Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

No i usiadałam w końcu na dłuższą chwilę. Nie powinnam, bo kuchnia cała rozbebeszona w ziemi i roślinkach, ale jak tu się oderwać od Twoich zdjęć?
Akrobata na borówce piękny. Siedzę i patrzę. :)
Wiosna się przenosi na drzewa. Nie trzeba już się schylać, żeby wypatrzeć kwiatki.
Tulipany Twoje przepiękne. U mnie poza donicami zjedzone wszystkie. Tylko tarda wzeszły. A nie, kłamię. Jeszcze turkiestańskie.
Pięknie u Ciebie.
A na czas wpływu nie mamy za to ogrodnik ma ten przywilej cieszyć się chwilą obecną Często bardziej niż cała, nie-ogrodowa, pędząca reszta świata, która ich nawet nie zauważa. I te chwile są piękne. :)
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2888
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, cuuudny irysek ;:167 . W moim cieniu, jeszcze walczą wysokie, maluchy mają mniejsze szanse :cry: .
Pięknie rosną Twoje trawy ;:138 .
Mam hakonki chyba dłużej niż Ty, a mają tylko kilka piórek :roll: . Nie dbam o nie jakoś specjalnie :oops: , a one jednak trwają. Wsadziłam je do doniczek, może się rozrosną?
Pięknie kwitną floksiki ;:138 .
Pięknego weekendu, Soniu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jak zwykle pięknie u Ciebie i z przyjemnością czytam i oglądam co u Ciebie :D
Wszystko budzi się do życia. Iryski na nie czekam ...Twoje bródkowe mają już pąki?
Muszę w swoje zajrzeć. Na razie podziwiam u siebie kolorowe bratki.
Amanogawa u Ciebie wysoka i szczupła, moja ma jakby więcej tych odnóżek, wycinałaś jej gałęzie?
Akrobata na borówce ;:63

Dużo zdrówka i siły, abyś dalej mogła Nam pokazywać piękne roślinki :D
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11298
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Cunningham,s White w takiej postaci to dla mnie szok! Mojemu się dopiero śni o kwitnieniu! :shock: ;:63
Hosty też już wielgachne ,u mnie jeszcze są takie,które dopiero kły wystawiają z gleby...
Mam nadzieję,że jeszcze u mnie wyjdzie na świat wiele roślin,które dotychczas się nie pokazały! ;:7
Dobrego tygodnia,mimo zapowiadanego załamania pogody Soniu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1223
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, jestem od wrażeniem, że już floksy szydlaste u Ciebie kwitną :shock:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, na punkcie przesadzania mam podobno fioła. :lol: Tak twierdzi mój ślubny.
Jeśli trafi się jakiś dzień bez przesadzania, pyta, czy aby chora nie jestem. ;:306
Wspaniale zakwitł rododendron, a poduchy floksów :roll: U siebie ograniczam, by zostało trochę więcej miejsca dla innych kwiatków.
Ten śliczny irysek to już z tych wysokich?
Strzępiasty tulipan pyszni się pięknym kolorem. ;:215

U mnie pogoda się zbiesiła. ;:222 Wieje i zimno, a ja część pomidorów już wywiozłam do tunelu. Dzisiaj tylko wpadłam na działkę, by sprawdzić, jak się trzymają i w celu podlania nowych nasadzeń, bo deszcz jakoś nie chce zmoczyć rabat, a jest już potrzebny. ;:108

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Zimno wyjątkowo niemiłe, po kilku ciepłych dniach przeżywam szok termiczny. :roll:
Coś na ząb już rośnie i nawet jest konsumowane.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moniko mamy szczęście, że dopadła nas ogrodomania. Po wstaniu z łóżka pierwsze patrzę na ogród, ciesząc się kolejnymi kolorami. ;:65 Dziękuję, ;:196 drzewa szybko przekwitły, a teraz zimno więc wolniej przebiega wegetacja. Tulipany w gruncie tylko pojedyncze, a Tardy u mnie też smakowały gryzoniom. ;:223

Obrazek

Obrazek

Martuś dziękuję, ;:196 irysy SDB coraz śmielej kwitną, ale wysokie też już startują.
Trawy po ciepłych dniach pięknie się zielenią. Hakonechloa u mnie też się odbudowuje, bo synowej zrobiłam ponad 20 sadzonek, więc niektóre kępki mają po dwa źdźbła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maryniu rododendron ma wyjątkowo zaciszne miejsce, przy murze, co roku szybko startuje z kwiatami.
Hosty szybko rozłożyły liście, trochę te zimne noce mnie stresują, ;:202 najbardziej szkoda by mi było lilii, mają po 25-30 centymetrów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Małgosiu floksy szydlaste rosną na południowej skarpie, podoba się im słoneczne stanowisko. ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko też byłabym nieszczęśliwa, gdybym nie przesadzała roślin. ;:306 Zrobiłam kolejne poletko z ciemierników różowych i ich siewek. Mam nadzieję, że przeżyją, bo posadziłam maluchy z jednym liściem właściwym. ;:124
Szydlaste też szpadlem traktuję, bo lubią być ekspansywne.
Pierwszy irys to niski SDB, teraz już fioletowe kwitną. ;:65
U mnie też zimno i wietrznie, nie wystawiam nosa do ogrodu, tylko parę zdjęć zrobiłam.
Dziękuję za życzenia. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2322
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogród zielonej

Post »

Pięknie u Ciebie! Kożuch z runianki robi wrażenie! Zatęskniłem za tę rośliną.
Dopiero na Twoich zdjęciach makro dostrzegłem ten śmieszny pędzelek na środku koszyczka sasanki.
Kosaćce niskie wyglądają u Ciebie wyśmienicie w takich rozrośniętych kępach.
Siewki orlaji utworzyły busz w doniczce i zabieram się jutro za ich pikowanie. Wykiełkowało chyba 100% nasion! :shock:
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2888
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, można doznać szoku, kiedy wieczorem koszulka na szelkach, a rano trzeba wyciągać zimową kurtkę, brrr.. :(
Nie mam szans okryć wyrośniętych host i lilii, co będzie, to będzie. Połowę, może nawet więcej, stresu oszczędziły mi gryzonie, wyżerając lilie ;:306 .
Piękne iryski ;:138 , a Twój ogród z przepuszczalną ziemią, to dla nich idealne miejsce ;:333 .
Oby szybko nastały cieplutkie dni ;:196 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Gratuluję jadalnych wspaniałości ; jesteś świetna w ich produkcji zawsze masz je tak wcześnie! Mnie się to nie udaje i nawet nie próbuję . Piękne kolory i różnorodność wiosenna i tez tak wcześniej rozwijające się !!! Mnie orlaja siana jesienią do gruntu w ogóle nie wzeszła tak samo jak i w ciepłe dni. Chyba muszę je w końcu wysiać do pojemnika.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit
To niesamowite ile irysów już Ci kwitnie ;:oj Moje jeszcze smacznie śpią, poza jedną odmianą, którą dostałam w zeszłym roku od Dawida.
Nowalijki apetycznie wyglądają i smakują z pewnością tak samo ;:215 ;:63
Słonecznego weekendu Soniu i nocy bez przymrozków ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 160
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

U nas sałata też rosła, a nawet została skonsumowana... niestety nie przez nas, a przez ślimaki. Granulki idą w ruch. :lol: Irysy ślicznie wyglądają. Dąbrówka tworzy piękny dywan, ale u mnie została usunięta. Za szybka była do ogrodu. Została mała kępka, która od chyba 5 lat rośnie na środku naszego miejsca do grillowania, a dokładniej na środku wylewki betonowej, która nieco spękała. :D
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu masz rację z tym szczęściem :) Ja kiedy otworzę oczy pierwsze co robię to słucham. Może odezwą się żurawie? Może kosy od sąsiada? Uwielbiam tę ciszę mojej ogrodowej okolicy tak inną niż hałas miasta. Zazdroszczę Ci możliwości codziennego budzenia się 'w ogrodzie'. Ja Ciągle jeszcze spotykam się z nim w weekendy, a jak coś się wydarzy, jak teraz, kiedy zdrowie mi siadło, a temperatura nie zachęca do ryzyka rekonwalescencji ogrodowej, to nawet rzadziej. Ale już niedługo, mam nadzieję. :)
Piękny łan dąbrówki. Bardzo lubię tę roślinkę.
Śliczne irysy masz u siebie.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”