Anolkowe kaktusy i inne;)

Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

ten cereus jest azureus Tyle ze on jest Pilosocereus azureus :wink:
Awatar użytkownika
Grzdyl
500p
500p
Posty: 694
Od: 8 gru 2008, o 00:12
Lokalizacja: Police

Post »

Czytałem,że Cereusa azureusa zaliczono do rodziny Pilosocereus i obecnie jego oficjalna nazwa to właśnie Pilosocereus azureus.Jeśli Twoja poprawka wynikała właśnie z tej zmiany,to chyba jednak nie może być dawny Cereus azureus,gdyż ten na zdjęciu ma wyraźne włosy.Mam oczywiście na myśli zdjęcie nr.5.Czy może Cereus azureus i Pilosocereus azureus to dwa różne kaktusy?
Pozdrawiam,Władek.
Wykształcenie - coś, co mądremu mówi, jak mało wie, natomiast głupiemu, jak wiele potrafi. (J. Tuwim)
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Pilosocereus to rodzaj. Rodzina to Cactaceae i do niej zalicza się wszystkie kaktusy. Oczywiście już bardzo dawno wydzielono rodzaj Pilosocereus z rodzaju Cereus.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

I znowu sieć zamotala - otóż nazwa Cereus azureus dotyczy rośliny która obecnie nazywa sie cereus aethiops i wygląda tak:
http://davesgarden.com/guides/pf/go/63299/ natomiast nazwa Pilosocereus azureus=Pilosocereus pachycladus dotyczy rośliny która jest kolumnowa ma niebiesko "oszronioną" epidermę , zólte ciernie a z areoli wypuszcza tez odrobinę włosków :wink: im roslina starsza tego futra robi sie coraz wiecej
Awatar użytkownika
Grzdyl
500p
500p
Posty: 694
Od: 8 gru 2008, o 00:12
Lokalizacja: Police

Post »

blabla pisze:Pilosocereus to rodzaj. Rodzina to Cactaceae i do niej zalicza się wszystkie kaktusy. Oczywiście już bardzo dawno wydzielono rodzaj Pilosocereus z rodzaju Cereus.
Oczywiście,masz rację,nie rodzina lecz rodzaj.Mój lapsus,przepraszam.Jeśli zaś chodzi o wydzielenie rodzaju Pilosocereus,to w moim poście pisałem jedynie o zaliczenie tego konkretnego kaktusa (Cereus azureus) do rodzaju Pilosocereus i stąd wynikała moja prośba do Swagmana o ustosunkowanie się do tego.
Swagman pisze:I znowu sieć zamotala - otóż nazwa Cereus azureus dotyczy rośliny która obecnie nazywa sie cereus aethiops

Właśnie-znowu.Często w sieci można przeczytać i to nie tylko na forach,lecz również zdawało by się specjalistycznych stronach,niesprawdzone lub wręcz błędne informacje.Niestety,również systematycy mają w tym swój udział wprowadzając czasem kontrowersyjny,nie zawsze akceptowany przez innych podział.Człowiek uczy się całe życie,a i tak błędów się nie ustrzeże.Dzięki za info. :D
Pozdrawiam,Władek.
Wykształcenie - coś, co mądremu mówi, jak mało wie, natomiast głupiemu, jak wiele potrafi. (J. Tuwim)
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

No cóż, każdy może stworzyć swoją stronę internetową i napisać tam, co mu się rzewnie podoba. Niestety informacje, które są w Internecie nie zawsze są prawdziwe i często bywają płytkie. Zatem zawsze trzeba mieć do nich krytyczny stosunek. To, co jest napisane w książkach jest zdecydowanie lepszej jakości i bardziej wiarygodne.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
bibi56
500p
500p
Posty: 589
Od: 27 cze 2009, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ilonko, a gdzież Ty nam przepadłaś? Czyżby urlopik jakiś i wygrzewasz się na jakiejś dzikiej plaży w słonku? :wink:
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Niestety nie urlopik, ale i pisać nie mam co. Za to wędruję po Waszych wątkach :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kwiatuszek :P Obrazek :P
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Malusi, ale jakże uroczy! Świetnie pasuje ten intensywny róż do jasnych kolców.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
bibi56
500p
500p
Posty: 589
Od: 27 cze 2009, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ilonko, kwiatuszek cudny :D jeden, ale kolor tak intensywny, że od razu się go zauważy, na pewno nie zniknie w tłumie :wink:
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ja kupiłem ten sam rodzaj, ale kwiat był 2 dni. :)
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Fajnie, że się Wam podoba - mój pierwszy, więc daje masę radości. Długo się trzyma - już 4 dzień zamyka się i otwiera. Bardzo przyciąga wzrok tym odblaskowym kolorem. :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”