Streaked hosty

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Streaked hosty

Post »

Cieszę się bardzo,będę miała na nią oko
Awatar użytkownika
affa
100p
100p
Posty: 173
Od: 19 lip 2009, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Streaked hosty

Post »

Piękne te hosty :D Na wiosnę będę ostro główkować gdzie posadzić, ale chcę mieć choć jedną, dwie...trzy ;:108 Pojawiły sie na znanym miejscu aukcyjnym hosty streaked - chcę Ice Age Trail, waham się co do Split milk. Przejrzałam cały wątek , ale nie znalazłam nic na temat Ghost Spirit. Proszę o jakieś informacje - czy toleruje trochę słońca, jak szeroko i wysoko się rozrasta, czy szybko rośnie?
Czy sadzonkę roczną w pojemiku 9x9x9 mogę od razu wysadzac go ziemi (na wiosnę , nie teraz :wink: ) czy tez powinnam podhodować rok-dwa w pojemiku/doniczce i dopiero wtedy przesadzić? Coś tanie te sadzonki, więc nie wiem czego mogę się spodziewać... Do tej pory kupowałam hosty u smilingface, Tomaszek46, amkkomp i dostawałam taaaakie sadzonki :D
Pozdrawiam. Anna
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Streaked hosty

Post »

Aniu,
tu
masz informacje o Ghost Spirit. Zresztą w tej encyklopedii znajdziesz też wiele innych ciekawych informacji. Jeżeli chodzi o tanie hosty na allegro, to najlepiej dopytać sprzedającego skąd bierze sadzonki i wtedy zdecydować, czy warto ryzykować, czy nie. Wątek
Gdzie kupić zdrowe hosty
powie Ci duuużo na temat zakupów. :D

Sadzonki, nawet bardzo młode, oczywiście najlepiej posadzić wiosną do gruntu. ;:108
Awatar użytkownika
affa
100p
100p
Posty: 173
Od: 19 lip 2009, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Streaked hosty

Post »

Dzięki ;:196
Poczytałam opinie i już gospodaruję w myślach miejsce dla Ice Age Trail oraz Deja Blue. Po odbiorze napiszę, czy polecam sprzedawcę :D
Pozdrawiam. Anna
Awatar użytkownika
PUMKA
500p
500p
Posty: 593
Od: 16 sty 2009, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Streaked hosty

Post »

Wreszcie odrobina mobilizacji i zabrałam się za tworzenie galerii w Picasa Web ( polecam - mega proste :-)
Zapraszam serdecznie, między innymi ma swój album moja Polish Splash ( streaked sport od Green Gold ) :tan
https://picasaweb.google.com/rioja7
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

Mnie w tym roku pozytywnie zaskakuje mała Track Mouse. W ubiegłym roku dwa odrosty i oba zaczęły wyraźnie proces skundlania, teraz widzę 4 odrosty i wsie są w pikne paski. Streakety są jednak niestabilne i raczej z rezerwą na nie patrzę.
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Streaked hosty

Post »

Mój streaked od h.Francee w tym roku wygląda troszkę inaczej,ale jest jeszcze młody,może będzie miał jeszcze takie pasy jak w tamtym roku,a może...

Obrazek tak wyglądała w tamtym roku

Obrazek tak wygląda dziś,ten mały pypeć z lewej to moja próba rozmnożenia,nieudana bo kępa trzyma się mocno
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

Chociaż wiele dostało mrozem po oczach jak np. Christmas Tree Gala (widać z tyłu zmrożony liść) to kolory są oszołamiające

Obrazek

Tu Stargate

Obrazek

i moje ulubienice Galaxy - tu starsze 3 sadzonki , a poniżej 2 młodsze dzielone jesienią

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

Śmiem twierdzić, że Galaxy to chyba najlepsza forma streaked. Rośnie żwawo i jest duża.
Niestety wszystkie nasiona ( a było ich bardzo dużo) w roku ubiegłym były puste, choć natworzyła ich masę :(
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

Pełna zgoda !!!
Galaxy to miód na moje bolące serce. Co do nasion to ciekawe. Wiesz ,że kiedyś moi amerykańscy znajomi mówili iż w niektórych rejonach, tych o bardzo wysokich temperaturach , hosty nawet te topowe bywają bezproduktywne. Jednak jest to okresowe. W jednym roku nie ma życiodajnych nasion, a w następnym są "żywe". Jak dobrze pamiętam pisał mi właśnie o Galaxy Ron Livingston.
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

Ok, będę czekać, pamiętam jak z kilku zaledwie nasion Galaxy jeden był piękny streaket. Jak na 10 siewek to już rewelka ;)
Dobrze rośnie Christmas Tree Gala - w roku ubiegłym jeden z odrostów bardziej kundlil, ale w tym roku 8 odrostów jest PRZECUDNIE streaket. Tutaj na zdjęciu sprzed kilku dni słabiej znac przebarwienia, teraz wygląda mocniej.
Na:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

A co z Justice?
Mój się rozrósł ale jeden odrost zzieleniał. Trzeba ciąć. Czekam na to co się stanie z tymi naj............ Dorothy Benedict ,Bob Axmear , Deceiver i Sally & Bob. Mróz zrobił swoje i dopiero teraz dochodzą do siebie.
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

Justice się poprawia, miałem sztukę małą, zaledwie kilka paseczków streaked, ale w tym roku jest duża i bardzo ładnie się wybarwia. Jest pojedyncza, ale duża.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”