problemu zbyt jednostronnie.

Aczkolwiek nie da się ukryć, że jest to duży problem i powinno się tworzyć ośrodki do leczenia otyłości.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8639
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Lekarz z wieloletnim doświadczeniem to raczej wie co mówi .
A co myślicie o poście przerywanym ?
Od miesiąca testuję i powiem , że polecam .
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1191
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Też polecam.

Tylko, że coś się nie mogę zebrać w sobie :(
A to choróbska, a to Święta, a to Sylwester, a to milion innych wymówek... wstyd i hańba!
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8639
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

U mnie jest tylko jeden problem , że ten post strasznie mi poprawił apetyt . ;:222
Nawet myślałam by pójść do lekarza , wysępić receptę na obniżenie łaknienia , ale lekarz
ponoć najpierw zleci serię badań .
Nie chodzę po lekarzach , ostatni raz byłam już nie pamiętam kiedy . Robienie badań też mnie przeraża .
Sama się leczę , z różnym skutkiem , ale recepty sobie nie wystawię .
karion
500p
500p
Posty: 550
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

kuneg pisze: 21 lis 2022, o 19:20

Dziś jadłam rano grzankę z serem i żywiecką - mąż zrobił i głupio mi było odmówić. Do tego kawa z mlekiem i grejpfrut. Potem spacer półgodzinny z psem. W pracy tylko kawa z mlekiem. Potem znów spacer półgodzinny. Teraz banan i za chwilę chuda chińszczyzna, niestety, z odrobiną ryżu (1/3 saszetki) oraz rukola. Więc tak trochę kiepsko z moimi założeniami "zero węglowodanów",
Trudno odmówić sobie podaży węglowodanów przy blisko zerowej podaży białka względem węglowodanów. Banan to do śmietnika, jabłko dobre czasem można zjeść - lepsze od bułki z serem. Banan,ryż grzanka to same węgle cukry proste. Dieta na masę. Ruch to 10 % sukcesu kolejne 70 % sukcesu to dieta i reszta sen.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1191
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Teoretycznie, to ja to wszystko wiem.
Gorzej z praktyką... :(
karion
500p
500p
Posty: 550
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Niestety coś za coś. Najgorzej jest na początku. Trzeba zmienić nawyki i silna wola dużo tu zmienia. Przeczytałem wypowiedź stronę wcześniej i wygląda to przyzwoicie. Ziemniaczkiem ja nie pogardzę czasem. Obok pomidorów dobre zródlo potasu kalorycznie wypada dużo lepiej od ryżu, kasz i zwłaszcza makaronu. Warto czasem sięgnąć po bakterie na florę , o3 , D3+K2 ,c, magnez , b12, jod . Bardzo dużo ludzi ma spore niedobory tych witamin i minerałów zwłaszcza przy nadwadze. Kiedy niema problemów z żoładkiem i ktoś lubi rowerek lub bieganie to można wspomagać się naturalnie kawa z duża zawartością robusty,imbirem i ostrymi przyprawami. Na redukcji wiosna bardzo pomaga na stacjonarnym. Cały rok trzymam wagę do +10kg a na wiosnę zawsze to ścinam dietą i 2 czasem 3 razy rowerkiem po godzince. To nie tylko figura ,ale też dłuższa sprawność fizyczna . W obecnych czasach warto dbać o zdrowie dla siebie i bliskich.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1191
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

No niestety, problem z żołądkkem mam. Nauczyłam się radzić sobie bez leków z tym - ziołami i dietą. Pijam tylko arabikę, ostrych przypraw mało stosuję, witaminy suplementuję. Chrom też podrażnia śluzówkę żołądka u mnie. Miewam też kłopot ze stawami, więc bieganie odpada. Za to codziennie jest godzinka szybkiego spaceru z psem.

Problemem u mnie jest słaba silna wola i mąż, który późno wraca z pracy. Je kolację o godzinie 21-22. Ciężko jest nic nie zjeść, jak obok ktoś siedzi i je. Nie będę męża zmieniała :wink:
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8639
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Znam to z mężem . Tylko , że u mnie m. to taki chudy co nie tyje . Nie jest to jednak do końca prawda . Brał ślub ważył 68 kg
przy wzroście 186 cm . Teraz waży 86 , a jednak przytył .
Wyszło tak mniej więcej 1/2 kg na rok małżeństwa . ale u mnie podwójnie i w dodatku jestem duuużo niższa . :(
Te kilogramy to niedokładnie , ponieważ mam wstręt do wagi . Wagę mam , ale nie używam .
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

kuneg pisze: 7 sty 2023, o 22:17 Teoretycznie, to ja to wszystko wiem.
Gorzej z praktyką... :(
No właśnie, Ja też tak mam. W ogóle zimą to bardzo trudno się odchudzać, bo jednak
jesteśmy tak skonstruowani, żeby tego tłuszczyku :wink: na zapas trochę mieć .

Jak wróciłam po macierzyńskim do pracy to... przytyłam. I wcale nie jadłam więcej, tylko nieregularnie.
I niby niektórzy piszą i mówią, że to nie ma znaczenia, inni piszą , że ma znaczenie :lol: ,
ale u mnie ta nieregularność zadziałała nadwagą. Pracowałam na zmiany i niestety nie dało się się jakoś sensownie żywić, żeby nie jeść na noc.

Całe mnóstwo różnych diet, czy też sposobów żywienia na sobie wypróbowałam i na pewno wiem, że zima jest nie najlepszą porą. Już podjęłam postanowienie, że od ostatków koniec z ciasteczkami, chlebkami, ziemniaczkami ;:173

No i dobry też, przynajmniej u mnie działa ten post przerywany, z tym, że np mnie lepiej
jest jeść od rana np do 16-17 niż jeść od południa do wieczora.
Na szczęście strasznej nadwagi nie mam, ale 10 kg przydałoby mi się zrzucić.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”