Kiszone ogórki

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiszone ogórki

Post »

Wypróbuję przepis na kiszenie ogórków w butelkach po wodzie, już od kilku osób słyszałam, że są przepyszne.
Awatar użytkownika
tkordus
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 mar 2010, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiszone ogórki

Post »

ostatnia szansa pisze:Nigdy nie kiszę na zimę pierwszych ogórków - zjadam na świeżo :D .
Ale nie czekaj do sierpnia bo czasem możesz się przeliczyć - padną jak wiele lat już się zdarzało i co zakisisz?
tylko ja nie mam miejsca na ogórki i kiszę kupne....
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kiszone ogórki

Post »

tkordus pisze: tylko ja nie mam miejsca na ogórki i kiszę kupne....
Też kiedyś kupowałem ,ale niestety często, po otworzeniu okazywały się "kupne".Takie skojarzenie ,co do zapachu i konsystencji. ;:222
Awatar użytkownika
riczi1804
100p
100p
Posty: 108
Od: 4 lut 2014, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wien

Re: Kiszone ogórki

Post »

aria pisze:Wypróbuję przepis na kiszenie ogórków w butelkach po wodzie, już od kilku osób słyszałam, że są przepyszne.

My ogorki w butelkach kisimy od lat. Jest to najlepsza i niezawodna metoda. Jeszcze mi sie zaden ogorek nie zepsul, ani nie zmiekl, choc niektore trzymalem po 3 lata. Polecam.
Przepis bardzo prosty: Czubata lyzka soli kamiennej na litr wody /koniecznie musi byc ta woda z butelki/. Wode lekko podgrzewam, zeby rozpuscic sol - w zadnym wypadku nie zalewac goraca. Do tego koper, chrzan, czosnek i gotowe.
Smacznego.
? jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień, to upij się; jeśli chcesz być szczęśliwy jeden tydzień, to ożeń się,
jeśli chceszbyć szczęśliwy całe życie ? to załóż ogród? -------------- Pozdrawiam Riczi
Moja mala oaza
Awatar użytkownika
tkordus
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 mar 2010, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiszone ogórki

Post »

Ja nie daję chrzanu za to teraz próbuję jak będą smakować z liśćmi winogrona, porzeczki i wiśni. Dzisiaj nastawione - za parę dni degustacja.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kiszone ogórki

Post »

Przepis na zalewę z czasopisma z '84:
15 dkg soli,2,5-3 l wody,6-7 listków laurowych,dwie główki czosnku,kawałek chrzanu(duża ilość daje goryczkę),3 łyżki nasion kopru lub pędy z kwiatostanami,kilka liści czarnej porzeczki,dębu lub wiśni,2 strączki ostrej papryki,2-3 łyżeczki kolendry,kilkanaście ziaren pieprzu.Z wody, soli,pieprzu i kolendry ugotować zalewę i wystudzić.Ogórki z przyprawami rozłożyć w słoikach.. dalej już wiadomo.
Ps.
MĘSKA CZĘŚĆ RODZINY BARDZO SOBIE CHWALI TE OGÓRKI.
Awatar użytkownika
riczi1804
100p
100p
Posty: 108
Od: 4 lut 2014, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wien

Re: Kiszone ogórki

Post »

My wolimy tradycyjne ogorki kiszone.
? jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień, to upij się; jeśli chcesz być szczęśliwy jeden tydzień, to ożeń się,
jeśli chceszbyć szczęśliwy całe życie ? to załóż ogród? -------------- Pozdrawiam Riczi
Moja mala oaza
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kiszone ogórki

Post »

kaLo pisze: Też kiedyś kupowałem ,ale niestety często, po otworzeniu okazywały się "kupne".Takie skojarzenie ,co do zapachu i konsystencji. ;:222
"Kupne" ogórki często są świeżo po nawożeniu, pomaga namoczenie ich w misce na 2-3 godziny.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kiszone ogórki

Post »

Po dolistnym moczniku.Łatwiej się też psują.
Envartez
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 lip 2014, o 09:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kiszone ogórki

Post »

Ja zawsze korzystałem z przepisu :

Ogórki i koper - umyć. Czosnek, chrzan obrać i rozdrobnić. Ogórki układać w słoikach pionowo, jaśniejszym końcem do góry. Do każdego słoika dodać 2 ząbki czosnku, 3 kawałki chrzanu, niedużą gałązkę kopru. Można również dołożyć 1-2 liście wiśni, czarnej porzeczki lub liść dębu. Zalać słoje z ogórkami zimną zalewą, dobrze zakręcić i odstawić do ukiszenia.
Wszystko jest w google nawet na 1 stronie ;) I nie mają prawa wyjść niedobre, sprawdzony przepis przeze mnie i pewnie przez tysiac innych osób
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kiszone ogórki

Post »

Ja układam pionowo, ale nie patrzę jaki koniec idzie do góry - decyduje który jest cieńszy a ile mam miejsca (ogórki nie są jednakowo grube na całej długości, ani nie zwężają się w tę samą stronę).
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Kiszone ogórki

Post »

Ja także kiszę w plastikowych butelkach - najlepsze naczynie do tego celu, jakie kiedykolwiek wypróbowałam. Polecam ten sposób wszystkim, którzy się nad tym zastanawiają.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kiszone ogórki

Post »

5-litrowy pojemnik po wodzie to jakieś 3,5 kg ogórków.Nie każdy ma takie jednorazowe zapotrzebowanie.Przeprosiłem kilka lat temu słoiki na gumkę i sprężynkę.To była dobra decyzja. ;:209
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”