Streaked hosty

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

????
No to trza Ci kiedy wysłać, bo się namnożył - kurcze wydawało mi się,że razem z Echo...

Justice nie pokażę, jakieś cholerstwa nadgryzły nóżki, wsio leży :( Jest słabo streaked.
Obiecująco wygląda moja Stargate, wczoraj rozsadziłem, bo jedna z odnóg była ładniej wybarwiona.
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

Moja Justice miała dosyć małe smugi w zeszłym roku. W tym jeden odrost się prawie cały wyzielenił, ale za to nowy odrost pokazał całe swoje piękno.
Stargate u mnie rośnie jak na drożdżach.Kilka odrostów i ładne wzorki.
Dorset Clown- młody oddzielony wiosną na każdym liściu smugi. Mateczny : na jednym odroście zielenieje ale drugi młody już smuży :)
Piszę tylko o tych które, że tak powiem ,wymagają większej troski. Oddzielania tego co powraca do mamusi.
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

W tym roku znów oddzieliłem od Mamusi Elli C odrost, bo znów zrobił się jasny w środku, zakwitł i potem wypuścił dwa malutkie i całkowicie streaked...może się w końcu naprostuje? Jeśli tak, to miałbym dwie Elle.

Lepiej zachowuje się Lafirynda, kiedyś oddzieliłem ją z małym całkowicie normalnie wybarwionym odrostem, bo myślałem, że przytrzyma przy życiu tę bielszą część. No i ten normalniejszy też wyrasta, ale z roku na rok coraz bardziej streaked. Jest więc w niej silny gen do przebarwiania się w ciapki. Ella C jednak wciąż pracuje.
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

A masz może najnowsze zdjęcia Lafiryndy?
Czas też chyba na zgłoszenie Lolity i Echo do HL żeby nazwy nie wykorzystał ktoś. Jak to zrobić? Wie ktoś?
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Streaked hosty

Post »

Rejestrację nie przeprowadza się w HL ale AHS- poniżej link do strony, z której można pobrać formularze:
http://www.hostaregistrar.org/registrat ... table.html
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

Andrzeju , znam tą stronę oczywiście, ale na HL jest wiele host nierejestrowanych. I o to mi chodzi. Nie mogę wypełnić pełnego wniosku rejestracyjnego bo to za młoda roślina i nie znam jej pewnych zachowań, ale wydaje mi się że istnieje droga zgłaszania samych nazw i fotek na HL.
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

A co chcesz zgłosić? Echo? Mam trochę większą sztukę.
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

Myślę,że warto zgłosić (wysłać) zarówno Echo jak i Lolita, ponieważ jak wiesz to tu sprawdza się nazwy. Jeśli uda się je umiescić na HL to raczej nikt nie będzie tych nazw już używał
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

Tomaszu, ale ot tak po prostu? A gdzie dawać krótką "notkę biograficzną" ?
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Streaked hosty

Post »

Tombeat pisze:...Nie mogę wypełnić pełnego wniosku rejestracyjnego bo to za młoda roślina i nie znam jej pewnych zachowań, ale wydaje mi się że istnieje droga zgłaszania samych nazw i fotek na HL.
Tomaszu z tych samych powodów nie można zgłaszać młodych roślin do Hostalibrary.
Na stronie głównej HL jest napisane, że młode rośliny nie będą dodawane do bazy, ale jedynie zarejestrowane, bądź tak zwane sprawdzone (pewne) uznane przez hodowców i jak myślę również te będące w posiadaniu "pewnych" kolekcjonerów.

"The Hosta Library is primarily a database for images of mature hostas. It is the policy of the Hosta Library NOT to add pictures for immature plants until they are mature and have been fully evaluated and/or registered with the Cultivar Registration Authority for Hosta. Therefore, named seedlings and immature hosta cultivars cannot be illustrated in the Hosta Library until images of fully mature plants can be obtained."
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

Czytałem to , ale się zastanawiam jakim cudem na HL znalazły się dziesiątki host które są w stadium .......... przed młodzieńczym, albo takie które w ogóle nie mają zdjęć lub zdjęcie przedstawia kwiat :shock:
Napisałem w tej sprawie do znajomych hościarzy w USA i do Danny van Eechaute. Zobaczymy co napiszą.
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

Moje Echo mogę opisać, to nie jest młódka, tylko roślina już czteroletnia, kwitnąca i wydająca niewielkie ilości nasion ( zupełnie jak Whirlwind).
Sadzonki posłałem Tombeatowi i Pidżamie były mniejsze, niż egzemplarz, który zostawiłem sobie ( to chyba wiadomo ;) ) . Nie trzeba więc sugerować się wyglądem tombeatowej, która ma takie same cechy co moja sprawdzona, jest tylko młodsza.
Musze jeszcze skontaktować się z Pidżamą, bo ona tez ma streaketa z tej samej rośliny.
Echo i Lolitę, a także Lafiryndę mogę opisać, bo to nie są młódki i wszystkie mają za sobą okres kwitnienia ( nawet dwa) - i tu przyznaje racje Tombeatowi - bo na Hosta Library jest tak jak pisze, i też mam takie wrażenie, iż kto chce i co chce umieszcza, nawet bez zdjęć. Jest to oczywiście bardzo niepoważne, aby zgłaszać dwuletnią siewkę - bo tak na niektórych zdjeciach się prezentują :(.

Nic, poczekamy na odpowiedź.

Świeże zdjęcie Lafiryndy, nie bardzo widać nasienników, ma tylko dwa.
Niestety tak źle wygląda po huraganie i gradobiciu.
Obrazek

Dodam jeszcze, że Lafirynda siedziała w starej kępie już ze dwa lata zanim ją oddzieliłem, tak więc ma w sumie 5 sezonów za sobą. Chyba już można powiedzieć,że to jest właśnie nowa odmiana.

Nie mam pewności co do Elli Caruselli, bo ta wciąż wytwarza jakiś odrost nie streaked, tylko żółty w środku z ciemnym marginesem...

I jeszcze gwoli rozwiania wątpliwości_ na zdjęciu zaznaczyłem odrost, który zachowałem przy Lafiryndzie w trosce o niepewność życia- miał ją przytrzymać przy zdrowych zmysłach, w razie jakby sama nie miała siły przetrwania ( podejrzenia o mało dawki chlorofilu) i ten odrost zrobił się po dwoch sezonach też ciapkowany. Nasuwa mi się wniosek,że ona ma po prostu silniejszy gen streaked i chyba już wystarczająco to udowodniła.

Obrazek
aden
100p
100p
Posty: 181
Od: 15 sie 2009, o 13:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Streaked hosty

Post »

Przyszedł czas na rozszerzenie mojej kolekcji o hosty streaked. Chciałbym wybrać kilka z podanych niżej
Breeder's Love
Ice Age Trail
Ray of Hope
Silver Threads And Gold Needles
Sea Sunrise
Jeżeli je macie w swoich kolekcjach, to proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami. Chodzi mi głównie o wytrzymałość na przypalenia i trzymanie wybarwienia, żeby nie traciły pasków jak Paradise Surprise. Wdzięczny będę za każde informacje.
Pozdrawiam, Andrzej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”