Budki dla ptaków

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Budki dla ptaków

Post »

Nietoperki mnie ubiegły. Zamieszkały w daszku nad tarasem ;:333
Pozdrawiam Lucyna
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Budki dla ptaków

Post »

Witaj Lucynko :wit powiedz proszę ,czy latają wieczorem nad działką ?Dużo ich masz?
Ja ich się boję i nie wiem jak wyjdę w nocy na działkę a lubię :D
jak mi one by nad głową latały ;:oj
A prezent -domek nie powieszony,obdarowujący ;:167 syn z synową
podpytują czy już zaprosiliśmy nietoperki ;:145 :wink:
Awatar użytkownika
Panna_be
100p
100p
Posty: 142
Od: 15 sie 2020, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży

Re: Budki dla ptaków

Post »

Spokojnie, nietoperze tylko tak nisko latają, ale doskonale wiedzą jak nas ominąć :)
działka moje hobby

Przy Bursztynowej
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Budki dla ptaków

Post »

;:306 o jej ale pocieszenie ,dziękuję :D
Hm noc i czarne miękkie coś nad głową brrr
.I jak to zrobić by lęk przezwyciężyć ,budkę daleko chyba powieści parę działek dalej :wink:
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Budki dla ptaków

Post »

Ja lubię nietoperze, jak byłam mała to chodziłam u babci do piwniczki ziemnej, gdzie zimowały. Takie śmieszne "latające myszy" :wink:
Nie wiem niestety jaki gatunek u mnie mieszka, to jest maleńki nietoperz, a w zasadzie są dwa. Wieczorami jak jest już ciepło lubię siedzieć na tarasie z książką lub laptopem. Jeszcze zanim całkiem się ściemni, budzą się nietoperki i zaczynają "biegać" po deskach daszku. (daszek jest od dołu z drewna, potem jest wolna przestrzeń i dachówka ceramiczna) Słychać jak drapią pazurkami. Potem jest takie "puf" i nietoperze wylatują z miejsca gdzie jest szpara przy murze. Latają robiąc ósemki przy samej ścianie domu i też pod daszkiem. Czasem bardzo blisko mojej głowy, robią "dzikie zwroty" Są na prawdę szybkie. Potem jak już jest bardzo ciemno odlatują gdzieś dalej.
Nie zapomnę, jak kiedyś, jeszcze w babci domu, taka "mysza" wleciała do kuchni. Kot skakał ze stołu i próbował to to łapać. Nietoperz się wystraszył i schował pod zaczepem żyrandola. Zwierza złapałam dopiero następnego dnia podbierakiem na ryby :wink:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
kiperwin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 15 lip 2015, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Budki dla ptaków

Post »

Mamy działkę, na której jest dużo różnych ptaków. Nie jest to dziwne, bo to działka leśna z ogrodem. Zrobiłem i zawiesiłem dwie budki dla ptaków, które w zimie czyszczę, bo tak wyczytałem, że trzeba to robić.
🍒
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Budki dla ptaków

Post »

Parę lat temu miałam nietoperka w domu. Spał we włókninie, a że te służyły do okrywania roślin wczesną wiosną w tunelu, to się wybudził przedwcześnie i wylazł na chodnik. Strasznie wychudzony i niemiłosiernie spragniony. Zabrałam toto, napoiłam z łyżeczki, a potem karmiłam ze dwa tygodnie. Wyzbierałam wszystko robactwo jakie kryło się w zakamarkach tuneli, a gościu jak był głodny to łaził za mną jak pies. Jak nie miałam czasu reagować zaraz, to wdrapywał się po spodniach, na plecy i na ramię. Tak czekał aż się wyrobię i dam żarcie. Rodzinka pękała ze śmiechu na widok tego. Po jakichś 2 tygodniach tłustego myszora wypuściłam na wolność. Jedyna wada tego stwora, to cuchnące siki, a niestety lubił znaczyć teren. O możliwości przenoszenia chorób nie myślałam wtedy. Zresztą w dzieciństwie nietopery u nas były powszechne i jakoś nikt nic od nich nie załapał.
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 639
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Jak tam budki? Ścielą już u Was? U mnie na razie w jednej modraszki znoszą materiał.. reszta spokojnie albo są bardzo ostrożne. :wink:
Irek_2
200p
200p
Posty: 231
Od: 14 mar 2016, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Trzeba coś włożyć do budki? Ja wkładam trochę siana. Budka zajęta co roku, ale czy nie narzekają, to nie wiem.
Pozdrawiam Irek
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 639
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

U mnie w ubiegłym roku 8 na 9 zajętych (z czego jedna przez trzmiele). Osobiście niczego nigdy nie wkładam. Myślę, że włożenie odrobiny materiały nie powinno im przeszkadzać. W końcu jak ktoś nie czyści budek co sezon to ptaki i tak się lęgną.. a często są tam dużo gorsze pozostałości po ubiegłym sezonie.
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Budki dla ptaków

Post »

U mnie 13 razy mazurki, raz modraszki i raz pustułki. Kopciuszki będą jak zawsze. Budki czyszczone, materiał na gniazda ptaki noszą same.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Budki dla ptaków

Post »

Wczoraj szpaki dobitnie objaśniały nam, że czereśnia jest ich ich opieką :D .
Od wielu lat mam budkę dla szpaków na czereśni i chmary innych szpaków omijają ją.
Gdy mieliśmy 2 budki już szpaki z obu wchodziły w komitywę i obce szpaki zjawiały się na czereśni (pewnie towarzysko).
Mąż przerobił inne szpacze budki - zmniejszył otwory.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Budki dla ptaków

Post »

Ja wkładam do budek sierść po strzyżeniu mojej psicy - lagotki. Ptaszkom tak dobrze, że specjalnie nie dodają wiele od siebie, tylko lęgną się w tej wełence.
Moje nietoperki już się obudziły i wczoraj znów kreśliły ósemki nad moją głową. (pewnie łapały komary, które chciały mnie dopaść :wink: )
kozula Piękna historia o nietoperzu ;:138
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”