Ogrodzenie z siatki. Osadzanie słupków itp.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
donna
200p
200p
Posty: 317
Od: 14 sie 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: kamienne słupy

Post »

Oczywiście,że pochwalę się :heja :heja Na razie tworzę fundament pod te słupki i pod grilla.
A wychodzi całe morze cementu i dokupuje worki i dokupuje worki .... :D
Pozdrawiam Barbara
Mój Mały Raj-Ogród Donny
gibon93
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 18 cze 2012, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Siatka ogrodzeniowa- jaka ?

Post »

Witam

w tym roku planuje założyć małą plantację truskawek jednakże mam problem z sąsiadem i jego kurami :D

chciałbym większość pola odgrodzić siatką i będzie to 100-200 metrów i zastanawiam się nad wyborem siatki czy taka ogrodzeniowa leśna będzie wystarczająca ?? ma większe oczka i nie jest powlekana ale jest 3 razy tańsza od powlekanej :)

czy w ogóle taka siatka coś pomoże ?? myślę o wysokości 150cm .

pozdrawiam
Andrzej
scibor
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 21 cze 2007, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka siatka ogrodzeniowa ?

Post »

Ja mam ogrodzenie z siatki leśnej; wysokość 125 lub 130 cm. Rozstaw słupów drewnianych (modrzew, a tam gdzie podmokły teren - dąb, część wkopana jest zaimpregnowana Emulbitem) co 4 m. Kury sąsiada mi nie przechodzą. O podcinaniu lotek czytałam w innym wątku na tym FO, jeżeli byś miał z tym problem to z wódeczką do sąsiada i podcinajcie im loteczki, ale tylko na jednym skrzydle. Za to dobrze z tą siatką w pierwszym roku poradziły sobie dziki. Dopiero puszczenie dołem dodatkowego, grubego drutu rozwiązał ten problem. Do naciagania niewielkiej ilości siatki wystarczy Ci ręczna wciągarka, przy większej ilości najlepszy jest ciągnik.
gibon93
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 18 cze 2012, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka siatka ogrodzeniowa ?

Post »

Witam

dzięki za odpowiedź , kupiłem siatkę leśną z oczkami 20X20 dolne 3 oczka drutem pomniejszyłem na 10 czyli na dole mam oczka szerokie na 20 wysokie na 10 , siatka cała ma wysokość 140 , i co z tego mogła by mieć ze 200 jak te cholery mi dołem się przeciskają przez oczka 20X10 bez żadnego problemu :(
z sąsiadem to ciężki temat będzie bo mnie to on nie zna i chyba nic do mnie nie ma ale z teściową są od kilkudziesięciu lat na ścieżce wojennej co chwila jedno na drugie pisze pisma do gminy :D:D tak że wole nie ryzykować bo bym tą flaszką mógł w łeb oberwać :D

w jednym miejscu bo miałem 50m siatki plastikowej na wysokość 60cm i tam nie przełażą :) więc chyba będę musiał więcej dokupić - miało wyjść taniej wyjdzie jak zawsze :D

tylko teraz się zastanawiam czy są tak zdolne że wyskoczą na wysokość 60 cm po to żeby się przecisnąć przez oczko 20X20 :)
scibor
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 21 cze 2007, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka siatka ogrodzeniowa ?

Post »

Może taniej wyjdzie zagęścić oczka drutem który gospodarze wykorzystują do pastuchów. Wystarczy że napniesz go między oczkami.

Sąsiad fajny Twój :) Może go mi wypożyczysz, będę nim swoja teściową straszył :)
marek200
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 gru 2014, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka siatka ogrodzeniowa ?

Post »

Najlepiej z gęstymi i wytrzymałymi oczkami.
Awatar użytkownika
s_stec
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 mar 2014, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka siatka ogrodzeniowa ?

Post »

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest normalna zielona siatka z PCV. Ja taką grodziłem całą działkę 1000 metrów i jest ok. Ewentualnie można sobie zrobić panele ogrodzeniowe. Siatkę kupowałem o ile pamiętam w bigstal. Można dostać komplet ? słupki, napinacze. Nie ma co się pchać w drogie ogrodzenia moim zdaniem, które często nie są praktyczne.
KrzysztofKr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 19 maja 2011, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka siatka ogrodzeniowa ?

Post »

Zgadzam się z użytkownikiem s_stec, siatka leśna Ci nic nie pomoże, w szczególności w zderzeniu z kurami. Generalnie jeżeli truskawki masz blisko ogrodzenia, to powinieneś zwrócić uwagę na oczka, które powinny być na tyle małe aby kura nie mogła wsadzić w nie głowy. Dobrym rozwiązaniem będzie tu siatka o oczku heksagonalnym:



Jeśli Twoja działka znajduje się we względnie czystym środowisku, to spokojnie wystarczy siatka ocynkowana. Zielona, powleczona PVC będzie bardziej żywotna.
domin3
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 6 mar 2014, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka siatka ogrodzeniowa ?

Post »

Dobra siatka szybko zginie. Najtańsza opcja zatrzymująca kury. Kolega załatwiał jakieś używane od drogowców, które maja na pola, od osłania dróg.
tomekz
100p
100p
Posty: 192
Od: 19 kwie 2014, o 12:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tanie ogrodzenie i ognisko na działce

Post »

Akurat jestem na etapie ogradzania działki ROD. Powiem Ci, że analizowałem wiele możliwości i doszedłem do wniosku, że lepiej trochę dołożyć i mieć zrobione w miarę porządnie na dłużej.
KrzysztofKr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 19 maja 2011, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tanie ogrodzenie i ognisko na działce

Post »

szalonykon pisze:Witam, Chciałbym ogrodzić swoją działkę, tyle że z braku pieniędzy chciałbym to zrobić po niskich kosztach. Więc zamiast normalnej siatki chciałbym dać leśną. Czy taka siatka nadaje się do takich celów. Drugie pytanie jest związane z paleniem ognisk. Chciałbym na mojej działce wyznaczyć miejsce, w którym mógłbym palić małe ogniska i piec sobie kiełbaski. Jak do tego mają się przepisy PZD?
tomekz pisze:Akurat jestem na etapie ogradzania działki ROD. Powiem Ci, że analizowałem wiele możliwości i doszedłem do wniosku, że lepiej trochę dołożyć i mieć zrobione w miarę porządnie na dłużej.
Zgadzam się z Tomkiem. Siatka leśna to tymczasowe rozwiązanie, ma cienki drut, duże oczka. Może odstraszyć leśne zwierzęta, ale to wszystko. Lepiej jest dołożyć i mieć lepszej jakości produkt na lata. W praktyce pewnie na zawsze, a o to chyba chodzi ;) Może zastanów się nad siatką plecioną - taki klasyk o romboidalnych oczkach. Możesz zaoszczędzić na montażu, jeśli skorzystasz z instrukcji z internetu. Link usunięto, pomid.

Pozdrawiam
Krzysztof Krysiński
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tanie ogrodzenie i ognisko na działce

Post »

Witaj,

Siatka leśna:
Jeden z moich działkowych sąsiadów w zeszłym roku właśnie czymś takim ogrodził swoją działkę. Może i takie rozwiązanie jest tańsze ale jeśli chodzi o trwałość, to pozostawia wiele do życzenia, nie wspominając już o walorach estetycznych, bo wygląda okropnie. Dziś jest powykrzywiane i brzydnie. Zainwestuj w zwykłą, powlekaną siatkę - warto.

Co do ognisk:
"Nowe przepisy, które obowiązują od 1 lipca 2013, dot. "ustawy śmieciowej" nie pozostawiają złudzeń: ?termiczne przekształcanie odpadów (chodzi o odpady zielone, czyli gałęzie, liście itp.) prowadzi się wyłącznie w spalarniach odpadów lub we współspalarniach odpadów, z zastrzeżeniem art. 31?. Art. 31 dopuszcza wprawdzie spalanie zgromadzonych pozostałości roślinnych poza instalacjami i urządzeniami, ale tylko w przypadku, gdy w danej gminie nie jest prowadzone selektywne zbieranie i odbieranie odpadów ulegających biodegradacji.
żródło: http://steelon.salon24.pl/531182,embarg ... nia-ognisk"
Do tego należy jeszcze uwzględnić przepisy ppoż.

W moim mieście obowiązuje całkowity zakaz palenia ognisk.
Mi zdarza się czasami rozpalić ognisko i kociołkować, ale palimy brykiet drzewny, taki jak do grilla. Nie kopci, nie śmierdzi i nikomu nie przeszkadza.
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

siatka na ogrodzenie

Post »

Prosze doradźcie mi jaką tanią siatkę na ogrodzenie wybrać by nienwłaziły mi psy i była łatwa w zwijaniu,bo gdy miałem plastikową to zawsze na jeden sezon wystarczała.Słońce ją spaliło i była krucha-zielsko w nią wrosło i zawsze się rwie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”