Kłujący dylemat

Awatar użytkownika
muminek
200p
200p
Posty: 462
Od: 26 mar 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post »

Wow! Właśnie na Ciebie, Tomku czekałam :D Z ust fachowca taaaka pochwała...
Co zaś do zdjęć: wszystkie robiłam tak samo, czasem właśnie takie nieostre mi wychodzą ;)
Mam jeszcze jednego kaktusa,o którego się martwię i mam nadzieję,że coś mi doradzisz.
Miał chyba zbyt mokrą i zimną ziemię i zaczął od dołu podgniwać. Jeśli właściwie będę go pielęgnowała stan nie powinien się pogorszyć a nawet nie zmienić,prawda?
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Jeśli rzeczywiście roślinka zaczęła podgniwać to nie ma żadnej pewności, że jeśli będzie miała sucho to proces ten nie będzie trwał dalej. Jest odwrotnie. Prawie na pewno kaktus gnić będzie dalej. Pytanie jak mocno ten proces jest zaawansowany. Jeśli jest to jakieś punktowe podgnicie, to są niewielkie szanse, że roślina jakoś sama z tego wyjdzie. Ale jeśli gnicie rozprzestrzenia się na całym obwodzie to działać trzeba szybko, bo lada chwila nie będzie już ratunku.
A może by tak jakieś zdjęcie? Tylko proszę ostre... :wink:
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
muminek
200p
200p
Posty: 462
Od: 26 mar 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post »

Spróbuję ;) Wydaje mi się,że na razie nic się z nim nie dzieje. Na początku października wniosłam kaktusy do domu i podlałam go tylko raz. Jakiś czas temu wyrosły trzy młode..
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Wygląda tylko na jakiś miejscowy problem. Poza tym to Echinopsis eyriesii, wyjątkowo pancerna roślinka. Powinno być dobrze, tylko już więcej nie podlewaj. Dopiero na wiosnę.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
muminek
200p
200p
Posty: 462
Od: 26 mar 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post »

na razie nie podlewam,ale czasem aż mnie korci :D:D Cieszę się,że może się uratować-jest dość duży i właściwie miał być wyrzucony,ale wzięłam go pod swoją opiekę ;)
Dziękuję :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”