Odmiany o kwiatach czerwonych

Powojniki
ODPOWIEDZ
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

100krotka pisze:
myszek pisze: Bierz tę 'Inspiration' koniecznie.
:)
HOWGH.

Dzisiaj się wybiorę. Według ludowej mądrości przeczytanej w "działkowcu", kto w Wielki Czwartek sieje, temu dobrze się dzieje, czy coś takiego :-) Mam nadzieję, że miedzy babką a praniem firanek zdążę jeszcze z tym powojnikiem :-)

Ja znam lepsze przysłowie, a co najważniejsze- zawsze mi sie sprawdza:

"gdy końcem listopada pada,albo nie pada,to na św. marcina jest zima albo jej ni ma" :lol:
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

myszek pisze:Babę można kupić, firany nie uciekną i po świętach też je można wyprać a powojnik nie może czekać! ;:65
P.S. U mnie już wszystko posadzone, więc biorę się za mycie okien ;:3 :mrgreen:
a ja idę plewić na klombie z azaliami
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

Wszystko się zgadza, tylko ja znam wersję z Hieronimem. Bo Marcina jest 11 listopada, to by mogło dotyczyć dopiero następnego roku 8)

Ale dyskusja zeszła, nie dość że wyskoczyłam z powojnikiem, który nawet nie jest czerwony ;-) (no co ja poradzę, że na zdjęciach był) to jeszcze święty Marcin :-)

W każdym razie Święta zapowiadają sie udane - zarówno kulinarnie, jak i ogrodniczo, czego Wam i sobie zyczę :-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Jurek pisze:
Ja znam lepsze przysłowie, a co najważniejsze- zawsze mi się sprawdza:

"gdy końcem listopada pada,albo nie pada,to na św. marcina jest zima albo jej ni ma" :lol:
;:215

100krotko - wzajemnie! ja na szczęście na święta wyjeżdżam, więc udane muszą być.

(Tylko po co ja w takim razie latam z tą ścierą..... :?: )
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

Kto w Wielki Tydzień odrzuci precz ścierę, temu Piotr Święty da wielką karierę :-)

a kto w Wielki Czwartek sadzi powojniki, ten nieprzeciętne uzyska wyniki :-)

Posadziłam ten Inspiration - pod hortensją i pod różą Schneewittchen, a opróćz tego P.P. Elegans, na który polowałam od początku wiosny - będzie towarzyszył białej pnacej róży. Wszystkie miały dłuuuugaśne pędy, ale obcięłam niemiłosiernie na dwa oczka, chyba dobrze zrobiłam?

Chleb upieczony, galareta się gotuje - na dziś plan wykonany. Jeszcze tylko cebulę posadzę.
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

100krotka pisze:Kto w Wielki Tydzień odrzuci precz ścierę, temu Piotr Święty da wielką karierę :-)

a kto w Wielki Czwartek sadzi powojniki, ten nieprzeciętne uzyska wyniki :-)
Dobre, dobre :mrgreen:


Moja nowa PPE miała rosnąć przy nowej New Dawn, potem przy nowej Westerlandce, a w końcu wylądowała przy starej wierzbince, którą ma przeplatać i wspinać się po lampie... hm, zobaczymy czy nie przekombinowałam... ;).
Po cięciu jeszcze zdążą się pozbierać :) ale zwykle lepiej to robić wcześniej :D

A ja czosnek chyba powtykam jeszcze dookoła clematisów profilaktycznie, może przegna grzyba wstrętnego. Nie próbowałam jeszcze ale ponoć dobrze to działa. Może ma ktos jakieś doświadczenie w tym względzie :D ?
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

100krotka pisze:Kto w Wielki Tydzień odrzuci precz ścierę, temu Piotr Święty da wielką karierę :-)

a kto w Wielki Czwartek sadzi powojniki, ten nieprzeciętne uzyska wyniki :-)
Świetne :D , domyślam się, że to Twój talent był żródłem tych powiedzonek?
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

myszek pisze:Po cięciu jeszcze zdążą się pozbierać :) ale zwykle lepiej to robić wcześniej :D
?
No wieeeeem, tylko że u mnie są dopiero od wczoraj, to w ogrodniczym tak zrosły - stwierdziłam, że lepiej dać im kopa niech sie rozgałęziają, niż żeby sterczał w górę jeden smętny badylek. 8)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Tiaaa, Juz wiem, że moja nadzieja - 'Westerplatte' pod względem koloru mnie rozczaruje.
Tzn. pod względem czerwonego. Bo poza tym, że nie jest czerwony, to kolor jest przecudny. Aksamit bordo po prostu.
Obrazek Obrazek
No chyba, że będzie się jeszcze zmieniał w trakcie kwitnienia, co jest niewykluczone aczkolwiek mało prawdopodobne.
Na razie kolorem bardzo przypomina 'Niobe', choć pręciki ma w przeciwieństwie do niej dużo ciemniejsze i kształt płatków też wydaje się być nieco inny.
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
Skrzat
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 mar 2007, o 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Myszko ten Twój Westerplatte jest niesamowity :D

a ja wybierając w tym roku nowe nabytki pominęłam go, bo z plakietki nie powalił na kolana.
Ale Twoje zdjęcie powoduje, że muszę go mieć :lol:
U mnie z czerwonych rośnie tylko Solidarność - no ale ta czerwień to chyba nie ta o którą Ci chodzi.
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Skrzat pisze:
a ja wybierając w tym roku nowe nabytki pominęłam go, bo z plakietki nie powalił na kolana.

U mnie z czerwonych rośnie tylko Solidarność - no ale ta czerwień to chyba nie ta o którą Ci chodzi.
No właśnie, te nieszczęsne plakietki :D ...
Mnie akurat plakietkowy kolor 'W' zaintrygował i skusił , bo obiecywał czerwień :). Nie żałuję zakupu, kolor jest naprawdę głeboki i faktura płatków dosłownie atłasowa.
Bardzo jestem ciekawa jak 'Solidarność' się u Ciebie ( i innych :) prezentuje.

Usilnie uprasza się również właścicieli 'Allanah', 'Mme Julii Correvon', "Kermesiny' i 'Kardynała Wyszyńskiego' o ich zaprezentowanie :mrgreen: .
O 'Rebeccę' nie śmiem prosić, bo pewnie nieosiągalna u nas jeszcze, ale a nuż gdzieś, ktoś.... :)
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
Skrzat
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 mar 2007, o 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Myszko
mój Solidarność kwitł tak:
Obrazek

to jest kwitnienie z 2008 roku - później pochorował się, obcięłam go do ziemi i teraz startuje od zera.

A Kardynała mam młodziutkiego - sadzony latem i wtedy miał parę pączków które pokazały taką czerwień:

Obrazek
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

O rajciu! Cudne kwitnienia. "Kardynał' chyba miał więcej kwiatów niz liści :). A 'Solidarność' pięknie skomponowana i też bujnie kwitła jak na taka niwielką roślinkę. Brawo!
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”