Krzewuszka ( Weigela ) - wymagania,uprawa,pielęgnacja

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Krzewuszka ( Weigela )

Post »

U mnie żadna nie przeżyła zimy poza jedną, przy ścianie domu. Wykopałam 5 krzaków ;:145
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Bea_ta
50p
50p
Posty: 98
Od: 7 wrz 2012, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik (śląskie)

Re: Krzewuszka ( Weigela )

Post »

Tej zimy padło wiele roślin, chociaż wcale nie było wielkich mrozów. Przez część zimy nawet liście miały, ale wczesną wiosną "dostały po uszach" bo zmroziło. Chyba wolałam stare, dobre, mroźne zimy bo przynajmniej człowiek wiedział czego się spodziewać.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Krzewuszka ( Weigela )

Post »

No cóż, pomimo zabezpieczenia zmarzło 5 moich maluchów, odbijają, ale wyglądają rachitycznie. Chyba zakupię krzewuszkę middendorfa, może da radę.
Darkat
200p
200p
Posty: 301
Od: 21 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewuszka ( Weigela )

Post »

U mnie wszystko przeżyło. Nawet jeden młody orzech mi się właśnie przebudził tzn, ma rozwinięty jeden pąk.
Moja krzewuszka całkiem całkiem dobrze wygląda. Gorzej mój jaśminowiec i magnolia, mimo okrywania przy przymrozkach, dostały trochę ale odbijają. Oczywiście nie będzie kwitnienia, czy owoców ale mają kolejny rok na wzmocnienie.
Problem właśnie z pogodą. Jeśli będzie znowu taka susza i upały jak w tamtym roku, a przyjdzie potem całkiem mroźna zima to będzie niewesoło.
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Re: Krzewuszka ( Weigela )

Post »

Niestety tylko stared odmiany żyją i kwitną u mnie wszystkie niezawodne a mam ich z 6 odmian :) różowa styriaca redprince jak co roku w kwiatach :) variegata na razie pączki:) mimo że ja je wogole nie zabezpieczam co roku ślicznie kwitną, może dlatego że przyzwyczajone do klimatu, a nie z Holandii nie wiem, gorzej z budleją :(
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Janusz20
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 paź 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewuszka ( Weigela )

Post »

U mnie jedna krzewuszka 3 letnia wariegata zmarzła i uschła, pozostałę odbijają.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewuszka ( Weigela )

Post »

Czym nawozicie krzewuszki?
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Krzewuszka ( Weigela )

Post »

Podsypałam kompostem,a w kwietniu dostały azofoski trochę. I czasem jak podlewam kwitnące, coś skapnie z konewki.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewuszka ( Weigela )

Post »

Dorja dzięki. A jak już podlałam wczoraj nawozem do pelargonii to nic się nie stanie? Mam też nawóz uniwersalny do kwitnących w płynie. Może następnym razem lepiej tym podlać? Krzewuszki kupiłam w ubiegłym roku w maju i sadząc do gruntu wsypałam granulowany nawóz długodziałający do dołka. Później już niczym nie nawoziłam, dopiero wczoraj po raz pierwszy w tym roku-powoli zakładam ogródek i dopiero się uczę co do czego. Krzewuszki ładnie teraz zakwitły, ale po tym jak mój rododendron nie zakwitł tylko zamiast kwiatów zaczął puszczać nowe pędy-pewnie z braku nawozu (tak podejrzewam), bo nawet w dołek sadząc go w roku ubiegłym nic nie wsypałam-tylko kwaśną ziemię.
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krzewuszka ( Weigela )

Post »

A ja byłam przekonana, że to bardzo wytrzymałe rośliny. Zdecydowałam się na Red Prince. Czy to jedna z wrażliwych odmian?
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
orlik z lasu
100p
100p
Posty: 167
Od: 21 sty 2015, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Krzewuszka ( Weigela )

Post »

;:7
Krzewuszkę, odmiana Bristol Ruby, mam od kilku lat. Od roku jeszcze jedna dołączyła. I mimo, że obie rosną w miejscu słonecznym (słońce od rana do wczesnego popołudnia) i osłoniętym od wiatrów to mi też zmarzły. Myślałam, że tylko u mnie takie dziwy, ale widzę, że dużo z Was tak ma.
U mnie odbijają, ale szału nie ma. Znów muszę uzbroić się w cierpliwość ;:65
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Krzewuszka ( Weigela )

Post »

Ninja, przy sadzeniu nie syp nawozów! Ewentualnie dobrze zleżały obornik albo granulowany, ale tak, żeby nie dotykał korzeni. Sztuczne dopiero w następnym roku po posadzeniu :wit
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewuszka ( Weigela )

Post »

Dorja ja je sadziłam w ubiegłym i dlatego pytałam czym teraz nawozić, na razie podlałam do pelargonii-nie wiem czy dobrze zrobiłam (akurat taki miałam), ale widzę, że krzewuszka żyje i nadal rozwija kwiaty, więc chyba nawóz ten jej nie zaszkodził.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”