Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mrówki pod posadzonym świezo drzewkiem owocowym

Post »

mobilmobil pisze:Posadziłem na swojej działce na wiosnę pare drzewek owocowych. Ostatnio jak przyjechałem zobaczyłem, ze pod dwoma z nich mrówki zrobiły sobie w ziemi pełno dziur i spacerują w dużej ilości po moich świeżo posadzonych drzewkach
Mrówki pewnie zrobiły sobie gniazda w korzeniach bo sucho tam jak pieprz. Przede wszystkim podlewaj drzewka, bo padną z brau wody a nie od mrówek
Awatar użytkownika
dontcallmebaby
50p
50p
Posty: 80
Od: 30 mar 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Cześć!
Wczoraj w warzywniku zauważyłam 2 miejsca, w których pełno było martwych czerwonych mrówek. Ogólnie mrówek mam niestety sporo (więcej czarnych niż czerwonych), ale nie walczyłam z nimi w jakiś szczególny sposób. Jedyne co, to jakieś 2 tygodnie temu podsypałam ich ścieżki niewielką ilością proszku do pieczenia - skutków brak. Poza tym pryskałam ostatnio 2 razy naparem z papierosów bób i buraczki, w których zadomowiła się czarna mszyca. Nie stosuję żadnych chemicznych środków, warzywnik jest w miejscu, gdzie jeszcze w zeszłym roku była łąka zarośnięta głównie perzem. Ostatnio były u nas spore upały, ale mrówki nie padają chyba od wysokiej temperatury?;) Napić też się miały gdzie, bo podlewam przecież warzywka... Nie mogę napisać, że szczególnie za nimi płaczę, wręcz przeciwnie, ale czy ktoś ma jakieś podejrzenie dlaczego te mrówki mogły paść? Czarnych trupków nie widziałam, tylko czerwony dywanik. Dookoła mojego warzywnika są same ekologiczne łąki i zarośla, więc nie mogę posądzić sąsiada zza płotu, że czymś pryskał...
Pozdrawiam :)
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: mrówki jedzą rzodkiewkę :)

Post »

Zauważyłam, że na grządkach na których posiałam rzodkiewkę, i posadziłam bób spacerują wielkie mrówki, jak się ich pozbyć, żeby nie zaszkodzić jednocześnie uprawie?
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mrówki na grządce-Pomocy

Post »

Witam, na moich grządkach są bycze mrówki, duże gniazdo w rzodkiewkach, jedno mniejsze jest też tam gdzie rzodkiewka obok bobu. A dzisiaj zauważyłam na grządce obok przy szpinaku tylko że małe jeszcze ale jest ich dużo.
Posypałam w niedziele zmielonymi płatkami owsianymi a innym miejscu mąką kukurydzianą, bo gdzieś tak wyczytałam i nic, mam wrażenie że jest ich jeszcze więcej :( ;:223

Słyszałam że bross na mrówki jest skuteczny tylko boję się tego dać na grządki, co radzicie??
Pomocy ;:202
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Awatar użytkownika
meteser
100p
100p
Posty: 132
Od: 26 lut 2014, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Mrówki na grządce-Pomocy

Post »

Ja walczę z mrówkami bo mi zżerają bób. Posypałam przy gnieździe SUBSTRAL i jest ich z każdym dniem mniej. Tylko że to trucizna więc syp z dala od upraw.. Najlepiej w gniazda.
Moje pomidory to: Stupice, Indygo Rose, Carbon, Box Car Willie, Coustralee, Chocolate Stripes, Brandywine Red, Green Zebra, Opal Essence, Pokusa, Violet Jasper
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mrówki - jak się ich pozbyć?

Post »

No właśnie o te uprawy się rozchodzi, gdyby to nie było na grządkach to bym się nie przejmowała, jak posypie chemią to mi przejedzie w glebę i w roślinki ;:185
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Awatar użytkownika
sztefan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 8 kwie 2016, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Mrówki - jak się ich pozbyć?

Post »

Wokół grządek można wysypać cynamon, mrówki nie powinny się zbliżać. Można spróbować też proszku do pieczenia... :)
:)
Kryss
50p
50p
Posty: 56
Od: 26 mar 2016, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łobez / zach-pom

Re: Mrówki - jak się ich pozbyć?

Post »

A czy ktoś wie ile trzeba czekać na efekty po zastosowaniu proszku do pieczenia w walce z mrówkami?
Pozdrawiam
Krystian
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Mrówki - jak się ich pozbyć?

Post »

U mnie mrówki w buraczkach porobiły mrowiska, w sałacie, dosłownie wszędzie, pielić się nie da bo gryzą. Dziś zrobię oprysk Mospilanem bo trochę mszyc widziałam to może i mrówki się wyniosą. Robią naprawdę szkody, dziś patrze a buraczki więdną, wyciągam a tam pogryzione korzenianie.. :?
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Mrówki - jak się ich pozbyć?

Post »

Gdy miesiąc temu wystąpiła inwazja mrówek na mój dom, to rozrobiłem boraks z miodem i po dwóch dniach już nie było żadnej mrówki. Można by im podać gdzieś na grządce, ale tak, żeby nie mogły mieć dostęp ptaki i inne zwierzęta, to na pewno zaniosą do mrowisk i zatrują swoją wylęgarnię. A bor, jeśli przeniknie do gleby, to jest szczególnie pożądanym pierwiastkiem dla buraków.
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Post »

Witajcie, jakiś czas temu kupiliśmy działkę z lasem i na skraju tego lasu mamy mrowisko czarnych bardzo dużych mrówek, przez które nawet nie da się chodzić po działce bo od razu wchodzą na człowieka i bardzo gryzą że wytrzymać się nie da, a dodam że mrowisko sięga wysokości łydek jak nie większe.
Doradźcie jak ich się pozbyć? jeszcze nic z nimi nie robiliśmy ale pasowałoby ich się pozbyć.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Post »

Cynamon skuteczny, tylko, jak daleko się wyniosą?
Pozdrawiam Eugenia
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Post »

Wolałabym jakiś środek który je uszkodzi na dobre, bo po przeciwnej stronie naszej działki zaraz przy drodze jest jeszcze większe mrowisko niż u nas, więc na pewno będą przychodzić kolejne!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”