Zabezpieczanie roślin przed zimą.Zimowanie.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
cebulka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 2 lis 2013, o 19:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaśminowiec i inne

Post »

Witam. Wreszcie znalazłam zdjęcie mojego kwiatka. To właśnie jego wsadziłam na działce do gruntu i dobrze okryłam. Mam nadzieję że przeżyje zimę. A w ogóle to powiedzcie mi co to jest bo latem na działce czuło się świetnie dlatego nie myślałam o wykopaniu. Pozdrawiam :wit


Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Jaśminowiec i inne

Post »

Nie posłuchałaś nas :(


Pędź tam szybko i wykopuj!!!
Zabieraj do domu, domu cieplutkiego ... wsadź do doniczki z przepuszczalną ziemią , podlej,ustaw na południowym oknie
najlepiej na tacy wypełnionej stale mokrymi kamyczkami i zraszaj, zraszaj ....
Może odbije jeszcze....
To kwiat domowy.... i jaki śliczny... był.

I czytaj o niej ,mamy sporo tematów poświęconych jej uprawie


Chińska róża cz.I
Chińska róża
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
duszek1211
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 paź 2016, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

W jaki sposób przygotować moją plantację Szmaragdów do zimy

Post »

Witajcie.
Zakupiłem na wiosne u jednego ze sprzedających 550 10cm thui.
O dziwo wszystkie się przyjęły, rosną w doniczkach 3L, plan jest taki aby zostały tam one przez najbliższe 3 lata. Wygląda to mniej więcej tak:
Obrazek

No i niestety idzie zima :)
Prosiłbym o rady co robić, przykrywać to jakoś, kupować foliak? wstawić na 4 miesiące do piwnicy ? itd itd :) od razu zaznaczam że jestem baaardzo początkującym ogrodnikiem :)
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W jaki sposób przygotować moją plantację Szmaragdów do zimy

Post »

Możliwości są następujące:

wykopać w ziemi dziurą na głębokość doniczki i wielkość pozwalająca je wszystkie tam postawić, poustawiać jedną koło drugiej, dobrze podlać a jak przyjdą większe mrozy zasypać trocinami ale nie rośliny i przykryć jedliną albo cieniówka szkółkarską

albo tak jak stoją obsypać trocinami i jedlina lub cieniówka jw

można też ustawić doniczki po skosie i przykryć cieniówką

Zobacz sobie w najbliższej szkółce jak będą to robić już niedługo, będziesz miał pojęcie większe.
Pozdrawiam Piotr
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zabezpieczanie roślin przed zimą.

Post »

Najefektywniejsze ( ale i najbardziej pracochłonne ) będzie jednak zakopanie i ewentualne przysypanie warstwę trocin, igliwia albo kory.
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Zabezpieczanie roślin przed zimą.

Post »

Jak sprawdza się słoma do okrywania roślin? Ma ktoś z nią doświadczenie? Mam trochę słomy i chcę ją rozrzucić i poprzykrywać chryzantemy , astry, hosty i inne rośliny.
jjdj

Re: Zabezpieczanie roślin przed zimą.

Post »

Słoma to bardzo dobry materiał do okrywania roślin. Tylko po co chcesz okrywać rośliny, które okrywania nie potrzebują? Okrywać hosty???
cinucha22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 paź 2016, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Zabezpieczanie roślin przed zimą.

Post »

Szkoda, że nie trafiłam tu szybciej. Ja spóźniłam się z zabezpieczeniem swoich roślinek. Kilka z nich niestety spisałam na straty.
Zapraszam na naszą witrynę regulaminową
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Zabezpieczanie roślin przed zimą.

Post »

Kochani! :D
Z zabezpieczaniem roślin to nie taka prosta sprawa biorąc pod uwagę ostatnie nietypowe zimy. Rośliny najczęściej w zimę nie marzną! Marzną na wiosnę. W ciepłą zimę i na przedwiośniu wypuszczają nowe pąki, które przemarzają przy wiosennych przymrozkach. Czasami tak naprawę nie marzną, ale schną. Jest za ciepło i czasami za sucho, a rośliny zimozielone wodę odparowywują także zimą. I co najważniejsze - byliny. W ostanie zimy...gniją. Co:poradzić na to wszystko? Tak ogólnie pozwólcie powiem:
- Nigdy nie zabezpieczamy roślin za wcześnie. Najlepiej, aby ujemna temperatura utrzymywała się już w dzień.
- Nie stosujemy do zabezpieczeń roślin folii
- Nie zasypujemy bylin grubą nieprzepuszczalną warstwą ściółki - np grubą warstwą liści.
- Rośliny zimozielone (np: różaneczniki, wrzosy) chronimy przed nadmierną operacją słoneczną i wiatrami zwłaszcza na przedwiośniu, a w razie dodatnich temperatur i suszy podlewamy.


Oczywiście mówię o roślinach w gruncie, bo rośliny w donicach to nieco inna bajka- tu na przemarzanie narażony jest korzeń.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Zabezpieczanie roślin przed zimą.

Post »

Z tym podlewaniem tak nie do końca się zgodzę.Zależy od gleby, na lekkich piaskach zimozielone można podlać, szczególnie rosnące w zagęszczeniu, albo gdzie mało wody dochodzi z opadów, ale na glinie i podobnych zwięzłych glebach to wręcz szkodliwe.Taka gleba mocniej zamarza, wolniej odmarza i lepiej gdyby zimą nie była zbyt wilgotna, bo robi się kamień utrudniając korzeniom życie, dostęp powietrza.Ogólnie to jesienią zazwyczaj jest wystarczająco wilgoci, by rośliny przetrwały, częściej wiosną bywa szybko odczuwalny deficyt, szczególnie po bezśnieżnej zimie.
Awatar użytkownika
Baschka
50p
50p
Posty: 58
Od: 18 lis 2016, o 23:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Zabezpieczanie roślin przed zimą.

Post »

Witam! :wit
W ostatnich dniach października posadziłam berberysy i trzmielinę. Sadzonki ok.30 cm, z gołym korzeniem. Czy powinnam je jakoś zabezpieczyć?
Posadziłam też na stromej skarpie irgę szwedzką i kosodrzewinę. Sadzonki trochę mniejsze i tu jest dodatkowy problem, bo skarpa jest bardzo stroma i nie wiem czy jakakolwiek osłona się utrzyma.
Sadziłam irgę właśnie po to żeby sprawdzić czy deszcz i śnieg jej nie wypłucze, ale jak przemarznie to teraz klapa :(
Może ktoś miał już podobne doświadczenie i może mi coś podpowiedzieć?
Pozdrawiam, Baśka
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zabezpieczanie roślin przed zimą.

Post »

Ja bym nie zabezpieczał.
Na skarpie wbij w ziemię pół metrowy pręt zbrojeniowy i do niego przywiąż sadzonkę. Za rok pręt wyjmij.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Zabezpieczanie roślin przed zimą.

Post »

Selli - pisałam głównie o podlewaniu wrzosów i różaneczników (zerknij wyżej) - a te na glinie nie sadzimy :wink:
Ale oczywiście co do gliny( ogólnie rzecz biorąc) zgadzam się z Tobą.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”