Wrzosy kolorowane,farbowane

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=17&t=7600 ? Taki?

Mój wrzos po zimie nie jest brązowy a szary i sterczą ogołocone patyczki zamiast zielonych gałązek. Już pisałam o chorobach grzybowych. Pryskać.
O resztę i szczególy zapytaj proszę specjalistów.
ye2bnik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 cze 2010, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

santia pisze:Ja myślałam o znawcy tematu przywoływanym przeze mnie wyżej, ale 5 zł za sadzonkę (+koszt wysyłki) to nie jest wcale tak tanio. Tym bardziej, że dla pięknego efektu potrzeba tych wrzosów kilkadziesiąt (30?). Owszem Pan Rafał napisał mi, że osobiście jest taniej - 3 zł - ale to by były koszty dojazdu, więc na to samo by wyszło albo jeszcze więcej. Jeśli ktoś ma blisko do niego, to zazdroszczę. Trochę szkoda, że cena przez Internet jest o 2 zł wyższa... Na takiej ilości wrzosów koszt zakupu rośnie znacznie.

Na allegrooo są wrzosy po 3 zł, ale szczerze mówiąc obawiam się zakupu - tego, że po pierwszej zimie nic mi nie zostanie. Zamówiłam od tej osoby inne rośliny. Jeśli "przyjdą" ładne i duże, to pewnie i na wrzosy się skuszę (i wtedy na pewno dam namiary na pw). Przekonam się na początku kwietnia, bo na ten okres umówiłyśmy się na wysyłkę.
Czy u Pana Wolskiego kupować można tylko w multiplatach po 100 sztuk jednego rodzaju? Mam na myśli zakupy bezpośrednie. Potrzebuję właśnie mniej więcej taką ilość, ale raczej 3-4 odmian.
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

Nie wiem. Nie wiem czy w ogóle sprzedaje multiplaty odbiorcom detalicznym (a jeśli nawet to pewnie tylko osobisty odbiór). Musisz pytać osobiście, a gdy się dowiesz, to proszę powiedz mi.
Awatar użytkownika
Yoostysia
200p
200p
Posty: 244
Od: 12 lut 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

santia pisze:Ja myślałam o znawcy tematu przywoływanym przeze mnie wyżej, ale 5 zł za sadzonkę (+koszt wysyłki) to nie jest wcale tak tanio. Tym bardziej, że dla pięknego efektu potrzeba tych wrzosów kilkadziesiąt (30?)
Mimo wszystko wodzą mnie na pokuszenie i chyba im się to pewnego pięknego poranka uda ;:215 Przydałoby się dziesięć, w końcu co za dużo to niezdrowo, hihi.
santia pisze:Na allegrooo są wrzosy po 3 zł, ale szczerze mówiąc obawiam się zakupu - tego, że po pierwszej zimie nic mi nie zostanie. Zamówiłam od tej osoby inne rośliny. Jeśli "przyjdą" ładne i duże, to pewnie i na wrzosy się skuszę (i wtedy na pewno dam namiary na pw). Przekonam się na początku kwietnia, bo na ten okres umówiłyśmy się na wysyłkę.
Super! I tak wcześniej nie będę zamawiać - muszę zobaczyć, co z moimi. Miałam zamiar poprzycinać je za jakiś czas, ale dziś tak pięknie się u nas zrobiło ;:3 Niewiele myśląc zabrałam więc nożyczki i nie wiem, czy to normalny objaw o tej porze roku, ale niektóre mają ładne żywozielone gałązki, a między nimi takie mniej zielone, jakby przysypane piaskiem lub ziemią, bo od spodu, no i całkiem brunatne, których jest więcej ;:218 Jednak miałam dwie odmiany (tej drugiej nie jestem w stanie zidenyfikować, podobna jest do Redbud), przy czym ta nieznana przeze mnie wyszła z zimy obronną ręką...
regulamin
ye2bnik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 cze 2010, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

santia pisze:Nie wiem. Nie wiem czy w ogóle sprzedaje multiplaty odbiorcom detalicznym (a jeśli nawet to pewnie tylko osobisty odbiór). Musisz pytać osobiście, a gdy się dowiesz, to proszę powiedz mi.
Można i w detalu (3 PLN sztuka za dorosłą roślinę), można i w multiplatach (jeden rodzaj x 104 sztuki). W multiplatach to młode sadzonki po 0,70 PLN.
Mam do p. Wolskiego 1,5h drogi, ale chyba się wybiorę bo bliżej Wawy raczej nie znajdę większego wyboru i lepszych cen.
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

To i tak masz blisko. Zazdroszczę. Szkoda, że nie sprzedaje przez Internet wrzosów po 3 zł (tak jak osobiście). Kupiłabym bez namysłu. I tak kupujący płaci za przesyłkę. Widocznie dodatkowe 2 zł na roślinie to wynik dodatkowej pracy i czasu, jaki musi poświęcić by je wysłać...
Bardzo szkoda...

10 sztuk to niewiele jak na wrzosowisko. Ja myślałam o min. 50, więc 5 zł a 3 zł to różnica (a za ewentualny dojazd i powrót też trzeba zapłacić.... a tak by przyszedł kurier za powiedzmy 16 zł i by było fajnie...). Ktoś musi to Panu Wolskiemu zasugerować, gdy będzie osobiście, że tu na forum toczą się intensywne dyskusje cenowe ;) Chociaż i tak pewnie masa ludzi u niego i tak kupi nawet za te 5 zł...
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

witajcie,
trochę odgrzewam temat, ale sprawa jest pilna. Kupiłam sporą ilość wrzosów. Wiem, że powinno się je pryskać od chorób grzybowych (i tu na forum wyczytałam, że do końca czerwca). Wrzosy już zaczynają kwitnąć, czy warto je jeszcze spryskać? Nie zaszkodzę? Czy może producent bankowo już je spryskał?...
Czym spryskać? Gwarant 0,2% i Sarfun 0,1% czy coś innego?

pozdrawiam.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

Santia zachęcam Cię do poczytania tu (od połowy strony mw), może ci się przyda o bryle korzeniowej http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=126
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

Zaczyna sie sezon wrzosowy:
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
patryk2337
200p
200p
Posty: 264
Od: 20 cze 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

Mam pytanie. Oczywiście wrzosy rozmnaża się z sadzonek w czerwcu i lipcu ale czy z pędów 2 letnich ?
Rośliny mateczne muszą przebywać w tunelu czy mogę sobie po prostu rosnąć w ogrodzie/ na zagorze ?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

Ja robię tak - zagarniam sporo kwaśnej ziemi wokół rosnącego krzewu, dosyć wysoko, ale tak żeby go nie zasypać, po roku/dwóch odcinam ukorzenione gałązki i wsadzam do ziemi
Mineralka
200p
200p
Posty: 273
Od: 5 lut 2008, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

kochani potrzebuję kupić sporo wrzosów - na rynku kwiatowym i u szkółkarzy najtańsze znalazłam po 3 zł - czy mogę kupić gdzieś taniej ?
Magda - pilna uczennica Matki Natury
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wrzosy przecudnej urody

Post »

Magdo, ale potrzebujesz na wrzosowisko, czy może do ozdoby "na chwilę"?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”