Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
justi28
200p
200p
Posty: 420
Od: 19 mar 2007, o 17:52
Lokalizacja: małopolska

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

"M" mi kiedyś dał płyn do mycia silników samochodowych, spryskałam fugi potem przetarłam i czyściutkie ale nie za długo.
Mojej bratowej firma kładąca płytki położyła na podłogę fugę srebną i dotąd jest piękna i nie zabrudzona. Tylko nie wiadomo z jakiej firmy ta fuga była? Może ktoś mi podpowie jakąś dobrą fugę bo chcę zmienić na podłogach. Bo pomimo, że zaimpregnowałam fugi to i tak są brzydkie. Wyczyszczę ale jest to krótkotrwały efekt ;:224
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

No - plan na dziś wykonany :)
Jutro korytarze i schody.
I chciałabym jeszcze umyć dzrzwi ( zazwyczaj pastuje je PRONTO ) ale teraz chcę jeszcze umyć.

Czym najlepiej umyć ciemne drzwi drewniane?

Nalewko teraz wykorzystam do końca preparat, który już mam. Na nastepnę mycie fug zakupię twój - bo wydaje mi się lepszy ... Więc spokojnie zdążysz mi nazwę przywieźć z działki ... nie myję fug co tydzień, uwierz ;:138 :wit :wit
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Drzwi drewniane tak jak i meble drewniane myję wodą z płynem do mycia podłóg drewnianych i gąbką z jedną stroną szorstką. Po wyschnięciu przecieram ściereczkami do mebli drewnianych. Ale wcale nie pronto, bo drogie i wcale nie takie rewelacyjne, jak na swoją cenę, tylko PRESTO Clean Uniwersalne Ściereczki Czyszczące do Mebli Drewnianych 55 szt., są super, całkiem ładnie pachną i meble nieźle po nich wyglądają :)

Ale to do mebli nowych albo prawie nowych, czyli w dobrym stanie. Jeśli zaś mam mebel politurowany, taki ze "zrzutów" na działkę, co antykiem na pewno nie jest, ale swoje lata świetności ma już za sobą, a mam go doprowadzić do w marę dobrego stanu, to szoruję go też wodą z płynem, suszę, a właściwie czekam, aż samo wyschnie (byle nie na słońcu), a potem wcieram politurę albo olejek do mebli Kiwi. Można podobno też wetrzeć olej wazelinowy, ale z tym spotkałam się na razie tylko w teorii, sama nie próbowałam, nawet nie wiem gdzie coś takiego zdobyć. Chyba muszę popytać w aptece?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

OOO dzięki :)
O takich ścieraczkach zupełnie nie miałam pojęcia ... muszę się chyba wybrać do miasta, bo w pobliskich sklepach z pewnością nie ma.
Płynu do podłóg drewnianych tez nie mam w domu .. bo nie mam takich podłóg.
Ale mam płyn do paneli ... może się nada?
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Co do fug,a mam wszędzie jaśniutkie...czyszcze TYTANEM.Polewam rowki płynem i zostawiam na jakieś pół godziny ,albo dłużej.Zakłądam gumowe rękawice(KONIECZNIE) i wycieram szczoteczką do rąk.Potem trzeba to dokładnie zmyć.Co najmniej 2 razy.
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Witam
Zbliżają się wiosenne porządki.
Z Poradnika Pani Domu Helgi Kuhn
wybrałam kilka porad
Ścierka do kurzu
Ścierka do kurzu dokładniej zbiera kurz, jeśli raz na jakiś czas wypierzesz ją w wodzie z dodatkiem gliceryny

Szare mydło do kafelków
Do mycia podłóg i ścian wyłożonych naturalnymi płytkami ceramicznymi, np. terakotą, doskonale nadaje się szare mydło. Cienka matowa warstewka, jaka pozostaje po użyciu mydła potasowego, nadaje powierzchni estetyczny wygląd i działa ochronnie

Szpinak czyści garnki
Zamiast wylać wodę, w której gotowałaś szpinak, użyj jej do wyczyszczenia garnków ze stali szlachetnej. Kwas szczawiowy, znajdujący się w szpinaku, nadaje metalowym powierzchniom lśniący połysk. Podobne działanie ma zimny ocet, który usuwa ciemne plamy z garnków chromowanych i stalowych.

Nowa miotła dobrze zamiata
Nową szczotkę do zamiatania dobrze jest włożyć przed pierwszym użyciem do kubła z zimną wodą z solą, a wówczas będzie lepiej zamiatać. Żeby nie płaszczyło się włosie, należy szczotkę przechowywać w pozycji wiszącej

Skorupki jaj w butelce
Brudny osad w szklanym wazonie albo butelce o długiej, wąskiej szyjce możesz zlikwidować używając skorupek jaj. Rozkrusz drobno skorupki i wsyp do naczynia, następnie zalej je gorący wodą z octem. Wstrząsaj naczyniem tak długo, póki nie zniknie osad. Zamiast skorupek możesz też użyć ziarenek
ryżu (1 łyżka stołowa

Poplamione ostrza
Jeśli na ostrzach noży porobiły się ciemne plamy, które nie schodzą podczas szorowania, posyp je solą i trzyj wilgotnym korkiem.

Piwo do mahoniu
Ciepłe piwo to znany i sprawdzony, a przede wszystkim tani środek do pielęgnacji mebli dębowych i mahoniowych, który nadaje meblom piękny połysk.

Rysy na meblach
Niewielkie rysy na meblach nasmaruj bezbarwną wazeliną, pozostaw na 24 godziny, a następnie wypoleruj.

Sierść na dywanie
Włosy z kociej albo psiej sierści najłatwiej zbierzesz z dywanu wilgotną gąbką.

Herbata do czyszczenia drewnianej podłogi
Do czyszczenia lakierowanej drewnianej podłogi doskonale nadaje się zimna esencja czarnej herbaty.

Piękny parkiet
Lakierowany parkiet znów będzie pięknie wyglądał, jeśli raz albo dwa razy w miesiącu wyczyścisz go podsuszonymi fusami z czarnej kawy. Potem wyczyść podłogę odkurzaczem

Ścieranie śladów
Brzydkie czarne smugi na parkiecie - ślady po szuraniu obcasami - można zetrzeć terpentyną albo zwykłą gumka do ołówka

Gliceryna do szyb
Jeśli dodasz do wody kilka kropel gliceryny, na umytych szybach nie będzie tak łatwo osadzał się kurz i brud, a po deszczu nie będą zostawały smugi. Odrobina denaturatu albo rozcieńczonego amoniaku dodana do wody przeciwdziała zamarzaniu szyb

Bardzo brudne szyby
Brudne szyby w oknach albo drzwiach, przez które nic już nie widać, znów będą przejrzyste, jeśli nasmarujesz je olejem (najlepiej lnianym), a po ok. 1 godzinie zetrzesz olej miękkim papierem. Potem umyj szyby tak jak zwykle.

Rajstopy do polerowania
Stare nylonowe rajstopy doskonale nadają się do polerowania umytych szyb. Dzięki swojej strukturze nylon usuwa ze szkła wszelkie smugi.
Pozdrawiam, Elżbieta
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

bardzo ciekawe :D
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
magirl
100p
100p
Posty: 112
Od: 11 cze 2009, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Czytam i czytam Wasze porady a kurzu nie ubywa ;:185
Moim "problemem" są dwa koty (w tym jeden, który notorycznie linieje) i dwa kominki, naprzemiennie w użyciu- także kurzu i sierści co niemiara ;:219 Ręce opadają...
Amatorka ogrodu
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Mam dwie kotki perskie więc i u mnie kłaki są ,ale najlepiej pozbyć się ich mokrą gumową rękawiczką.Na dywanach sofach i kanapach najlepiej właśnie taką rękawiczką nałożoną na dłoń ściągnąć sierść.Dywanów się pozbyłam,bo to był horror :roll: Teraz mam wszędzie panele i szczotkę z włosem pędzelkowym (na końcu).Pięknie kurze i kłaczyska zbiera. :D
Awatar użytkownika
magirl
100p
100p
Posty: 112
Od: 11 cze 2009, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

PESTKA@ pisze:Mam dwie kotki perskie więc i u mnie kłaki są ,ale najlepiej pozbyć się ich mokrą gumową rękawiczką
;:oj myślałam, że tym traktujesz swoje kotki- swoją droga może to nie jest zły pomysł... ;:224
Amatorka ogrodu
Auriga
50p
50p
Posty: 94
Od: 21 maja 2012, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starościn/Lublin
Kontakt:

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Mycie szyb jak za dawnych czasów
postępuję z nimi tak jak postępuję ze szklankami lub kieliszkami)
Myję szyby wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń potem "płuczę" czyli zmywam czystą wodą czekam chwilkę, aż pojawią się takie kropelki jak na szklankach i wycieram ściereczką taką kuchenną (ale trzeba pamietać, że niektóre zostawiają "kłaczki) i tyle.
Może mam fioła ale okna myję przynajmniej raz w miesiącu i to z przyjemnością.
Powstrzymuje mnie tylko temperatura poniżej zera.
Radość jest większa, gdy masz ją z kim dzielić
majkale
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 lis 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Zawsze można zamontować sobie system centralnego odkurzania :) Jak to działa można znaleźć na tej stronie. Dzięki temu sprzątanie domu jest szybkie i przyjemne :)


Link reklamowy zmoderowano.
Majkale, za wstawianie u nas reklam sklepów zdecydowanie już podziękujemy. :roll:
Proszę zapoznać się z Regulaminem Forum i przestrzegać go.
babuchna
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

kajpej pisze:.

Gliceryna do szyb
Jeśli dodasz do wody kilka kropel gliceryny, na umytych szybach nie będzie tak łatwo osadzał się kurz i brud, a po deszczu nie będą zostawały smugi. Odrobina denaturatu albo rozcieńczonego amoniaku dodana do wody przeciwdziała zamarzaniu szyb
Zaciekawiło mnie to. Tylko gdzie można kupić taką glicerynę? :oops:
Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”