Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Ogromnie dużo masz kwitnień na działce :shock: ; wszystko tak ruszyło do przodu a przecież to dopiero luty.
A te piękne hiacynty utrzymują ci atmosfere wiosenną w domku :D Uważaj na działce bo po takim zimowym wczasowaniu to nasze organizmy potrzebują chyba takiego łagodnego rozruszania.. Ja wczoraj kopałam i siałam bób a dzisiaj cała połamana obudziłam się ,o zgrozo o 10-ej... I nic dzisiaj mi się nie chciało robić bo dużo chłodniej niż wczoraj. Zyczę ci dużo słoneczka i energii wiosennej!!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, miło popatrzeć na Twoje kwiaty. :)
No i na pocieszajki :D
Jutro jadę na zakupy. Spróbuję się nie skusić :wink:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Ach, jak przyjemnie! Zakwasy dokuczają wprawdzie, ale cudowna pogoda i działkowe prace rekompensują niedogodności.
Nareszcie pozgarniałam wszystkie liście, na co poświęciłam aż cztery godziny, taka nieruchawa jestem.
Dla relaksu powyciągałam wszystkie mlecze (Jest mokro, łatwo wychodzą.) i nic więcej zrobić nie tylko nie zdążyłam, ale też stare gnaty mi nie pozwoliły.
Nie spędzamy całego dnia na działce z powodu Misi, która zostaje samiutka w mieszkaniu. Żal nam kici, która tęskni i gdy wracamy, wita nas jak piesek, tylko ogonkiem nie macha.
Na rabatach bez zmian. Kwitną te roślinki, które już kwitły i tylko ranniki powoli zaczynają przekwitać.
Obrazek
Obrazek

Halinko - zdaje się, że mamy podobną pogodę. Taką kratkowaną. ;:224 W związku z tym moje rabaty ciągle przemoczone. ;:222
U mnie korony nawet nieźle się sprawują, tylko nie zawsze kwitną. :oops: Niestety, w tym roku, jak dotąd, widzę tylko jedną. Reszta pewno zgniła. :(
Obrazek

Maryniu - jak już się zmęczę robotą, to pozwalam sobie na polowanie aparatem w nadziei, że może coś nowego zakwitło. ;:131 A nadzieja ... Wiadomo: matka głupich. ;:14
Moje żonkile ledwo z ziemi wyłażą, o pąkach nawet nie marzę jeszcze, a kiedy zakwitną? Zagadka. :lol:
Kolor u mnie robią krokusy, reszta to pojedyncze sztuki, a i tej reszty tyle co kot napłakał. ;:204
Dzisiaj działkowanie było całkiem miłe. ;:333 Dziękuję. ;:167
Obrazek

Soniu - "Wiśta wio! Łatwo powiedzieć". Jak tu oszczędzać siły, gdy jest tyle do zrobienia?! ;:oj
Rzeczywiście krokusiki rozkręcają się i kwitnie ich coraz więcej, ;:303 jednak np. narcyzy zaledwie noski pokazały, a korony zapewne pogniły i tylko jedna wyszła. ;:223 Za to czosnki wyszły ładnie i nawet podrosły. ;:333 Z tulipanami też nieciekawie, ale w sumie jakoś to będzie. :lol:
Siewki faktycznie łykają tyle światła, ile dostają, choć nie śpieszą się ze wzrostem. ;:131 Mają czas, nie jest źle.
Dziękuję. ;:167
Obrazek


Iguniu - mam dużo krokusów, zwłaszcza botanicznych i to one w głównie zdobią rabaty. ;:108
Bardzo dużo pojedynczych bądź parami rozsianych krokusów jest na całej działce. ;:333 Zapewne gryzonie poprzenosiły cebulki. ;:218
Hiacynty w pokoju pachną nieziemsko, a ja uwielbiam ten aromat. ;:215
Ja dzisiaj się trochę przerobiłam. Ciekawe, jak będzie ze mną jutro. ;:7
Życzenia przytulam, ;:168 dziękuję ;:180 i odwzajemniam. ;:167
Obrazek

Małgorzatko - dziękuję Ci, Dobra Kobieto. ;:167
Mam nadzieję, że coś ładnego wypatrzyłaś i jednak skusiłaś się na zakup. :D
Obrazek

Dobrego, spokojnego, słonecznego weekendu. ;:4 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

A nie, nie skusiłam się :D :wink: bo byłam zbyt zmęczona po pracy.
Jutro znów muszę zajrzeć do Biedry, ale będę twarda. Czekam na dostawę Hortensji i Borówek amerykańskich w dobrej cenie. Wtedy poszaleją :D

Lucynko, masz piękne łany kwiatów ;:3
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Piękne łany krokusowe. U mnie krokusy jakos się nie rozmnażają zbytnio.
Zazwyczaj rosną w malutkich kępkach.
No i pierwiosnki w jakim stadium ;:oj
U mnie dopiero wychylają główki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Miał być piasek znad Sahary. Może i był... Natomiast nie było ani deczka słoneczka, ;:223 temperatura powietrza powodowała marznięcie rąk. ;:222
Skoro jednak już pojechałam na działkę, to byłoby wstyd nic nie zrobić. ;:171 Zatem zmieniłam odzienie i zabrałam się do roboty, co zaowocowało uprzątnięciem, odchwaszczeniem i wzruszeniem ziemi na trzech rabatkach. :D Nie! Nie największych. ;:185 ;:185 Przeciwnie. Na najmniejszych, ale i tak jestem z siebie zadowolona. :tan
Widzicie, jak mało mi do szczęścia potrzeba. ;:306

Wszystkie krokusy spały z powodu braku ciepłych słonecznych promieni.
Obrazek
Obrazek
Tylko jeden ciemiernik kwitnie, pozostałe zazdrośnie chowają kwiatki w pąkach.
Obrazek
Żółta forsycja jeszcze dosypia, biała za chwilę przekwitnie.
Obrazek
Tylko jeden pierwiosnek, w dodatku ząbkowany, chwali się kwiatkiem.
Obrazek
Pierwsza, wyjątkowo w tym roku, pionierka wśród host wystawiła kły.
Obrazek

Małgorzatko - to jestem zawiedziona... Okazuje się, że tylko ja mam słabą tę silną wolę ;:7
Też jeszcze czekam na jednego kuriera, ale on przyjedzie dopiero po piętnastym marca. Przywiezie kwiatki roztomaite.
Tylko krokusy u mnie rozrosły się porządnie, ;:333 choć co najmniej połowy ich i tak nie widzę, ;:222 a niektóre dopiero z ziemi się wygrzebują. ;:204
Dziękuję za uznanie dla nich. ;:196

Gosiu - widocznie moja gleba odpowiada krokusom, bo istotnie pełno ich wszędzie, ;:303 choć co najmniej połowa albo znikła, albo dopiero wygrzebuje się z ziemi. :lol:
Pierwiosnki ząbkowane wyjątkowo w tym roku wyprzedziły wszystkie inne. :uszy Taki dziwny rok...

Milej niedzieli! ;:114
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1913
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko śliczne krokusy i pierwiosnek tyle ma kwiatuszków. ;:oj
U mnie jednego otworzył i zastygł. Co dzień chodzę, zaglądam ,poganiam je a one nic. ;:201
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie w niedzielne popołudnie!
Jest pięknie, słonecznie, cieplutko, ;:3 ;:3 ale na działkę nie pojechałam, bo nie lubię, będąc tam, nic nie robić, a w niedzielę z zasady nie pracuję. :lol: Musiał mi zatem wystarczyć mały spacerek deptakiem wśród zieleni, której jeszcze nie widać ;:14 i kwiatków, które też jeszcze śpią. ;:19 Jednak, gdy się natura obudzi, będzie pięknie jak zawsze. ;:303
Dobrze, że mam pocieszajki w domu, dzięki nim bowiem mam namiastkę działki. ;:215
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kasiu - ten pierwiosnek ma dwa kwiatki jeszcze nie w pełni rozwinięte. Jest to bowiem pierwiosnek ząbkowany i on inaczej kwitnie niż wszystkie pozostałe prymulki. :lol: A wszystkie pozostałe jeszcze nawet pąków nie pokazały. ;:131 Dla mnie jest to bardzo dziwne, gdyż ząbkowane zawsze później zakwitały. ;:108
Dziękuję za ciepłe słowa pod adresem moich kwiatuszków. ;:167
Nie poganiaj swoich, ;:185 ponoć ma jeszcze przymrozić, niech zatem sobie pośpią. ;:19 A może one wyczuwają, że natura jeszcze im psikusa sprawi. ;:218

Dobrego, ciepłego, słonecznego tygodnia wszystkim. ;:4 ;:4 ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Narzekasz,marudzisz, a coraz to nowe kwitnienia serwujesz Lucynko! ;:433 :D
Moja wiosna w forumowym ogonie się wlecze ale i do mnie powoli dotrze... ;:7
Wstałam z nadzieją,że dzisiaj uda mi się dotrzeć na włości ;:71 Następne dni nie zapowiadają się atrakcyjnie... :?
Miłego dnia i tygodnia! ;:97 ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Oczywiście nie wierzyłam zachmurzonemu niebu, że nie pokaże słoneczka i pojechałam na działkę. A skoro już pojechałam, to nawet niska temperatura powietrza ani dokuczliwy wiatr nie powstrzymały mnie od działania i ostro wzięłam się do roboty. Zaczęłam porządki od największej rabaty, dojrzałam bowiem, że kolejne korony cesarskie pokazały noski. Zatem wzruszyłam ziemię i odchwaściłam tę, a później jeszcze dwie rabatki. Koronom podsypałam nawozu, by zechciały zakwitnąć. Czy zakwitną? Czas pokaże.
Z powodu braku słoneczka, wszystkie krokusy stuliły płatki, wobec czego z aparatem w dłoni i nosem przy ziemi poszukałam nowych oznak wiosny. I znalazłam!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rosną orlaje wysiane późnym latem.
Obrazek
Obrazek

Ponieważ pogoda ma się jeszcze bardziej zepsuć, najbliższe dni pewnie spędzę poza działką. Będzie trochę czasu, by pomyśleć o świętach. Wprawdzie pierwsze święto mam już zorganizowane przez synową, ale najmłodszy syn przyjedzie na kilka dni, więc muszę coś nie coś przygotować.

Maryniu - masz rację. ;:333 Marudzę zupełnie bądź prawie zupełnie bezpodstawnie. ;:7 Okazuje się, że roślinki, które pożegnałam, wcale nie mają zamiaru odejść i wychylają noski z ziemi. Być może, że nawet tulipany jeszcze mnie zaskoczą. ;:219 W każdym razie nie warto być w gorącej wodzie kąpanym, a ja tak mam. ;:306
Dziwna ta wiosna, a właściwie jeszcze przedwiośnie. Jeszcze będzie pięknie. ;:303 Na Twojej działeczce również. ;:215 Musimy uzbroić się w nieco większą dozę cierpliwości. ;:196
Zaraz pobiegnę ;:65 ;:65 zobaczyć, co masz do powiedzenia po dzisiejszym odwiedzeniu działki. ;:204
Zdrówka. ;:167 ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko. piękna, kolorowa i bogata wiosna.
cudne krokusy. Wszystkie. A te żółto- brązowe takie inne, ładniusie.
I pierwiosnki ci się już szykują, i żonkile..szybko to wszystko idzie.
A tu ponoć mrozik wraca.
W domu hiacynty kwitną, zapach cudny rozsiewają, no pięknie, miło i pachnąco :D
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Proszę, jak już wiosna u Ciebie. Nie ważne, że musiałaś pstrykać fotki z najniższych lotów aparatu / czy telefonu. :D
Ważne, że są zwiastuny wiosny i mamy coraz bliżej do wiosny.
Czy polecasz orlaye? Zastanawiam się nad nimi już trzeci sezon.
Pozdrawiam Cię, Lucynko ;:196
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko
Piękne te krokusiki (te żółto-bordowe szczególnie), cudny różowy ciemiernik ;:215
U Ciebie szybciej wszystko wychodzi z ziemi niż u mnie, ale i ja też się doczekam niedługo.
Pocieszajki zawsze są wskazane w domu szczególnie w tym czasie przedwiośnia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”