Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
karion
500p
500p
Posty: 550
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

kuneg pisze: 10 sty 2023, o 17:03 Ja też zauważyłam, że im więcej warzyw (a mniej mięsa, nabiału i węglowodanów), tym łatwiej się chudnie. Nie trzeba się specjalnie ograniczać z jedzeniem.
Jeżeli jeszcze do tego mniej warzyw to jeszcze łatwiej się chudnie i nie trzeba się ograniczać. :wink:
Można warzywa zastąpić wodą i można prawie bez ograniczeń pić. Chudnięcie gwarantowane.

Z nabiałem i mięsem można bardzo dobrze chudnąć. Warzywa są nisko kaloryczne względem masy, ale zazwyczaj nie załatwią sprawu uczucia głodu u osób mających problemy z nadwagą. Produkty wysoko białkowe to punkt pierwszy przy redukcji. Krojąc nabiał i mięso pojawiają się poważne deficyty wapnia , żelaza , cynku. b12 i wiele innych. O ich roli w odchudzaniu i zdrowiu nie będę się rozpisywać.
Szkoły są różne , ale nie znam osoby która by cięciem nabiału i mięsa coś osiągnęła na dłuższą metę. Chudnie się deficytem kalorycznym nieco poniżej granicy zapotrzebowania może to być 100-200kcal a zjazd do tego poziomu przy sporej nadwyżce to już kwestia indywidualna.

Do dziś pojawiają się jeszcze mity z poprzedniej epoki o kawie,soli,jajkach,nabiale, mięsie i morderczym wędzeniu. Za to nadal mało się pisze i mówi o marketowym śmietniku i węglach prostych z produktów mocno skażonych i zanieczyszczonych np mąka z pszenicy. Widząc co ludzie wkładają do kosza w markecie to włos mi się na głowie jeży. ;:oj ,ale to ich zdrowie i mi to w sumie obojętne.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8644
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

To może strączkowych więcej .
Dzisiaj po raz pierwszy zrobiłam pesto z jarmużu , wyszło smaczne , polecam . Kapustne ponoć mają kalorie
ujemne . :)
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Absolutnie zgadzam się z karion

Na takim pustym jedzeniu, czyli wypełnianiu żołądka chudnie się, ale po szyszym lub mniej szybszym / zależy od kondycji odchudzającego pojawia się głód jakościowy i oczywiście niedobory. Białko warzyw jest dla nas trudno dostępne, jest go w małych ilościach i trzeba tego zielska zjeść bardzo dużo. Najkorzystniejsze są dla nas warzywa okopowe, czyli korzeniowe.
Generalnie prawie wszystkie warzywa liściaste zawieraja kwas szczawiowy i inne związki, które utrudniaja u człowieka przyswajanie składników. Pamiętajmy, że celuloza jest dla nas zupełnie niestrawna na surowo. Nie jesteśmy przeżuwaczami.
Dla człowieka najkorzystniejsze białko jest pochodzenia zwierzęcego, nie musi to być mięso, ale przecież i nabiał. Tylko, że nie może to być nabiał chudy, pozbawiony tłuszczu, który jest niezbędny dla naszego funkcjonowania, rozwoju mózgu i przyswajalności pokarmu.

Najgorsze co jest w żywieniu to połączenia tłuszczy z węglowodanami. I np Japończycy są szczupli, ale oni jedzą mnóstwa chudego białka - owoców morza, a własnie do spalenia węglowodanóœ potrzebne są duże ilości wysokiej wartości chudego białka.

Na dokładkę z ciekawostek zywieniowych to powiem Wam, że moja córka jak była we Francji na winobraniu to ich karmili rewelacyjnie, mięso - perliczki, gęsi, kaczki, no drób wszelaki, ale nie tylko. Nie dość, że wcale nie przytyła to jak robiła badania to wyniki miała rewelacyjne jak nigdy.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8644
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Polecam dodawać do posiłków białko serwatkowe .
karion
500p
500p
Posty: 550
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Co do białek to uważam , że można się wspomagać. Znane Polskie mleczarnie takie mają wyizolowane z mleka. Ceny poszły w górę od pół roku dość mocno zwłaszcza tych naturalnych bez dodatków smakowych, które można ubogacić smakowo jakimś owocem czy kakao. Później sprzedają produkty z niską zawartością białka w lepszych cenach które wypychają kosze tych którzy na skład nie patrzą. W tych lepszych szczycą się wyższą zawartością białka np taki naturalny bez dodatków skyr. Takie białko ma lepszy skład od białka z kupnego twarogu kazeina.

Białko w produktach zwierzęcych różni się od tego w warzywach składem aminokwasów. Jajko ma najlepszy skład proporcje i jest to wzorowe białko.
Łączenie tłuszczów i węglowodanów to tak jak wyżej jest to średnie połączenie. Zupełnie inna sylwetkę można zbudować jedząc 3 plasterki sera żółtego i plasterek z kromką chleba mimo podobnej ilości kcal. Kcal to jedno a drugie to to co wrzucimy w te kcal czy 4 jajka czy batona.

Co to produktów mlecznych z własnego doświadczenia uważam ,że obok oliwy jest to wartościowy tłuszcz. Ser to 2w1 białko + tłuszcz czyli bezpieczna koncepcja. Najłatwiej uzupełnić żółtym serem dzienne CA 1000mg+ Takie produkty są bardzo sycące i dość długo blokują przed głodem. Nie warto długich przerw robić. Mniej a częściej jeść aby stale utrzymywać na możliwie wysokim poziomie metabolizm.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8644
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Z tym , że jest jedno ale , to białko roślinne sprzyja chudnięciu . Polecam zupę z soczewicy według przepisu
Marka Skoczylasa .
Dodaję odżywkę białkową do owsianki w celu zbilansowania jej a także np . do ciasta naleśnikowego lub
do racuchów . Białko bez dodatków smakowych moim zdaniem jest bardziej uniwersalne .
Przez kilka lat miałam Mamę leżącą i białko dostawała gdy zaczynały się odleżyny , poprawa była bardzo szybka .
karion
500p
500p
Posty: 550
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Jeśli mogę to wrzucam po prostu do ciasta więcej jajek względem mleka czy mąki. Odżywkę białkową traktuje jako uzupełnienie dodatek , ale fakt że przy mojej podaży dziennej białka mógłbym to wrzucić jako jeden z podstawowych produktów. Można eksperymentować z orkiszową mąką zamiast pszennej, tyle że gorzej się smaży naleśniki. Staram się unikać mąki w diecie.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8644
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Mąka mące nierówna , do wyeliminowania biała . Mam taki podstawowy przepis na naleśniki -5 jaj , 1/2 l mleka , 8 deko
mąki ziemniaczanej . Ja miksuję różne mąki , z ziemniaczanej zrezygnowałam , chociaż z nią wychodziły naleśniki bardzo elastyczne ,
nie rwały się nawet cieniutkie .Do ciasta 1-2 łyżeczki oliwy i można smażyć już bez dodatku tłuszczu .
Dzisiaj nagotowałam ciecierzycy jako dodatek do sałatek , jajecznicy .
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Hej jak Wam idzie, bo mi kiepsko. Krótko przed Świętami zgubiłam prawie 4 kg, całkiem fajnie mi szło. Ale niestety w Święta i co tydzień za dużo pyszności na stołach, to u mnie goście to ja w gościach i d--a blada (a raczej duża ;:131 ) . Zaczynam od początku. ;:167 ;:4
karion
500p
500p
Posty: 550
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Szybkie kg można równie szybko zbić gdyby je porównywać do tych zbieranych miesiącami i latami. Chwilowy skok na wadze to rozepchanie bebecha i większy magazyn . Zejdzie jeśli się wróci do poprzedniej diety. W okresie przedświątecznym do sylwestra to prawie u każdego jest spadek formy. Czasem trzeba sobie pozwolić na więcej ,ale czas żartów z diety po nowym roku się kończy i trzeba wybrać :roll:
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8644
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jak szybko schudnąć ? Testowane :)

Post »

Karion , zabrzmiało jak , pora wracać do więzienia , przepustka się skończyła . :)
Ja ciągnę na okienku żywieniowym i dobrze mi z tym , "bebech" ma czas odpocząć .
Niestety wyczytałam żeby móc w pełni korzystać z dobrodziejstwa postu musi on być nie
krótszy niż 24 godziny .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”