Ogród pod wierzbą 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Kochani, wszystkim Wam razem i każdemu z osobna, bardzo, bardzo dziękuję, za każde słowo wsparcia i wszystkie dobre myśli! ;:196 ;:196 ;:196 .
Bardzo jestem wzruszona i ogromnie się cieszę, że nie zapomnieliście o mnie. ;:4

Loki, odrobina słońca i te pączki rozkwitły, ale u Ciebie to dopiero jest wiosna ;:oj

Soniu, nareszcie słońce dzisiaj się pojawiło! ;:196

Maryniu, ;:196 , mam szczere chęci wpadać jak najczęściej!

Krysiu, ;:196 , dzisiaj słoneczko otworzyło kwiatuszki i od razu wszystko wydaje się łatwiejsze!

Halinko, świat od razu piękniejszy, kiedy jakiś kwiatek rozkwitnie! ;:196

Dorotko, ;:196 , dzisiaj już u mnie naprawdę wiosna! Jednak na cudeńka w Twoim ogrodzie, czekam z niecierpliwością!

Beatko ;:196 , jestem i mam zdjęcia, to znaczy, że wiosna właśnie wpadła!

Lucynko, mam nadzieję, że tak właśnie z nami będzie, jak wróżysz! ;:196
A wiosna właśnie zrobiła wielki krok w ogrodzie!

Halszko, ;:196

Jolu, ;:196 , bywało różnie i jeszcze nie jest różowo, ale mam nadzieję, że powolutku dojdziemy do jakiejś stabilizacji.
Nareszcie pokazało się słoneczko i rośliny oszalały z radości.

Aniu, ;:196 ,w ogrodzie wiosnę widać coraz bardziej, chociaż w kalendarzu jeszcze zima i różnie może być.
Nie planuję wysiewów, ale nie mówię nie, zachomikowanych nasion mam sporo.

Małgorzato, :wit

I znowu się zapuściłam ;:131 , ale to wina pogody! Najpierw zrobiło się pogodnie, to rzuciłam się do sprzątania badyli, a potem zaczęło lać, i nie chciało mi się nawet pstryknąć zdjęć rozwijającym się, mimo wszystko, roślinkom. Za to dzisiaj, słońce i ciepło sprawiło, że zamiast po drewno do kominka, powędrowałam z telefonem w ogród. Chociaż bardzo mokro i suche badyle psują widoki, to coś kwitnie!

Obrazek

Czy widzicie te pszczółki?

Obrazek

Przylaszczka siedmiogrodzka

Obrazek

Ranniki pojawiają się nawet po północnej stronie

Obrazek

Zaczynają pierwiosnki

Obrazek

Ciemierniki otwierają pąki

Obrazek

Krokusy w skrzynkach na tarasie, trochę szybsze, bo w czasie największych mrozów, stały w piwnicy.

Obrazek

Ale niechronione w gruncie, nie chcą być gorsze

Obrazek

Oczary już w pełni rozwinęły kwiatuszki, a wawrzynek zaczyna

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martuś, ale wiosna u Ciebie. ;:oj Z przebiśniegów pszczoły już się cieszą.
Przylaszczki uwielbiam za niebieskości, jak miło, że u Ciebie pooglądam. ;:oj U mnie wszystko w pąkach.
Moje doniczkowe krokusy dla wnuków, zadołowałam, więc na kwiaty poczekam. Twoje cudnie już kwitną. ;:215
Jeszcze raz zdrowia dla M, żebyś mogła spokojnie cieszyć się wiosną. ;:4
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Oj to u mnie wiosna daleko w tyle. Przebiśniegi i ranniki w pączkach. Krokusy to jeszcze...
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

No nie zgodzę się – u Ciebie wiosna wygląda na bardziej zaawansowaną. Krokusy, przylaszczki… Nic tylko patrzeć i się zachwycać. ;:167

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Lesna Dusza
50p
50p
Posty: 58
Od: 7 sty 2023, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Witam i pozdrawiam serdecznie, życzę zdrowia i jeszcze raz zdrowia dla męża, rozumiem ten ogrom zmartwienia u mnie historia ciężka z córką,ale byle do przodu, natomiast piękna wiosna jak widzę w ogrodzie u mnie na razie cisza, rośliny siedzą pod ziemią 8-) pozdrawiam
Lena
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martusiu, gdy oglądam Twoje wiosenne zdjęcia, to dusza się raduje. :tan
Tyle kwitnień! ;:63 A i pszczółki już ruszyły po słodki nektar! ;:303
U mnie może dzisiaj coś się na działce zmieniło na lepsze, bo słoneczko od samego rana wędruje po niebie. ;:218 Niestety, nie jest mi dane sprawdzić, bo akurat dzisiaj M ma dwie wizyty kontrolne u medyków, przy czym u jednego nie ma numerków i trzeba czekać w długiej kolejce. Wyjechał z domu ok. dziesiątej i jeszcze nie wrócił, a mnie aż nosi. ;:145
Tak to już jest, gdy w domu pojawią się choruski, ale najważniejsze, by nic złego się im nie zadziało. ;:108
Trzymaj się, Kochana i ciesz wiosennymi kwiatuszkami oraz powracaniem małżonka do zdrowia, czego życzę Wam z całego serca. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

;:oj Widoki absolutnie zachwycające!!! Jakie piękne przedwiośnie u ciebie, nie moge się napatrzeć!!! Sama radość!!! :heja
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martusiu, w końcu i ja przyszłam podziwiać Twoją przepiękną wiosenkę. Co roku czekam na zdjecia przebiśniegów, są niesamowite, a ich ilość i piękno wręcz powalają. Wszystkie okoliczne pszczółki pewnie znają drogę do tej białej i słodkiej od nektaru rzeczki.
Pozostałe zwiastuny wiosny również cudne, a przylaszczka siedmiogrodzka najbardziej zaskoczyła kwiatami o tej porze roku.
Oby ta odradzająca się po zimie natura dała Wam dużo siły, zdrowia i radości ;:167 ;:196
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Soniu, wiosna w ogrodzie zaszalała, wywabiając pszczółki i poszła się jeszcze zdrzemnąć.Jednak mimo, że chłodno, to ciągle wszystko rośnie powoli. Cieszą te kwitnące maluszki, ale jeszcze mogą dostać po łepkach mrozem i śniegiem. Już od kilku lat wiosna przychodzi wcześnie, ale na raty.
Przylaszczka siedmiogrodzka jest najwcześniejsza, reszta ma jeszcze zamknięte pąki.
Krokusy też przystopowały i choć pokazują kolorki, to bez słońca, nie rozkwitną.
Życzenia zdrowia dla M przytulam jak najmocniej ;:196

Halinko, może to i lepiej, że Twoje kwiatuszki się nie śpieszą, tylko czekają na prawdziwą, ciepłą wiosnę? ;:333

Loki, zaglądam i zachwycam się jak najbardziej, ;:180 , tylko, jak już zacznie coś kwitnąć, to mi ciągle mało :roll: .

Leno, :wit
Serdecznie współczuję choroby córki, to jeszcze trudniejsze niż problemy z mężem.
Dziękuję za życzenia zdrowia i wzajemnie przesyłam z całego serca, życzenia tylko pomyślnych wieści ;:168 .
Wiosna i u Ciebie się pokaże, może już ta prawdziwa, a moje kwiatki dostają po nosie mrozkami ;:222 .

Lucynko, ;:196 , tak to jest, że najchętniej nie spuszczałybyśmy z oczu tych naszych eM-ów, ale się nie da. Mój, trzy razy w tygodniu pół dnia spędza na dializie, a ja czekam z drżeniem serca, czy wszystko będzie dobrze i czy czegoś nie złapie, bo wszyscy kaszlą, a masek nikt, poza nim, nie zakłada!
Mam nadzieję, że eM wrócił z samymi dobrymi wieściami od medyków ;:168 .
Wiosna w tygodniu wyhamowała, może dzisiaj słoneczko, świecące od rana, znowu otworzy stołówki dla pszczółek.

Iguniu dziękuję ;:180 . Kwiatuszki wychylają główki, mimo, że pochłodniało, i tylko czekają na słońce, żeby otworzyć buźki.

Lidziu, najbliższe pszczoły, mieszkają ok 1,5 km w linii prostej od mojego ogródka i zawsze znajdują drogę do otwierających się przebiśniegów i ranników :tan . Tylko żal, że nie mogą codziennie korzystać z tej stołówki, bo chmury na niebie. :(
Ta Przylaszczka ( Janku ;:196 ), zawsze pierwsza rozkwita, reszta w ciasnych pąkach.
Lidziu, dziękuję bardzo i Tobie też życzę dużo zdrówka ;:196

Czekamy na słońce

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

A to chyba wszyscy tak mamy, że jak już zaczyna kwitnąć, to ciągle nam mało.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

U mnie kochana roślinki w pączkach nie to co u Ciebie widzę ;:63
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Loki, sama nie wiem, czy wolałabym poczekać jeszcze miesiąc i oglądać nieprzerwany festiwal kwitnień, czy raz na tydzień, kiedy łaskawie słońce się pokaże :roll: .
W sumie, dużo krokusów ma ciekawsze zewnętrze niż wnętrze, a już za chwileczkę iryski i narcyzy, którym nie przeszkadza brak słońca, potrzebują tylko ciepełka :heja .

Dorotko, ;:180 , ale u mnie kwitną zwyklaczki, a u Ciebie pączki to zapowiedź piękności ;:138 .

Coraz więcej ranników
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Taka bida nie zamierza się więcej otworzyć.

Obrazek

Obrazek

Transsylwańska czaruje lazurem, który bardzo trudno pokazać na zdjęciu.

Obrazek

A i gatunek już zaczyna pokazywać kolorek

Obrazek

Miodunka

Obrazek

Gatunkowe przebiśniegi jeszcze nieśmiało się otwierają.

Obrazek

Barwinek wysilił się na kwiatuszek.

Obrazek

Rozkwitły krokusiki od Lucynki ;:196 i naocznie stwierdzam, że musimy im zmienić imię. Nie są to Krokusy Advance, tylko Bronze Form. Piękne!

Obrazek

Słonecznej niedzieli! :wit

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Cieszą oko tak wczesne kwiaty. :D ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”