Żółknięcie pączków storczyka

Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

Ja również zaczynam mieć wątpliwości :?
Pączki opadały mi regularnie na najmniejszym storczyku(teraz na razie trzyma się jeden i nie chcem tu zapeszać)
Natomiast tak się cieszyłam z przecenionego(mam go od miesiąca)-regularnie wydłużał pędy :P a tu na jednym od kilku dni 3 zasychają(już nawet nawilzałam same pączki krpoelkami wody kilka razy dziennie i niestety :cry: chyba już po nich.
Pogoda super,w domu cieplutko,dostawiłam nawet osobną podstawkę z mokrym keramzytem :?
Zaczynam wątpić czy storczyki to kwiaty dla mnie :?
Tak się cieszyłam bo nawet nie wiem jakie ma kwiaty :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

darlajak najbardziej są dla Ciebie.Na moich trzech storczykach nie sostal ani jeden pączek,ale to nic widocznie tak musialo być.Storczyki rosną zdrowo,a na bocznych oczkach rodzą sie nowe pędy.Bedzie dobrze :wink:
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

Dzięki PESTKO za słowa otuchy :P .Pozostałe na razie dzielnie się trzymają.Mam nadzieję,że ta "zmora" je ominie :roll:
Już nawet myślałam,że to skutek Asahi SL bo jakoś się zeszło z opryskiem.Jednak reszta falków wygląda dobrze.
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Znalazłam w literaturze jeszcze takie przyczyny opadania pąków- brak kilkustopniowej różnicy temperatur w nocy i w dzień, a druga przyczyna to zbyt niska intensywność światła, szczególnie zimą wymagane jest często doświetlanie.
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

Widzę,że macie tak jak ja nadal problem z opadającymi pączkami. U mnie poprzednio przez te zimna opadły i teraz myślałam,że coś z nich będzie, bo przedłużyły pęd i utworzyły po trzy pączki. jeden sie jednak zbuntował i najpierw poczerwieniały a tez żółkną , na pewno nic nie będzie z nich :(
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

śnieżka pisze:Znalazłam w literaturze jeszcze takie przyczyny opadania pąków- brak kilkustopniowej różnicy temperatur w nocy i w dzień, a druga przyczyna to zbyt niska intensywność światła, szczególnie zimą wymagane jest często doświetlanie.
U mnie to chyba coś innego-różnica temperatury jest(nawet termometr mam na parapecie :lol: ),a i słoneczko od jakiegoś czasu chętniej zagląda(dziś to już totalnie wiosnę było czuć) :roll:
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

żółknięcie malutkich pąkow storczyka...ratunku

Post »

Mam pytanie, jestem początkującą hodowczyną storczyków, podlewam storczyk wtedy, kiedy potrzebują jego korzenie (stają się srebrzyste), nie ma mowy o zalaniu ani o zasuszeniu. Jednak zuważyłam ostatnio, że malutkie pąki zaczynają zółknąć a w efekcie odpadają. Co może być przyczyna takego zachowania się storczyka? Czy może trzeba użyć jakiegoś nawozu??
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Witaj aage nic nie piszesz,gdzie stoi storczyk.Może przyczyną jest zimny powiew powietrza,może stoi zbyt daleko od okna.A może zbyt rzadko go podlewasz.To ale nie tylko może być jedną z przyczyn żółknięcia pączków.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Post »

Storczyk stoi na komodzie niedaleko okna, podlewany jest wtedy kiedy korzenie stają się szaro-srebrne. Przewiew jest ale naprawdę minimalny i nie sądze, żeby bezpośrednio na niego wiało?? Poradźcie jakie miejsce najlepsze jest dla stroczyków?? W moim pokoju nie ma raczej bezpośredniego słońca, jest dopiero po południu i to też nie bezpośrednie to cześć zachodnia. Pomocy sama nie wiem gdzie go mam ustawić??
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Storczyk potrzebuje duzo swiatła ale nie bezpośredniego tylko przefiltrowanego.To " niedaleko okna" moze być dla niego nie wystarczające,postawiłabym go na parapecie tego zachodniego okna,obserwując,czy zbyt duzo słońca nie pada na niego.Wtedy trzeba go przysłonić innym np.kwiatkiem.Bądz roletą.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Post »

Grażynko tylko jak przyjdę do domu przestawię na parapet okno tak jak proponujesz i zobaczymy jak będzie się zachowywać. Napiszę co i jak.
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Nie napisałas jak długo go posiadasz.

Mozliwe, że to efekt aklimatyzacji rośliny lub też zbyt suche powietrze w mieszkaniu/domu.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Post »

Posiadam go około 1,5 miesiąca. Jeśli chodzi o powietrze w pomieszczeniu jest dość wilgotne (sprawdzałam na wilgotnościomierzu na mojej stacji pogody oko 50%).
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”