Storczyki pikasi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Storczykowo zgadzam się z Tobą, ja też się w nim zakochałam. Widziałam, że masz je także w swojej kolekcji
no mam, obecnie 2. ale nigdy nie miałam do nich szczęscia, już 2 takie mi uschły, ale mam nadzieję, że te co mam obecnie nie uschną.
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Ładna niespodzianka Pikasiu. Mój następny falek to na pewno będzie "białasek" z kolorową warżką.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Moje storczyki i ja bardzo, bardzo dziękujemy Wam za odwiedziny ;:113 Ale się cieszę,że do Was dołączyłam ;:2

Asiu bardzo dziękuję Ci za wsparcie. To dla mnie BARDZO ważne. Poczytałam w Twoim wątku i muszę Ci powiedzieć, że ja teraz jestem w prawie identycznej sytuacji w jakiej Ty byłaś wtedy. Moja znajoma też dostała tego storczyka w prezencie (jak Twoja Pani prof.) Więc sama rozumiesz....
Serce się kroi, to prawda :cry: Nie sądziłam, że tak się do niego przywiążę. Aż mi się płakać chciało kiedy w grudniu pąki, które zdążył wytworzyć, zaczęły opadać jeden za drugim. I tak do pięciu. Ale na szczęście "postanowił" przedłużyć łodygę i dziś otworzył pierwszy kwiat. Tak wygląda:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Taki sobie cytrynek uroczy :D . Ciężko będzie się rozstać. Już przyzwyczaiłam się, że mam trzy falki (chyba na pocieszenie pójdę na zakupy...) Ale już zapowiedziałam, że nie dam go póki nie rozwinie do końca co najmniej dwóch kwiatków. Trochę się też martwię, żeby nie zaszkodziła mu zmiana miejsca.... :(

Basiu dzięki za miłe słowa. Rzeczywiście niespodzianka się udała falusiowi ;:1 Nie sądziłam, że aż tak się zmobilizuje. A teraz kiedy jestem w domu i zaglądam często to on dumny stoi i baaardzo powoli powiększa następne pączusie. Dziś tak wygląda:

Obrazek Obrazek

Storczykowo na pewno nie uschną :D Trzeba być dobrej myśli ;:113

Januszu dzięki :wink: A mój następny to pewnie, jak go nazwałeś, "biskupek" ;:6 O ile takiego ślicznego znajdę...
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
gelatynka
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 gru 2008, o 15:26

Post »

ja dzisiaj sobie kupilam podobnego cytrynka:) Obrazek
gelka
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Gelko rzeczywiście :D cytrynek kropka w kropkę ten sam. Tyyyle pąków ma i rozgałęzień..... Aaach marzenie ;:113
Super zakup zrobiłaś :wink:
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Pikasiu, ja rowniez mam podobnego cytrynka :wink:
Odwiedzilam Ciebie i Twoje kwiatuszki i jestem pod wrazeniem- sa sliczne widac, ze sie kochacie ;:167
Piekne Dendrobium masz. Moje wypuscilo teraz nowy odrost i mam nadzieje, ze zaskoczy mnie moze kwitnieniem za jakis czas.
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Moniu bardzo dziękujemy za odwiedziny ;:113 i tak milutkie słowa :D
Twoje dendrobium na pewno niedługo też zakwitnie :wink: Moje w tym roku zaczęło wytwarzać łodyżkę kwiatową zaraz po zakończeniu wzrostu pseudobulwy, a w zeszłym roku nie aż tak prędko, bo chyba nawet kilka miesięcy to trwało zanim nowa psdb. zakwitła. Aaach te storczyki to dopiero nauczyciele cierpliwości..... :wink:
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

To Dendrobium to moje pocieszenie, bo dzisiaj wyrzucilam miniaturke Phalaenopsisa, kompletnie sie rozpadla mi w rekach ;:110
I do tego reanimowany Phalaen. ktory wypuscilnowy ped (ma juz ok.10cm) zacza marniec...wiec go odrazu przesadzilam do bardziej "przewiewnego" podloza...Teraz pozostaje mi tylo czekac....
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Moniu trzymam mocno kciuki, żeby Cię nie zawiódł ;:215 Muszę Ci powiedzieć, że właśnie dendrobium phal. to jedyny z moich storczyków (no może jeszcze poza d.nobile, ale to już inna historia - na początku tego wątku :wink:), z którym nie mam ostatnio problemów. Wszystkie trzy falki jakie mam są bardzo kapryśne tej zimy ( dziś na białym falku znów znalazłam żółknący pączuś :cry:. Szkoda, że nie poczekały z tym kwitnieniem do wiosny ;:96 Jakby tego było mało - na cymbidium szkodniki ;:110

Moniu czy masz tutaj gdzieś swój storczykowy wątek?
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
elizabett-1977
200p
200p
Posty: 278
Od: 20 sty 2009, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Żywca

Post »

Cześć Pikasiu,
Cudowne Dendrobium i jego bialutkie kwiatuszki ;:333 ,po wizycie u Ciebie zapragnęłam takie mieć.W moim zbiorku są same falki i jeden Paphiopedilum,najwyższy czas to zmienić.
Bialutki Phal śliczny,też mam podobnego,tylko mój ma drobniutkie kwiatuszki i ta ważka bardziej fioletowa,niestety w zeszłym tygodniu przekwitł :cry:
Trzymam kciuki za pączki w drugim Dendrobium. ;:215
A cytrynek-no cóż,na pocieszenie musisz kupić sobie identycznego,tylko czy to pomoże! to przecież nie to samo kupić a uratować.Nauczka na przyszłość.

Pozdrawiam ;:100
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Kasiu! ta zima po prostu nam i storczykom nie sprzyja :cry: No coz...Ale dzisiaj zauwazylam na innym "falku" maciupenki pedzik (doslownie) a kupilam go z przeceny tylko z jednym purpurowym kwiatuszkiem (reszta opadla jeszcze w sklepie) a ten jedyny kwitnie juz u mnie juz 2 mce. :D wiec pociecha jest.

Ja niestety niemam jeszcze watku tutaj ale bardzo chce, tylko jestem anty techniczna i musze czekac na meza jak znajdzie chwile to pomoze mi z wklejaniem fotek :wink:
Ale jak tylko zaloze swoj kacik to na pewno dam Ci znac ;:2
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Kasiu przepięknie zakwitł Ci biały z czerwoną warżką, jest prześliczny, żółciutki cudowny, szkoda, że musisz się z nim rozstać, ale myślę, że świetnym pocieszeniem byłby zakup podobnego, już miałabyś go na stałe :wink: :D
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Dziewczyny bardzo dziękujemy Wam za odwiedzinki Długo tu nie zaglądałam przez cały ten sesyjny wir :? Ale już na szczęście przebrnęłam i postaram się częściej tu zaglądać :wink:

Elizabetko namawiam Cię do dendrobium nobile (o ile oczywiście masz możliwość zapewnienia mu różnicy temperatur- czyli po porostu ogród, balkonik :D ) Mój ma tylko gołe badylki a u dołu tylko kwiatki, a i tak się nim zachwycam. Ale w sklepach widziałam takie z okwieconymi pseudobulwami , te to dopiero robią wrażenie :shock: :shock:
Mam nadzieję, że mój kiedyś wytworzy sobie nową pseudobulwę i też tak zakwitnie..... :D

Moniu ważne, że masz pociechę :wink: Trzymam kciuki za "maciupeńki pędzik" (a może już nie jest taki maciupeńki? :?: ) i oczywiście czekam na wiadomość o Twoim wątku (jak już go założysz :D )

Agnieszko dzięki za miłe słowa :wink:

A co do cytrynka.... hmmm... to muszę Wam powiedzieć, że już otworzył się drugi pąk. A to oznacza, że nadszedł czas rozstania ;:110 Nauczkę mam i to niezłą ;:99 Już wiem na pewno, że nigdy więcej nie zgodzę się na oddawanie odratowanego, za dużo mnie to kosztuje smutku. Na razie ciężko z pieniążkami, ale jak tylko będę mogła to tak sobie myślę, że może kupię sobie jakiegoś przekwitniętego falka z przeceny, żeby się nim zaopiekować. A jak uda się go uratować to już nie będę musiała nikomu oddawać. Bo nie wiem czy pocieszeniem byłby dla mnie jakiś śliczniusi co prawda storczyk, ale wyhodowany w storczykowych szklarniach.....

Później postaram się jeszcze wkleić ostatnie zdjątka cytrynka. Bo już jutro go nie będzie :cry:
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”