Wilec purpurowy ( Ipomoea purpurea )

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Zdziebko24
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 3 sty 2008, o 13:07
Lokalizacja: Mazury (w zasadzie prawie Warmia)

WILEC

Post »

Wilce dobrze znoszą pikowanie.

Wilec purpurowy (Ipomoea purpurea) do 3m
Wilec trójbarwny (Ipomoea tricolor) do 3m
Wilec bluszczowy (Ipomoea hederacea) 2-4 m
Wilec szkarłatny (Ipomoea coccinea) do 4 m
Wilec pospolity (Ipomoea quamoclit) 1-3m
Wilec klapowany (Impomoea lobata) - do 5m
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3033
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Na opakowaniu pisze to Ipomoea purpurea i pisze ze ma mieszane kwiaty to chyba mam wilec purpurowy
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Tamten wilec na zdjęciu miał liście nie sercowate, ale trójklapowe, wcięte Rolling Eyes Question
Pewnie to był wilec bluszczolistny (Ipomoea hederacea) czy jakoś tak
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3033
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mam sadzonki wilca mają po 20cm mogę je już wysadzić do gruntu?
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja zaryzykowałam i już posadziłam tydzień temu, mam nadzieję że przymrozków już nie będzie... Ale jestem początkującą "ogrodniczką" więc może ktoś lepiej ci doradzi.
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Moje wyglądają tak:

Obrazek

Wysadziłam je do donicy na balkonie już prawie dwa tygodnie temu. Liczę że przymrozków już u mnie nie będzie, zresztą trochę już się zahartowały :) Też mam mieszankę kolorów :)
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3033
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Twoje jakie duże już są. Kiedy sie posiałeś?
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Posiałam tak około 20 marca bo mnie ręce świerzbiły ;) Żeby już w ziemi pogrzebać :)

Twoje też są duże, jak dałeś im podpórki to śmigną do góry jak szalone.
wartek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 wrz 2008, o 10:10

Post »

hmm a ja mam problem, mam wysiane nasionka kilka tygodni temu, roslinki maja juz okolo 10cm wysokosci, sa w doniczkach.
myslalem ze juz moge przesadzic je do gruntu, przesadzilem jedna, odrazu zwiędła i zżółkła.
jak tylko wystawiam którąkolwiek doniczke, momentalnie zaczyna więdnąć, jeśli zabiore ją znów do domu odżywa.
nie wiem dlaczego, domyslam sie ze to sprawa temperatury, ale teraz wcale nie jest zimno na zewnątrz a juz na pewno nie ma przymrozków :(
jestem z gdańska, jest tu troche chłodniej niż na południu, ale czy to ma aż tak duże znaczenie?
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Hej, moje wilce mają już pączki kwiatowe ale zakwitną pewnie dopiero za tydzień. Po przesadzeniu też słabo rosły, kilka liści zrobiło się żółtych i są mniejsze niż te, które wyrosły w doniczkach w domu. Słyszałam że wilce bardzo kiepsko znoszą przesadzanie - mają wrażliwy system korzeniowy :/ Podlewam je nawozem i trzymam kciuki ze porządnie się rozrosną. W przyszłym roku poczekam do maja i wysieję je prosto do donicy na balkonie...
moniaB
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 10 cze 2008, o 03:33
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witam! Też się skusiłam i zasiałam sobie wilca(wilec?)tak na początku maja wprost do doniczki. Z 2 tygodnie nic się nie działo a teraz już mam 15 cm. badylki owijające się na stelażyku(czy jak to się tam nazywa?). Zastanawia mnie tylko jedno czemu niektórym listki lekko żółkną, może za dużo nawozu(florowit do kwitnących).Babka w ogrodniczym powiedziała, cytuję"proszę nie pajacować z żadnymi doniczkami i przesadzaniem, wprost do donicy z początkiem maja i trochę cienia w czasie kwitnięcia to będą rosły pięknie i kwiaty nie będą się zamykać". To tyle co wiem(usłyszałam nie wiem)wiedzieć będę po sezonie ile w tym prawdy.Nowicjuszka jestem i na razie łykam wszystko co mi opowiadają, czas zweryfikuję wiedzę podpowiadaczy i zachęci bądź zniechęci na przyszły rok.
Jakie to szczęście móc Kochać i być Kochanym.
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Moje na razie zaczynają odżywać i mają coraz więcej liści. Widzę masę pączków i jeden nabiera już pomału koloru, mam nadzieję że wkrótce zakwitną :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Mi zawszę same się wysiewały a w tym roku musiałam sadzić więc mam maluszki :lol: Wilce zamykają się w południe i jak jest pochmurno to się nie otwierają
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”