Problem z kretem

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Problem z kretem

Post »

Temat oklepany, lecz ciągle powracający :evil: :evil: :evil: Kret (nie Jarosław z prognozy pogody), był zawsze obecny w subtelny sposób w moim ogrodzie. :pogon . Lecz 1 listopada 2008 nastąpiła inwazja na niespotykaną wcześniej skalę. Mimo moich licznych wysiłków obcy zamienił teren naszej wspólnej z sąsiadami posesji w krajobraz po wojnie nuklearnej ;:5 . Ostatnio trochę odpuścił, ale dzisiaj brutalnie wykopał pierwsze krokusy z pąkami! ;:134 ;:163 Pomóżcie !!! Błagam !!!Wypróbowałam wszystkie znane sposoby!?! Napiszcie proszę czy warto zainwestować w odstraszacz elektryczny? :mailbox ;:7
Pozdrawiam
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Poczytaj o tym u Igi - ona zainwestowała i niestety krecik chodzi nadal....

temat rzeka, jak masz teraz troszkę czasu, 5 litrówwody konewka szklanka ludwika wymieszaj i wlewaj do dziur, no parę razy jak masz dużo.Ale w świeże kopce.
pózniej trzeba poczekać jakieś 10-15 góra minut z łopatą i wiaderkiem...kret wylezie. :lol: a jak nie to znaczy że nie zdążył albo ze już go w korytarzach nie ma.

mi pomagało, ale teraz po zimie już mnie trafiło i załatwiłam sobie gaz....no ale krecik się wystraszył i zniknął.
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

W zeszłym roku miałam nieproszonego gościa w ogrodzie , uparł się na miejsce z kwiatami i ciągle coś wykopywał,zwłaszcza cebulki miałam na górze.
Babcia (95lat) doradziła mi , abym w każdą dziurę zakopała kawałek szmatki nasączony naftą. Tak,też zrobiłam --POMOGŁO !!! :D :D Nieproszony gość zniknął. Być możę to jakiś zbieg okoliczności , albo faktycznie babcia miała rację. Nie wnikam w to , dla mnie najważniejszy był efekt ;:138
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

ja wlewam płyn do dywanów i wlewam pistoletem do podlewania dużo wody , krety wyskakują jak z procy całe od piany no i póżniej coś z nimi trzeba zrobic :)
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Dzięki za porady.Tak zdecydowanie dobry humor i optymizm w tym temacie to podstawa.Gdzieś przeczytałam, że najlepszy sposób to siąść z piwem na stołeczku przy kopcu i ;:126 ;:209 złość przechodzi. ;:224 Ja niestety praktykuję mniej pokojowe metody, kiedyś udało mi się złapać delikwenta do półapki :twisted: :twisted: :twisted: Ten nowy skurczybyk nie da się nabrać na takie tanie gierki,nawet się nie skusił bandyta na przynętę :evil: Będę z niecierpliwością czekać na kolejne porady!! ;:132 pozdr. Pelagia.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
dorcik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 8 mar 2009, o 10:19
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

witam :)

mam ten sam problem, przy czym poza kretami to chyba jeszcze nornice... ogród wyglada jak poligon po ćwiczeniach artylerii ;(((

odstraszacze (piskacze) rozjuszyły tylko szkodnika, gdyż zaczął kopać kopiec na kopcu, złośliwie takze piskacza wysadził kopcem do góry ;)) i rozmnożył się niewyobrażalmnie :)
5 lat nie miałam ani jednego.. znajomi na widok ogrodu łapią się za głowy, chociaż wcześniej śmiali się z moich opowieści :)

obecnie przygotowuję się na decydujące starcie:

-odstraszacze elektroniczne szt. 4
-świece dymne szt. 20
-trucizna na krety, trucizna na nornice po 2 opakowania
-karbid 4 puszki

tylko nieoczekiwanie spadł śnieg w sobotę i odłozyłam "działąnia bojowe" na jakiś czas ;)
Awatar użytkownika
Bożi
500p
500p
Posty: 585
Od: 7 mar 2009, o 18:03
Lokalizacja: Warszawa

Post »

siąść z piwem na stołeczku przy kopcu
Piwo jest dobre na ślimaki. Kiedyś w angielskim programie ogrodniczym widziałam jak w kopce kreta wsadza się dziecięce wiatraczki aby odstraszyć kreta.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Bożi ! Z tym piwem, to jest żart,chodzi o wypicie w celu wyluzowania, a nie wlanie kretowi do dziury !!! :;230 Jeżeli chodzi o ostateczne rozwiązanie- eksterminację obcego, to myślę,że z trutką nie warto. Wydałam kupę kasy (wolę nie liczyć),kilka opakowań wkopałam- zero efektu.Ostatniej jesieni ,okolice mojego ogrodu spowijały piekielne opary siarki- ( 3 opak. świec dymnych)-intruz nie zraził się. Może sam odpuści ? Czasem tak bywa. :twisted: :twisted: Pozdr. i czekam na więcej. :oops: :lol: Pelagia.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
fibi
100p
100p
Posty: 131
Od: 26 gru 2008, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Znam ten ból. Przerobiłam wszystkie chemiczne, elektroniczne i znachorskie sposoby. Krety robią co chcą.
Obrazek
Pojawił się w Polsce na bazie technologii amerykańskiej preparat do oprysków Pożegnanie z kretem. Czy ktoś go stosował? Zamierzam go wypróbować jak tylko ziemia rozmarznie.
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

:shock: :shock: :shock: naprawdę współczuje lokatorów....
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Awatar użytkownika
anika
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 31 sty 2009, o 16:49
Lokalizacja: Czerwionka (Śląsk)

Post »

w jednym z programów "Maja w ogrodzie" pokazywali ten środek, mocuje sie go do węża ogrodowego i "podlewa" nim ogródek. Ciekawa jestem czy działa.
Mówili też o magnesach, które sie wkłada w kopce celem dekoncentracji stworzenia. Podobno kret kieruje sie jakimś polem magnetycznym czy cóś i jak się je namagnesuje to traci orentacje i sie wynosi.
... popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa, i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie ...
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Co się nie robi, dla zdobycia pieniędzy przez różnych producentów. Wszystkie tu podane sposoby walki z kretem są skuteczne, tak samo jak wszystkie tu podane sposoby są nieskuteczne. W każdym razie, każda w miarę skuteczna walka z kretem wymaga cierpliwości i i dużego uporu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”