Miedzian

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Marlame
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 19 lis 2020, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian

Post »

jagusia111 pisze:A nie możesz zrobić zdjęcia? Wtedy wszystko byłoby jasne.
Zrobię na pewno jak będę w weekend na działce- raczej w niedzielę. Pytam pod kątem przeglądu posadzonych drzewek owocowych. Czy mam doszukiwać się nalotu na korze.
jagusia111

Re: Miedzian

Post »

Na drzewkach owocowych jak będzie na liściach to mączniak. Objawy mogą być zarówno na liściach jak i w przypadku mocnego porażenia na całych górnych częsciach pędów.
Marlame
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 19 lis 2020, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian

Post »

jagusia111 pisze:A nie możesz zrobić zdjęcia? Wtedy wszystko byłoby jasne.
Powracam ze zdjęciami, bardzo proszę o opinię.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Natomiast za płotem mam takie pochorowane rosliny- dziś obcięłam je ile mogłam, wystają tylko troszkę nad ziemię. Jak spotkam sąsiadkę poproszę o jej całkowite usunięcie.

Obrazek
jagusia111

Re: Miedzian

Post »

To mączniak prawdziwy jest.
Marlame
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 19 lis 2020, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian

Post »

Dziękuję.

A czy na hortensji też? Czy teraz opryskać nawet jak temperatury takie niskie?
jagusia111

Re: Miedzian

Post »

Tak bo to się przenosi. Opryskać nie zaszkodzi, ale nie miedzianem bo on tu już nie da rady. Trzeba preparat konkretnie dedykowany na mączniaka prawdziwego.
Marlame
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 19 lis 2020, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian

Post »

Dziękuję kupię nimrod i może jeszcze jakiś inny środek zrobię 2 opryski z odstępem 2 tyg. Tak wyczytałam na forum o hortensjach. Czy wg Pani będzie ok?
jagusia111

Re: Miedzian

Post »

Tak myślę, ze to dobra strategia. Wystarczy nimrod to dobry środek tylko trzeba dać dość sporą dawkę. Ok 1,5 ml na litr. Oprysk trzeba koniecznie powtórzyć wiosną bo może zainfekować świeże pędy.
Marlame
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 19 lis 2020, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian

Post »

Dziękuję. Proszę jeszcze podpowiedzieć czy taki oprysk zrobić też na pozostałe rośliny czy tylko te, które wykazują oznaki. Mam ich niewiele, bo dopiero się użądzam. I jak dużo psikać na jedną roślinkę ma kapać czy tylko mgiełką?
jagusia111

Re: Miedzian

Post »

Można opryskać wszystkie rośliny poza iglakami bo ich się mączniak raczej nie ima. Pryskać trzeba tak żeby liście były mokre, ale ciecz nie spływała. Co ważne oprysk należy nanosić również od spodu liści. Tyle idealnej teorii. W rzeczywistości lepiej dobrze zlać niż opryskać mgiełką. O tej porze roku nawet ewentualny nadmiar oprysku nie zrobi roślinom krzywdy. Warto popryskać np. róże bo one często łapią mączniaka
Marlame
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 19 lis 2020, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian

Post »

Róży nie mam. Większość to krzewy owocowe- porzeczka, agrest i drzewka owocowe: jabłoń, grusza, śliwka, czerwśnia. Z ozdobnych mam 3 hortensje i 5 azalii plus jakieś sukulenty, trawy ozdobne i tylko tyle.

Oglądałam Pani ogród- wygląda cudni szczególnie wiosną. Na pewno zasadzę gęsiówki, bo jest bardzo ładna i potrzebuje właśnie czegoś okrywowego. Czy ona da rade w pH 5,5?
jagusia111

Re: Miedzian

Post »

No to można opryskać wszystko. Nie zaszkodzi im, a drzewka i krzewy owocowe też są często atakowane przez mączniaka. Za pochwały bardzo dziękuję. Mój ogród to ogródek, ale robię co mogę i miło że komuś się podoba. Co do gęsiówki i pH się nie wypowiem bo nie wiem. Nie mam pojęcia jakie u mnie jest pH.
Marlame
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 19 lis 2020, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miedzian

Post »

Przysłali mi nimrod.. z terminem ważności 01.2021- noe ma to jak uczciwi sprzedawcy:(

Chciałam jeszcze zapytać o stężenie roztworu. Na rośliny ozdobne zrobię 1,5 ml na 1 litr wody, a jaką dawkę zapobiegawczo na drzewka owocowe?

Wyliczyłam podobną dawkę dla drzewek owocowych ok1.2 przyjmując wartości minimalne wiec wydaje mi się że będzie ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”