Perukowiec (Cotinus ) wymagania,cięcie,przesadzanie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

Też mieszkam w Łodzi i wtym roku jeszcze czekam na listki. Powolutku zaczynają nabrzmiewac pąki więc niedlugo Perukowiec ruszy. Myślę z to przez barrrdzo zimne noce.
W zeszłym roku noce byly o wiele cieplejsze.
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Od jakiegoś czasu niepokoi mnie mój młodziutki Perukowiec. Na liściach ma obrzeża w kolorze ostrego różu i zastanawiam się czy to nie jest jakas choroba albo czegoś mu brakuje? A może On już tak ma? :D
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Od jakiegoś czasu niepokoi mnie mój młodziutki Perukowiec. Na liściach ma obrzeża w kolorze ostrego różu i zastanawiam się czy to nie jest jakas choroba albo czegoś mu brakuje? A może On już tak ma? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Myślę, że te przebarwienia to nie jest jego natura. Może, po deszczu nastąpiło przypalenie promieniami słonecznymi, lub brakuje mu składników pokarmowych - wygląda to dziwnie, u mnie nie spotkałem się z takimi objawami i niestety nie wiem cóż to może być. :shock: :?

U mnie (zdjecie robiłem przed chwilą, jest już trochę ciemno) wygląda on teraz tak.
Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

A mnie się wydało, że takie barwne brzegi liści, to raczej wyglądają na cechy odmianowe.
Nie jestem jednak fachowcem, więc poszukałam trochę i znalazłam takie zdjęcie
Obrazek
To jest zdjęcie z katalogu roślin oferowanych do sprzedaży, więc na pewno nie jest to roslina chora
Zatem chyba możesz przestać się martwić, Cillo :D
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

chory czy nie ale bardzo oryginalny :D
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21749
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ale jeśli chory - to trzeba się liczyć z tym,że wypadnie z uprawy naszej koleżance - a byłoby go żal. :(
Podobną historię miałam wiosną z czerwonym klonem japońskim - wyczytałam,że to brak potasu ,podsypałam jeden raz nawozu z dużą zawartością potasu i odzyskał kolor oraz wszystkie nowe przyrosty również ładnie się wybarwiają.
Może to ta sama przyczyna- czyli brak potrasu?
Jednak nie wiem tego na pewno. :)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Również znalazłem tą szkółkę. Szkółka oferująca go do sprzedaży w opisie tej odmiany jednak nie wspomina o tak nietypowym przebarwieniu liści. Znalazłem jeszcze jedno zdjęcie z liśćmi tak wybarwionymi;
Obrazek TU
W opisie jest wzmianka o takim przebarwieniu.(Liście późnym latem).
W żadnym opisie perukowca podolskiego nie znalazłem wzmianek o tak charakterystycznych przebarwieniach. Myślę, ze jeśli byłoby to normalne, na pewno by o tym pisano.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Mnie się taki Perukowiec bardzo podoba i wcale bym się nie obraziła gdyby tak miał.
Przyznam jednak że zkupiłam go w zeszłym roku na jesień i takich obrzezy nie miał :( W tym roku na wiosnę trochę przemarzł ale wypuścił sporo pączków, dostał azofoski i dość ładnie rośnie...jest w miejscu słonecznym.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Obejrzałam swoja roślinkę i ona też ma tak przebarwione listki (te starsze).
Młode są w jednolitym,soczystym kolorze.
Obrazek
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Faktycznie ! Chyba niedawno ją nabyłaś Goniu .. może masz metkę, albo pamiętasz jaka to odmiana ?
Czyżby tak młoda roślina już zachorowała ? :?
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Niestety Aniu ,to nie jest nowy nabytek,to jest dzrewko po przejściach :( .
Kupiłam tego perukowca dwa lata temu i posadziłam do gruntu,jesienią zachorował (listki robiły się suche ,papierowe w dotyku) .Odbił wiosną zeszłego roku ,niestety pies go pogryzł więc jesienią przycięłam go niziutko .
Na szczęście wiosną tego roku znowu odrósł ale musiałam go wysadzić do donicy z racji totalnego przemeblowania w moim ogródku i do tej pory szukam dla niego odpowiedniego miejsca .
Taka to historia mojego perukowca.Na marginesie mam jeszcze kilka takich wysadzonych drzewek ,dla których szukam stanowiska i na razie nie mam pomysłu :roll: :?
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Czyli perukowiec ze smutną historią .. :( . Mamy więc nierozwiązaną zagadkę - czy te , moim zdaniem,
ładne kolorystycznie brzeżki, to choroba, czy też cecha odmianowa :?:
Chyba Goniu razem z Cillą będziecie obserwowały i po jakimś czasie sprawa się wyjaśni .. :wink:

Życzę jak najmniej takich przejść z roślinami :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”