Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, muszę Cię ostrzec, że pędy wyrastające z gałązek anabelki będą wiotkie i będą się pokładać. Tylko te, które wyrosną wprost z gleby powinny być sztywne i grube. Nauczona doświadczeniem przycinam ubiegłoroczne pędy prawie przy ziemi. U mnie jeszcze nic nie wychodzi, ale myślę, że to kwestia kilku ciepłych dni.
Śliczne te malinowe tulipanki z jasnym brzegiem ;:167
Orlaja szybko wystartowała ;:333
Moje cynie z Twoich nasion też powschodzily masowo :D
A sklepowych jeszcze nie posiałam :wink:
Dobrej niedzieli Kochana, i zdrówka dla wnucząt ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11300
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Wiosna się nam powoli rozkręca Soniu, ;:168 wyczekiwane tulipany pokazują się w pełnej krasie inne śliczności ogrodowe doganiają ! ;:63 ;:333 Wreszcie mamy słoneczne dni a i deszczyk nam łaskawy... :heja
Pięknej niedzieli !

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16593
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, podziwiam, jak zawsze zresztą, Twoje tulipany, które tak pięknie kwitną. ;:138
Współczuję niedomagania zdrowotnego zarówno u Ciebie, jak i u wnucząt. ;:168 Wszystkim Wam życzę szybkiego powrotu do zdrowia. ;:167
Miłej niedzieli i dobrego tygodnia, Soniu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11538
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Narzekałam, że posadziłam szybko rosnący żywopłot od strony drogi, bo przez dwanaście lat nikt drogą koło nas nie jeździł. Zaczęła się budowa domu kilka działek za nami, więc samochody już jeżdżą, jednak żywopłot mnie cieszy. :D

Dawidzie wilgoć i ciepło zdecydowanie przyśpieszyły kwitnienia, więc ogród coraz bardziej kolorowy. :tan
Jak masz dużo ślimaków kup fosforan żelaza, nie szkodzi zwierzętom. Mój M długo zbierał golasy, ;:161 ale w końcu się poddał, sypiemy jednak granulki.
Jeżowi zrobiłam schronienie, ale się nie pojawił. Wokół ma pełno zarośniętych działek, gdzie nikt go niepokoi.

Halszko dziękuję. ;:196 Tulipany NN, bo niezgodne z nazwą na regale sklepowym, ale kolory cieszą.
Bałam się ściąć nisko hortensję, więc będzie eksperyment, za rok się poprawię. ;:173

Maryniu dziękuję. Wiosna nas zaskoczyła, ;:215 wszystko szybko zakwita. Niewiele tulipanów, ale kilka botanicznych i innych pojedynczych w gruncie się zachowało.

Lucynko większość tulipanów w donicach na tarasie. U Ciebie to dopiero festiwal kolorów ;:oj
Dziękuję, ;:196 dzieciaki ciężko przeszły wirusówkę jelitową, ale już od poniedziałku idą do przedszkola.

Ostatnie narcyzy.

Obrazek

Jutro zostanie już bez kwiatów.

Obrazek

Amanogawa zaczyna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 161
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję za podpowiedź odnośnie fosforanu, już dodane na listę zakupową. :)
Piszesz, że ostatnie narcyzy. Moje jeszcze nie ostatnie, więc chyba jesteś mocno do przodu :D Ogólnie wiosna i coraz piękniej. :)
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25130
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Tak, żywopłoty cieszą się złą sławą. Szczególnie te tujowe, a przecież chronią nas od wścibskiego wzroku i hałasu.
A mnie jeszcze od wiatru.
Mimo, że przysparza sporo pracy 2 razy do roku i wyciąga składniki odżywcze innym roślinom ja na niego nie narzekam.
Jak zwykle pokazujesz dorodne rosliny.
Ja nie mogę się dorobić takich kęp narcyzów.
Mam słownie jedną sztukę. Poza tym rosną u mnie tylko te miniaturowe
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu narcyze u mnie też powoli się kończą ja w sobotę wycinałam przekwitnięty kwiatostan, no cóż nacieszyły oczy i koniec tego dobrego czekam na inne kwiaty. Żywopłoty to dobra sprawa ja też mam zrobiony z aronii trochu to odsłania choć u mnie nie jadą samochody to chodzą ludzie i więcej prywatności nie zaszkodzi. Kwiaty śliczne pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2889
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, wiosenne kwitnienia przemijają z prędkością światła ;:oj , śpieszą się, bo temperatury niczym lipcowe, to wydaje im się, że czas znikać :cry: . Ciepełko cieszy, ale wolałabym żeby wiosna tak nie pędziła, a zwłaszcza, żeby narcyzy tak szybko nie przekwitały ;:224 .
Śliczne, te niezupełnie czerwone, tulipany ;:215
Kokorycz podziwiam ;:138 , tym bardziej, że u mnie, te kłączowe, za nic nie chcą rosnąć ;:14 , a przecież bywają chwastem :( .
Dlaczego już wycinasz kwiaty ciemierników?
Mam nadzieję, że dzieciaczki już zdrowe, a Ty nie złapałaś choróbska! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11538
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dawidzie też dziś zamówiłam w pobliskiej szkółce fosforan na ślimaki. Pełno golasów, objadają nieliczne tulipany, hosty i młode nasadzenia w warzywniku. ;:223
Narcyzów nie mam wiele. Najstarsze to pokazywane wcześniej Tete-a-Tete, stara odmiana żonkili, babcine pachnące narcyzy i mix gratisowych.

Gosiu dziękuję, ;:196 u mnie rośliny chyba mają przestrzeń, dlatego mimo kiepskiej gleby jakoś sobie radzą. Dziś wieczorem podzieliłam miskanta i chciałam posadzić metr od świerków, musiałam wyciąć korzenie, bo nie dało się wbić szpadla. ;:202 Mam nadzieję, że trawa się przyjmie.
U mnie narcyzy, tak jak liliowce nie kwitną spektakularnie, choć kilka kwiatów zawsze widać. Najlepiej kwitną w pierwszym roku, jak dostaną dobroci do dołka. Te ostatnie gratisy posadziłam w doniczce.

Alu dziękuję, ;:196 dużo kolorów w ogrodzie, choć u mnie nasadzenia jednorodne, trochę monotonnie w wątku, ciągle zdjęcia tych samych. ;:173
Prywatność ma od dwunastu lat, bo nie mam sąsiadów bezpośrednio za płotem. ;:215 Jak się wprowadzałam, to do najbliższego domu miałam ponad dwieście metrów. Mój dom nadal będzie ostatni przy drodze, :tan bo już zdążyłam się dowiedzieć, że tylko budowlańcy będą jeździć drogą koło mnie. Właściciel ma dojazd do innej, w całości asfaltowej drogi.

Martuś dzięki. ;:196 Kokorycze wysiewają się więc kilka zawsze kwitnie, ale mam tylko blado żółtą, więc rzadko ją pokazuję. Inne ciemierniki zawiązują nasiona, więc nie chcę siewek. Ten do tej pory nie miał nasion, więc chyba posłucham Twojego głosu i zostawię mu kwiaty. ;:180
Niestety gorący taras szybko zakończył kwitnienie tulipanów w donicach.
Dzieciaki zdrowe, a ja kurowałam kilka dni jelitówkę. ;:145

Akrobata na borówce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najładniejsza dla mnie faza w rozwoju host.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie zdjęcia donicowych tulipanów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Berberysy

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia prześwietlone, ale może ktoś rozpozna co to za odmiany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pachnący

Obrazek

Amanogawa

Obrazek

Kwitną truskawki i poziomki.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2889
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, a jednak podłapałaś wirusa od dzieci ;:168 , ale dobrze, że już po ;:333 .
Te żółte narcyzki, to może być Grand Soleil d'Or, a białe to Geranium. Obydwa to narcyzy Tazetta, mocno pachnące ;:333 .
Poeticus już rozkwita, czy to jakiś mieszaniec?
Zdrówka, Soniu ;:196

Po przejrzeniu moich narcyzków wielokwiatowych, już nie jestem pewna nazwy tych żółto-pomarańczowych :roll: . Podobne kwiatki ma też Scarlet Gem i Falconet.
:wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 932
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj :wit Soniu ależ u Ciebie już kolorowo ;:oj i pięknie ;:138 .
Mi w tym roku wypadło dużo Tulipanów ,same liście wyrosły a te co sadziłam jesienią , jakieś pokręcone liście mają i są jeszcze niskie. Chyba tutejsze chłody im zaszkodziły :(
Widzę,że już ładne masz sadzonki Cynii . Ja dopiero dziś zaczęłam pierwszą partię siania różnych kwiatków , jeszcze czekam na następną. Bo jak co roku zaklinam ,że nie będę dużo siała ale jak zajrzę na allegro i coś nowego wypatrzę to od razu się skuszę.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16593
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u Ciebie,jak zawsze, kolorowo i bogato. ;:215
Nawet truskawki i poziomki już zakwitły :roll:
Zdjęcia z zapylaczem świetnie zrobione! ;:138 Czy to trzmiel?

U mnie zrobiło się zimniej aż o 10 stopni i choć jest stopni 17, to mocno się to ochłodzenie odczuwa. ;:7
Na szczęście zaplanowałam robotę w domu i tylko M marudzi, że nie zadbał o odpowiedni dobór garderoby. :lol:

Pozdrawiam cieplutko i życzę Wam wszystkim zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11538
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ciepło i słonecznie, więc przesadziłam kilka roślin, bo koncepcje się zmieniają co chwila. ;:306

Kwitnące, białe prymulki zmieniły miejsce. ;:173 Siewki ciemierników z jednym liściem dosadziłam do roślin matecznych na nowej rabacie.
Chyba straciłam irysa syberyjskiego Pink Parfait, wsadziłam resztki prawie bez korzeni. ;:145

Martuś dziękuję ;:196 za nazwanie narcyzów.
Poeticus podarowany, a przyjaciółka wykopała z ogródka babci, więc chyba nie mieszaniec. ;:218

Bożenko dziękuję, ;:196 bardzo szybko zakwitły w tym roku byliny. Właśnie irysy niskie pokazały kwiaty, a bródkowe w ładnych pąkach. ;:65
Cynie miniaturowe z własnych nasion, więc paluchy swędziały, żeby sprawdzić, jak wzejdą. :D
Wysiałam też szarłat, bo wysoki i w wolne miejsce zawsze ładnie się wpasuje.
U mnie tulipany pojedyncze, bo gryzonie rozprawiają się z nimi w gruncie.

Lucynko dziękuję, ;:196 u nas też dwa dni było zimno, ale dziś już słońce i ciepło. ;:215
Tradycyjnie truskawki i poziomki pod włókniną, więc dzieciaki będą się cieszyć, że już kwitną. :)
Młode trzmiele szaleją na borówkach, więc cierpliwie fotografowałam, jak jeden podlatywał do kolejnych kwiatów.

Cunningham,s White

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Amanogawa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziś przesadzane. :roll:

Obrazek

Trawy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaczynają zawilce wielkokwiatowe.

Obrazek

Szarłat

Obrazek

Floksy szydlaste pożera irga, koniecznie muszę przesadzić.

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”