Funkia - gdzie kupić, polecane strony sprzedawców

Hosty
ODPOWIEDZ
ROCHCIO
50p
50p
Posty: 64
Od: 1 lis 2007, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Cieszyńska

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

powiedzcie prosze jakie sa pierwsze objawy zarażenia wirusem-jak to rozpoznać
pozdrawiam Elżbieta
"Otwartą księgą jest natura dla tego, co w niej czytać umie." -Konstanty Damrot
OLAmari
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 349
Od: 27 sie 2006, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Trochę niżej jest cały wątek na ten temat: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=40&t=15971
Awatar użytkownika
kaja_krys
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 lip 2012, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze lubelskie

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

witam,
jestem nowa na forum; w bieżącym roku kupowałam hosty u kilku producentów i sprzedawców. Z wiekszości zakupów jestem b.zadowolona, zdarzyły sie jednak zakupy u szkółkarzy, gdzie więcej kupować nie będę. A szczególnie dotyczy szkółki szeroko tu promowanej na tym forum, która ponoć bada hosty na obecność wirusa, szkółka publikuje nawet wyniki badań na swojej stronie.

A co mnie przysłano przedstawiam w załączeniu - oceńcie sami:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Chciałam reklamować chociażby cenowo niestety odpowiedziano mi : posadzić, na wiosnę urosną a ja jestem laikiem i na niczym sie nie znam.
Pierwszy raz coś takiego mnie spotkało, mam nadzieję, że ostatni.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Bardzo ładne hosty,pięknie ukorzenione,one po prostu wchodzą już w jesienne kolory,wsadż odpowiednio do ziemi a na wiosnę zobaczysz,jakie piękne kły wyjdą z ziemi :)
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

kaja_krys
Nic niepokojącego na tych hostach nie widać - u mnie tez już niektóre nabierają jesiennych barw - niedługo zanikną i będą cieszyć oko ponownie wiosną
kaja_krys pisze:Pierwszy raz coś takiego mnie spotkało, mam nadzieję, że ostatni.
Czy to są Twoje pierwsze hosty?, czy może masz już trochę odmian?
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
jacekopole71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1713
Od: 25 maja 2012, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

kaju,nie sposób nie zgodzić się z przedmówcami...Hosty pięknie ukorzenione,wyrośnięte...a fakt zakupu o tej porze roku powoduje,że wyglądają tak a nie inaczej :wink:Nie ma powodów do obaw i pochopnej oceny sprzedawcy. Na wiosnę,będziesz zachwycona ich wyglądem.Powodzenia ;:333
Awatar użytkownika
kaja_krys
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 lip 2012, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze lubelskie

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Kochani!
to nie są moje pierwsze hosty, mam w tej chwili ok. 100 odmian są to najczęściej rośliny młode nie za bardzo rozrośnięte. Z roślin, które miałam wcześniej nie znakowałam przy zakupie, jak się rozrosły dzieliłam i poobsadzałam, gdzie się dało. Do czasu urządzenia swojego ogrodu na wsi wszystko to sadziłam przy domu w miescie. Zrobiłam z tego wszystkiego taki "małpi gaj" - jak mówią moje dzieci. Nadeszła pora, żeby zrobić porządek i ukierunkować się - co właściwie chcę. A że hosty mi się podobały i aktualnie przy domu mam więcej cienia to zrobiłam jeden duży rozsadnik; mam także żłobek hostowy, przedszkole, i szpital hostowy. Ten ostatni ma pomóc w kuracji host sieboldiana, które zostały gruntownie zasypane przy urządzaniu ogrodu na wsi. A żłobek - przy jednym z zakupów w tym roku ładnej złotej hosty NN (z dużych roślin) w donicy były mikrusy, myślę że się wysiały jakoś. No i tak je hołubię.
Macie wszyscy rację,że zakupione hosty mają ogromny system korzeniowy - święta prawda, tyle że jak paramy się tym zawodem to dajmy klientom sadzonki, które są zdrowe i mają wygląd. Jeśli nie - to uprzedźmy klienta. Te hosty były kupione na początku września. One odżyją, hosty mają spory system korzeniowy i to pozwoli na przeżycie. Ja tylko pytam: kto to hoduje sadzonki bez przesadzania? Żeby wydobyć te korzenie doniczka była wycinana nożyczkami po centymetrze. Hosty kupowałam od X-producentów i sprzedawców- poprzez internet, w szkółce oraz centrum w Zamościu (hosty z Ogrodnictw w Końskowoli), Kupowałam także w tym miesiącu. Można powiedzieć, że "badałam rynek". O hostach wiem jeszcze za mało, ale się douczę.
Dzięki za odzew.
pozdrawiam
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Kaju-aż nie chce mi się wierzyć że masz 100 odmian host i tak reagujesz na te hosty w doniczkach,po prostu były wcześniej wsadzone do nich i szybko wytworzyły system korzeniowy,same hosty wyglądają naprawdę dobrze,sama chciałabym takie kupować
Awatar użytkownika
kaja_krys
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 lip 2012, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze lubelskie

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Przykro mi. Taka jest prawda. Chcę stworzyć ogród ułatwiający mi życie. Polski związek szkółkarzy podaje w zaleceniach - cytuję: "Rośliny w pojemnikach powinny mieć silnie przerośniętą bryłę korzeniową i być uprawiane w pojemnikach o pojemności proporcjonalnej do wielkości rośliny. Korzenie muszą być równomiernie rozłożone w pojemniku i widoczne po zewnętrznej stronie bryły korzeniowej.Korzenie nie mogą być zbyt zbite (sfilcowane). Roślina powinna rosnąć w tym samym pojemniku minimum jeden, ale nie więcej niż dwa lata". Całość zaleceń i zdjęcia doniczki z bryłą korzeniową tutaj: http://www.zszp.pl/pliki/zalecenia-dodruk2012.pdf
Sprzedający w Związku Szkółkarzy nie jest - sprawdzone. Zasady jakieś obowiązują. Jeśli chcę mieć markę "Solidnego Kupca" to uprzedzam klienta o stanie towaru a cena winna być adekwatna do tego, co sprzedaję.
Nie mam się za znawcę, ale Twoja wypowiedź boli. Jeśli chcesz kupować takie rośliny - to prześledź ten wątek, ten Pan się tu przewija.
Pozdrawiam
Pozdrawiam Krystyna
sleemsi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 28 wrz 2012, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Witam,
szukam właśnie ciekawych odmian host. Gdzie można kupić takie okazałe sztuki?
Są piękne. A korzenie twz. "sfilcowane" wygladają zupełnie inaczej z tego, co wiem.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

kaja_krys pisze: Polski związek szkółkarzy podaje w zaleceniach - cytuję: "Rośliny w pojemnikach powinny mieć silnie przerośniętą bryłę korzeniową i być uprawiane w pojemnikach o pojemności proporcjonalnej do wielkości rośliny. Korzenie muszą być równomiernie rozłożone w pojemniku i widoczne po zewnętrznej stronie bryły korzeniowej.Korzenie nie mogą być zbyt zbite (sfilcowane). Roślina powinna rosnąć w tym samym pojemniku minimum jeden, ale nie więcej niż dwa lata".
Nadal nie nadążam :roll:
Moje hostki oddzielone od rośliny matecznej mają taki system korzeniowy po pół roku :wink: kłącza wytwarzają się bardzo szybko i tak samo szybko przerastają doniczkę- no chyba że są bardzo zabiedzone
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
kaja_krys
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 lip 2012, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze lubelskie

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

A dzisiaj - chwalę się - przyszły nowe hosty. Najbardziej cieszę się z Empress Wu - jest śliczna, a jak urosnie to będzie cudny olbrzym. Do przesyłki dołączono gratisy. Myslę, że na forum adresów szkółek nie mozna podawać - bo to reklama. Może się mylę.

A jak wyglądały moje rośliny - popatrzcie, czy nie chcielibyście takich okazów otrzymywać??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/04d ... e832e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc8 ... d8965.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/199 ... 07d90.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/988 ... 59b30.html
Pozdrawiam Krystyna
sleemsi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 28 wrz 2012, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Oj to pewnie hodowane pod osłonami. Ładne. A mogę zapytać, ile kosztowała ta duża?

To chyba od szkółkarza spod Opola. Jeśli tak to uwaga: nie robi testów, no i na pewno są z cieplarni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”