Tuja żywotnik - sadzenie, przesadzanie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
ania156
200p
200p
Posty: 224
Od: 2 kwie 2013, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje- przesadzanie i nawożenie

Post »

Wie ktos jaka ziemia odpowiednia po tuje kuliste ?
Mąż Ani
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje- przesadzanie i nawożenie

Post »

Aby ciężkich gleb nie było i zastoju wody, a tak to poradzą sobie w każdej.Oczywiście jak będzie lepsza to szybciej urosną.I będa bardziej wypasione :lol: :wit
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ania156
200p
200p
Posty: 224
Od: 2 kwie 2013, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje- przesadzanie i nawożenie

Post »

Wczoraj wsadziłam 4 dorosłe kuliste,2 młode szmaragdy i zgroza brak wody do podlania na działce.W poniedziałek jadę do gminy załatwić sprawę.Mam nadzieję że do tego czasu nic im się nie stanie ziemia jest wilgotna po zimie i wczoraj troche padało ogólnie jestem załamana. :( :evil:
Mąż Ani
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje- przesadzanie i nawożenie

Post »

Ziemia jest wilgotna i padało, będzie ok :D :wit
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
Wasio
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 maja 2014, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Lublina

Tuja Brabant - kilka pytań dotyczących sadzenia i pielęgnacji

Post »

Witam wszystkich użytkowników. Zakupiłem właśnie 100 sadzonek Brabanta. Sadzonki mają wysokość 15-20 cm.
Z racji tego, że docelowo oczekuję zielonej ściany zamierzam je sadzić w odległości 50 cm od siebie. I w związku z tym, mam do szanownych użytkowników następujące pytania:
1. Czy sadzić je na folii/agrowłókninie, obsypać je korą, a może w ogólne nie ingerować? W internecie jest wiele sprzecznych ze sobą opinii - jakie są Wasze doświadczenia na ten temat?
2. Koleżanka poradziła mi, że ona swoje malutkie sadzonki innych żywotników traktowała co jakiś czas Florovitem i dzięki temu, jej roślinki dosłownie rosły w oczach - jakie macie zdanie na temat tego produktu?
3. Wiem, że trzeba je często podlewać. A co polecacie jako nawóz?
4. Kiedy mam myśleć o jakimkolwiek podcinaniu? Przy takich maluszkach to temat za kilka lat?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
mkgrr
100p
100p
Posty: 121
Od: 7 mar 2015, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tuja Brabant - kilka pytań dotyczących sadzenia i pielęgnacji

Post »

Ad1 ) Posadź je bez folii/agrowłókniny i obsyp grubą warstwą kory. Najlepiej, gdyby udało Ci sie kupić korę przekompostowaną i taką korą przysypać ziemie - to najlepszy nawóz. Na wierzch możesz posypać korą bardziej ozdobną. Ja miałem agrowłóknine pod korą i wiosną tego roku usuwałem agrowłókninę. Ziemia pod agrowłókniną byłą strasznie zbita, thuje zaczęły mi chorować.

Ad 2,3) Zalecam cierpliwość. Stosowanie sztucznego nawożenia odbija się niekorzystnie na zdrowotności thuji. Początkowo może i rosną szybciej ale potem bardziej są podatne na choroby, na wyglądzie dorosłe też tracą. Tak jak w pkt 1 - podsyp korą przekompostowaną - to najlepszy nawóz.
Pozdrawiam Serdecznie
Awatar użytkownika
Wasio
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 maja 2014, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Tuja Brabant - kilka pytań dotyczących sadzenia i pielęgnacji

Post »

Ok rozumiem. A kiedy należy myśleć o podcinaniu, formowaniu?
Pawelka76
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 maja 2017, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tuja brabant

Post »

Witam. Planuje kupić tuje brabant ok.120 szt. na żywopłot. Znalazłem w internecie z odkrytym systemem korzeniowym, korzenie są przed wysyłką zabezpieczane hydrożelem i nawozem. Czy mogę je posadzić w połowie maja czy też lepiej poczekać do jesieni ? Za odpowiedź z góry dziękuję. :D
wykid19
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 1 maja 2017, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuja brabant

Post »

Teoretycznie można ale trzeba te intensywnie podlewać żeby się ukorzenialy
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Tuja Brabant- sadzenie

Post »

Po co zabezpieczanie do wysyłki nawozem? :roll: Do ukorzeniania roślin z gołym systemem korzeniowym ten nawóz jest zupełnie zbędny, a nawet szkodliwy.Nic już nie podawaj po posadzeniu, bo może 'spalić'korzenie.
wojtekprestige
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 maja 2017, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

TUJA BRABANT sadzenie

Post »

Witam wszystkich Forumowiczów.
Jeśli temat o który pytam powtórzył się to serdecznie przepraszam i proszę o ew wskazówkę lub przeniesienie go w inne miejsce.
Ponieważ od niedawna zacząłem swoją przygodę z ogrodnictwem i nie znam się na wielu często podstawowych sprawach postanowiłem zasięgnąć fachowości na tym forum. Otóż posadziłem nie dużo bo 10 sztuk tuji brabant i robiłem to ze wszelkimi wskazówkami z forum i filmików na youtube, ale.... coś nie daje mi spokoju. Mianowicie nie wiem czy jest różnica między "podłożem" do iglaków a "ziemią" do iglaków.
Wykopałem dołki, wszystko robiłem jak w instrukcjach z tym że obsypałem dołki i tuje tylko tym podłożem.... nie wiem czy nie zrobiłem błędu że nie zastosowałem też ziemi, tylko to podłoże. Bardzo proszę i z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Tuja Brabant- sadzenie

Post »

cronzero
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 maja 2018, o 06:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomoc w przyjęciu.

Post »

Witam wszystkich,

Właśnie sądzę tuje szmaragd kopane z gruntu (wiem że już trochę za późno) i zastanawiam co zrobić żeby się poprzyjmowały, czy można je wspomóc np. nawozem dolistnym ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”