Kiszone ogórki

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kiszone ogórki

Post »

anulab pisze:Kupiłam chlorek wapnia dla poprawy jędrności ogórków kiszonych i zastanawiam się czy spróbować dodać go do korniszonów,oczywiście też dla poprawy jędrności,a może w korniszonach to nie działa ?
Jędrność korniszonów zależy głównie od czasu pasteryzacji.Ja dodaję do wody gips ,w celu jej "utwardzenia".Piwowarski,nie szpachlowy ,jakby się ktoś pytał. :wink:
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8522
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kiszone ogórki

Post »

Myślałam,że ten gips piwowarski to właśnie chlorek wapnia.Ja zawsze korniszony pasteryzuję bardzo,ale to bardzo krótko i raz wyjdą ok. a innym razem takie średnio dobre.Widzę w przepisach czas pasteryzacji 10 i więcej minut i piszą,że są twarde,no i jak to z tym jest ? Przepisy podkręcone ?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kiszone ogórki

Post »

Chlorek wapnia używany jest w kwaszeniu przemysłowym .Chodzi o zwiększenie zawartości wapnia w wodzie.
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1872
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8522
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kiszone ogórki

Post »

Ja wiem co to jest chlorek wapnia i gdzie jest stosowany,jak czegoś używam to lubię wiedzieć co to jest.Pytałam o gips piwowarski.Chlorek wapnia używa się przy produkcji serów i przede wszystkim po to go kupiłam,chciałam dodać do przetworów ogórkowych i stąd moje pytania.Ogórki kiszone wychodzą mi dobre,może będą jeszcze lepsze z tym chlorkiem ?Proszę o podanie jak pasteryzujecie korniszony.Ja robię w ten sposób,że zalewam wrzącą zalewą i bezpośrednio wstawiam słoiki do gara z wrzącą wodą,od razu gaszę płomień i trzymam słoiki nie dłużej niż 5 minut.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8522
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kiszone ogórki

Post »

Już znalazłam, gips piwowarski to siarczan wapnia.Zarówno siarczan wapnia jak i chlorek wapnia podnoszą twardość wody,chlorku wiem ile dodać,siarczanu nie wiem.Teraz zasadnicze pytanie,ile tego siarczanu dodać do litra wody i dlaczego jest on lepszy ? o ile oczywiście jest lepszy.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kiszone ogórki

Post »

Największa rozpuszczalność g. w wodzie jest w temp. 38° i wynosi 0,272%,czyli nie całe 3 g/l.Trudno przedawkować :D
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8522
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kiszone ogórki

Post »

Dzięki,czyli daje się go mniej niż chlorku,drążę temat bo wodę w kranie mam miękką i chcę ją trochę zatwardzić,ewentualnie zostaje mi mineralna,chociaż trudno przewidzieć co się kupuje.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kiszone ogórki

Post »

Nawet jak dasz więcej,to zostanie na dnie.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8522
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kiszone ogórki

Post »

Robiłam zakupy w sklepie internetowym i natknęłam się na mleczan wapnia,w opisie było,że między innymi utwardza warzywa w przetworach,stosował ktoś ?.Sporo tego ludzie kupują.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8522
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kiszone ogórki

Post »

Zrobiłam korniszony i dodałam tak na wyczucie trochę mleczanu wapnia,wyszły bardzo chrupiące i teraz zastanawiam się czy ja jestem taka dobra kucharka czy ten mleczan tak zadziałał ?
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kiszone ogórki

Post »

Próbowałaś zaraz po zrobieniu?
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8522
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kiszone ogórki

Post »

Dałam im trochę czasu chociaż ciekawość mnie zżerała a konkretnie coś ze 2 czy 3 dni.Już po pasteryzacji wyglądały dobrze,żadnych zmarszczeń,ale nie byłam pewna i dlatego musiałam sprawdzić.Jak dla mnie ogórki hit,robię dalej.Robiłam z małych nawet bardzo małych.
Awatar użytkownika
TomekD
200p
200p
Posty: 280
Od: 16 lut 2013, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Kiszone ogórki

Post »

anulab pisze:Zrobiłam korniszony i dodałam tak na wyczucie trochę mleczanu wapnia,wyszły bardzo chrupiące i teraz zastanawiam się czy ja jestem taka dobra kucharka czy ten mleczan tak zadziałał ?
Dobra kucharka jesteś :wink: ale teoria głosi że wapń też ma znacznie.
Na poprzedniej stronie tego wątku kaLo podawał link do artykułu w Haśle Ogrodniczym gdzie temat wpływu wapnia jest rozwinięty.

Kilkanaście lat temu, jeszcze w usenecie, zajechałem klawiaturę dyskutując i próbując magicznego procesu kiszenia uwarunkowania zrozumieć. Nadal, tak jak byłem głupi tak jestem :-) Nie ma szczęśliwie szans aby się to udało do końca, zbyt złożony i wieloetapowy proces.

Po tym wszystkim dzisiaj wydaje mi się że woda (jej skład) jest ważniejsza niż ogórki (chyba że ktoś próbuje ze zdechlakami które kilka godzin jeździły w folii i jeszcze poleżały na słońcu). Legendy o tym że jak sól jodowana wszystko popsuje stoją u mnie na półce, zaraz obok bajek braci Grimm. Dwie wody kranówki jakie w tym czasie miałem/mam okazały się OK więc ze wzbogacaniem wapniem nie kombinowałem.
Chrupkość poprawia moim zdaniem zlewanie gorącą (tak +/- 80 stopni) solanką. Te na zimę traktuję tak samo, dodaję do nich dla uniknięcia kapci też garbniki (liście dębu czy orzecha włoskiego).

Moim zdaniem nie ma żadnych powodów aby pasteryzować kiszone ogórki, nawet te zimowe.
Zbija się w ten sposób to co w nich żywe i najlepsze.
pozdrawiam, Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”