Sprzedaż legalna własnych sadzonek i produktów

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sprzedaż roślin

Post »

Będziesz mógł tak samo zrobić ... założ tylko 2 firmy :)

Ale do rzeczy. Zobacz jak wyglądają kupne rośliny i zrobiony z nich ogórd. Często dopiero za 2-3 lata nabiera grubości itp.
Dobry klient jak płaci 40 tys za ogród to chciałby w tej cenie mieć naprawdę fajne rośliny. Im większa jego satysfakcja tym więcej poleceń do lepszej klienteli ...
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
patryk2337
200p
200p
Posty: 264
Od: 20 cze 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Re: Sprzedaż roślin

Post »

No oczywiście, masz rację. Ale projektowanie i urządzanie ogrodów to musi być na szerszą skale
Awatar użytkownika
damian140
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 7 lut 2013, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Sprzedaż Kwiatów i Iglaków

Post »

Witam.

Jestem nowym na forum,tak trochę poczytałem i bardzo mnie zaciekawiło.Konkretne Forum.

Z góry przepraszam jeżeli załozyłem temat który był poruszany,ale w tamtych tematach nie było żadnej konkretnej odpowiedzi.

I proszę o opinie co sądzicie o Moim pomyśle.

Mam pytanie dotyczące jak wygląda sprzedaż roślin czy muszę mieć DG (działalność gospodarczą),nie jestem w krusie.

A mianowicie wygląda to tak że kolo domu mam działeczke jakieś 10arów,i wiatę o pow jakieś 100m2.

Pracowałem sporo w ogrodnictwie w Holandii.

Teraz mam pomysł na swój biznes.

Więc tak chciałbym się zając sprzedaża sadzonek tuj,jałowców,cyprysów,bukszpanów itp.

Posiadam kontakt z hurtownikiem który by mi dostarczał dane produkty w bardzo dobrej cenie.

I chciałbym je przesadzać w większe doniczki (posiadam bardzo dobrego hurtownika doniczek produkcyjnych), i sprzedawać dalej do lokalnych odbiorców.

U mnie w małym mieście ok.5tys. mieszkańców nie ma nic takiego,dookoła znajduję sie bardzo dużo wiosek a najbliższe takie szkólki są jakieś 15km ode mnie znaczy szkólki 2-3 sklepy ogrodnicze a taka większa szkółka jakies 35km.Czyli w pobliżu nie ma jakiejś wielkiej konkurencji.

Na całej swojej powierzchni na której bym działał czyli na tej działce wyłożyłbym Agrotkanine a na niej ustawiał gotowe sadzonki do sprzedaży,w ofercie posiadałbym również ziemie do wszelkiego rodzaju kwiatów,krzewów,itd oraz nawozy.

Domek znajduję sie przy głownej drodze,Tylko musiałbym zrobić parking dla samochodów ale to nie problem i nie duża strata placu,a parking był by bardzo dobry bo jedzie się głowna drogą i przy głownej drodze by mogli parkować (na moim terenie),wysiadają i odrazu dostęp do całego asortymentu.

W wiacie której posiadam było by całe przesadzanie itd itd

Proszę o odpowiedź i przybliżone koszty prowadzenia danej DG.Nie chodzi mi o prąd wodę itd Tylko o opłaty które muszę ponieść dla naszego "kochanego" państwa (żeby załatali szybciej dziure budżetową ;:306 )
Pozdrawiam Wszystkich z Forum Ogrodniczego!!

http://www.forumogrodnicze.info" onclick="window.open(this.href);return false;
patryk2337
200p
200p
Posty: 264
Od: 20 cze 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Re: Sprzedaż roślin

Post »

Wie ktoś może czy można dostać dopłaty unijne na rozwój firmy ogrodniczej?
bigs
100p
100p
Posty: 136
Od: 17 sty 2011, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Sprzedaż Kwiatów i Iglaków

Post »

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=7&t=52840
Sprzedaż samych roślin da się zrobić bez działalności gospodarczej.
gibon93
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 18 cze 2012, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Sprzedaż własnych "wyrobów"

Post »

Witam

Jako "mieszczuch" nie mam zbytniego doświadczenia w rolnictwie , ale od czegoś cza zacząć :D od około 7 lat mieszkam na wsi u "kogoś" i mam do dyspozycji kilka hektarów ugoru , w tamtym roku przygotowałem sobie mały kawałek około 10 arów i w tym roku będę sadził truskawki :D i teraz pytanie czy chcąc handlować owocami truskawki jako "rolnik" muszę mieć meldunek na tym gospodarstwie ? i jakie dodatkowe warunki mam spełnić ?

z góry bardzie dziękuje za pomoc
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzedaż własnych "wyrobów"

Post »

gibon93 pisze:i teraz pytanie czy chcąc handlować owocami truskawki jako "rolnik" muszę mieć meldunek na tym gospodarstwie ?
Niekoniecznie, ale konieczny dowolny tytuł prawny do gruntu, z którego zamierzasz mieć przychód.
gibon93
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 18 cze 2012, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzedaż własnych "wyrobów"

Post »

Witam

dziękuję bardzo za odpowiedź . Rozumiem że że pisząc dowolny nie musi być on an moje nazwisko :) ??

pozdrawiam
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sprzedaż własnych "wyrobów"

Post »

Raczej na Twoje nazwisko. Inaczej jesteś pośrednikiem, sprzedawcą i chyba musisz wystawić paragon.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
lucas84
200p
200p
Posty: 209
Od: 7 lis 2010, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Legalna sprzedaż sadzonek.

Post »

Czyli jeśli zysk nie przekroczy 1 000zł to nie ma się co stresować skarbówką? ;:131
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Legalna sprzedaż sadzonek.

Post »

genju
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 sie 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Legalna sprzedaż sadzonek.

Post »

Sprzedaż sadzonek musi być legalna jeśli sprzedają ją w sklepach internetowych
Proszę specjalnie dla Ciebie wyszukałem w gogle bo sam byłem też ciekawy. link do sklepu internetowego? Reklama,usuwam.Adm.
Jeśli nie można by było tego sprzedawać to takiego delikwęta raz dwa by wychwycili w sieci.
Henryp
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 1 sty 2015, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Legalna sprzedaż sadzonek.

Post »

Zadnych podatków nie zapłacisz, bo w takim przypadku jestes rolnikiem ryczałtowym. Uprawa w Tunelu foliowym podlega pod dział specjalny rolnictwa, ale metraż tunelu musi być większy oraz tunel musi byc ogrzewany. Podatek wtedy płaci się ryczałtowo od metra kwadratowego tunelu oraz krus. Jeśli nie jesteś rolnikiem, czyli nie masz hektara przeliczeniowego albo tunelu o okreslonej wielkości nie zapłacisz zadnego podatku.
Chińskie przysłowie mówi: chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się, chcesz być szczęśliwy tydzień - ożeń się, chcesz być szczęśliwy całe życie - zostań ogrodnikiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”