Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Środa była taka ładna, pełna słońca, na przekór prognozie, zatem pomyślałam, że czwartek będzie podobny i pojechałam na działkę. Rozczarowałam się. Słoneczko ani na chwilę nie wychynęło zza chmur, z których non stop leciało coś mokrego. Na szczęście nie był to dokuczliwy deszcz, tylko lekka mżawka, więc postanowiłam zrobić to, co zaplanowałam. Tak więc wyczyściłam wszystkie ścieżki między rabatkami, co zajęło mi aż cztery godziny. Zdążyły już mocno zarosnąć trawą i mchem. Z efektów pracy jestem bardzo zadowolona. Już nie muszę uważać podczas robienia zdjęć, by nie pokazać niechcący brzydkiego fragmentu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Małgorzatko - pięknie dziękuję w imieniu moich kwiatków. ;:180
Pomidory rzeczywiście ładnie i szybko powschodziły, jednak aktualnie już mnie tak nie cieszą; ;:185 z powodu małej ilości światła słonecznego powyciągały się i jestem pełna obaw, co z nimi będzie. ;:oj
Przepikowane kwiatki też potrzebują słońca, ;:3 same drożdże im nie pomagają we wzroście, a jest tego słoneczka jak na lekarstwo. ;:223
Obrazek
Obrazek
Pierwiosnki ząbkowane bardzo nieśmiało rozwijają pąki, w dodatku tuż nad ziemią.

Alu - miło Cię znowu spotkać. ;:167
Staram się jak mogę, tylko sił coraz mniej i wszystko tak mi się jakoś ślimaczy. ;:223 Na moje szczęście wiosna też przybywa żółwim tempem, dzięki czemu jakoś się wyrobiłam. :lol:
Pozdrawiam wzajemnie. Wszystkiego dobrego. ;:196
Obrazek
Sasanki już chciałyby otworzyć pąki. Podobnie pierwiosnki gruzińskie.
Obrazek

Iguniu - moje siewki pomidorów też się powyciągały. Wszystkie. ;:222 Jednak nie mam zamiaru siać ponownie. ;:185 Dam im szansę. ;:108
Wczoraj i u mnie dzień był słoneczny, dzisiaj już, niestety, wróciła szarzyzna. ;:131 Normalka.
Ekstraktu drożdżowego do podlewania używam dopiero po pikowaniu i też nie od pierwszego dnia. Na ogół od czwartego - piątego. ;:204
Obrazek
Pierwiosnki w różnym stadium rozwoju.
Obrazek

Moniczko - siewki kłaniają się ;:180 ;:180 w podzięce za pochwałę.
Wysiałam pomidory, ale słoneczko nie chce współpracować i strasznie się powyciągały. ;:222 Zastanawiam się, co z nich będzie. ;:218
Dzisiaj już na działce tak kolorowo nie jest. ;:185 Znaczna większość krokusów przekwitła, a inne roślinki ociągają się i tylko nieśmiało próbują jednym, dwoma kwiatkami. ;:131 Teraz głównie zieleń dominuje na rabatach i co nie co niebieskości.
Obrazek
Obrazek

Dawidzie - u mnie, niestety, ciągle zbyt mokro i choć nawet nocnych przymrozków nie było, to i tak roślinki nie mają się najlepiej. ;:oj
Z tych dziesięciu odmian pomidorów, które wysiałam, będzie akuracik na moją małą działeczkę, ponieważ siałam po kilka nasionek z każdej odmiany, ;:108 więcej wysiałam tylko przewidzianych do uprawy w tunelu. ;:333
Jednak brak słońca powoduje wyciąganie się siewek, co mnie trochę martwi. ;:174
Obrazek
Niebieskie szafirki nawet pąków nie mają, w przeciwieństwie do białych.
Obrazek
Kokorycz też się leni.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21742
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko :wit Z tymi ścieżkami to "odwaliłaś" kawał dobrej roboty! ;:138 To musiała być ciężka praca I to nie tylko one pięknie prezentują ale również grządki masz już wyczyszczone... Ooo jak pięknie zaczął się u Ciebie ten wiosenny sezon! Teraz już chyba tylko bieżące lekkie prace Ci pozostały! Sama przyjemność! :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 159
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Kawał pracy ze ścieżkami, ale wiesz... nie musisz się martwić, że zobaczymy nieco niewyczyszczonego terenu. Każdy z nas wie, że jak już coś rośnie to najlepiej i najszybciej ta zielenina, której nie chcemy. :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko działka wypucowana jak z katalogu. ;:180 Podziwiam, bo u na słońce dziś świeciło, ale było tak zimno, że nawet zdjęć nie chciało mi się robić.
Misia zlustrowała działki, ale jednak ciepły kocyk milszy był. :D
Prymulki jak zawsze urocze. ;:oj
Kokorycze chyba w tym roku wcześniej pokazują kolor.
Wysiewy jak zawsze wzorcowe. Pomidorom na pewno znajdziesz chłodniejsze miejsce i się wzmocnią. ;:108
Zdrowia i więcej słońca na kolejne dni. ;:168
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko szacun - kawał roboty odwaliłaś.
Nie martw się pomidorkami, na pewno się wzmocnią pod twoją ręką.
Piękne pierwiosnki u Ciebie. Nie mogę wyjść z podziwu. Te blado liliowe... Cudeńka!

Mnie też pogoda dziś rozczarowała. W dodatku chciałam jechać jutro na działkę, a muszę rano wpaść do pracy i pewnie już nie pojadę...
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

U Ciebie nawet działka przygotowana na Święta! ;:138
Zdjęcia z lotu... gołębia? :) ;:63
Na działeczce coś się dzieje,rozkwitają pierwiosnki , moich większość jeszcze w pączkach, dopiero w kwietniu pewnie zacznie się dziać.
Miłego dnia Lucynko! ;:97 ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko kawał dobrej roboty odwaliłaś!
Pomidorami się nie przejmuj popikujesz głębiej przy przesadzaniu a nawet możesz zawinąć delikatnie łodygę.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, tyle kwiatuszków rozkwita ;:138 na czyściutkich rabatkach ;:oj , a Ty niezadowolona? Wiosną nie patrzymy szeroko na ogród, tylko pod nogi, żeby nie nadepnąć na jakieś cudo! :tan
Odrobina słońca i wybuchną pierwiosnki, wtedy Twoja działeczka będzie kolorowym dywanem :heja .
Tego słoneczka jak najwięcej Ci życzę ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!

Ciągle pada.
Asfalt ulic jest dziś śliski jak brzuch ryby,
Mokre niebo się opuszcza coraz niżej...


Chodzę po mieszkaniu i nucę sobie piosenkę Czerwonych Gitar dla poprawy humoru. Jednak niewiele to pomaga, gdy w domu ciemno, a w parapety stuka deszcz. ;:223 Podczas zakupów nie tylko asfalt jawił mi się jako obraz nędzy i rozpaczy, ale też kałuże brudnej wody przypominające małe zamulone jeziora. ;:oj A tak bardzo chciałam pojechać na działkę...

Karo - porządkowanie działki zaczęłam od odchwaszczenia rabat. Ścieżki zostawiłam na koniec, ale tak mnie już w oczy kłuło zarastające je zielsko, że nie mogłam na to patrzeć. :roll: Specjalnie pojechałam na działkę, by zrobić porządek ze ścieżkami i nie wróciłam do domu przed wykonaniem zadania. ;:303
Trudno powiedzieć, jakie prace mi pozostały, ponieważ na wcześniej wyplewionych rabatach już pojawiają się nowe chwasty. ;:7
Obrazek
Obrazek

Dawidzie - masz rację, ;:108 jednak nienawidzę bałaganu na działce. Kwiatki zdobią, a chwasty przeszkadzają w estetycznym odbiorze ich urody. :oops: Mam w związku z tym jeszcze jedną zagwozdkę. Zarośnięty chodniczek, ale na jego oczyszczenie potrzebuję słonecznego całego dnia, bo robię to przy użyciu octu.
Obrazek
Obrazek

Soniu - na szczęście mimo mżawki nie było tak źle, w zasadzie było nawet dość ciepło, toteż pracowało się dobrze. ;:333
Misia tylko jeden raz odwiedziła działkę, jednak nie była zachwycona, przyzwyczaiła się do ciepłego mieszkanka. :lol:
Staram się tak dogodzić pomidorkom,jak tylko mogę. Na razie nie jest źle, ale słońca brakuje nie tylko siewkom pomidorów. :oops:
Dziękuję za miłe słowa oraz za życzenia, które odwzajemniam w całej rozciągłości. ;:167 ;:196
Obrazek
Obrazek

Moniczko - piękne dzięki, ;:167 nawet jestem z siebie dumna. :tan
Na siewki pomidorów chucham i dmucham, to może uda im się wytrzymać do czasu pikowania. ;:218
Są to ;:196 pierwiosnki ząbkowane. Mam ich dużo, więc jeśli byś chciała trochę, to pisz na PW.
Obrazek
Obrazek

Maryniu - niech i działka wie, że idą święta. :lol:
Niestety, nie potrafię fruwać, ;:185 ;:185 nawet na dach boję się wejść, by zrobić zdjęcia z góry. ;:306
Dziękuję ;:167 i Tobie również życzę samych dobrych dni. ;:196
Obrazek
Obrazek

Halinko - dziękuję, dobra kobieto. ;:167
Zawsze zwijam łodyżki przerośniętych siewek, dzięki czemu wypuszczają więcej korzonków. ;:333
Obrazek
Obrazek

Martusiu - pogodowe zawirowania mnie wkurzają. ;:145 Jak tu się cieszyć, kiedy trzeba w domu siedzieć? ;:oj
No właśnie, słoneczka potrzeba, a tu deszcz leje. ;:222 Siedzę sobie i stukam w klawiaturę, a deszcz po prostu wali w okno. ;:110
Dziękuję za dobre życzenie, ;:167 które odwzajemniam w całości. ;:196
Obrazek
Obrazek

Niech Wam niedziela upłynie pod znakiem słonecznej pogody. ;:3 ;:3 ;:3 ;:4 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko zawsze wzruszają mnie Twoje porządki na grządkach, ale nie wpadam w kompleksy, bo u mnie i ścieżki są szersze...trudno nie zmniejszę areału, bo też lubię kolory lata a teraz jest jak jest! Dużo już kwitnie Ci kwiatuszków, ale i u mnie nie jest źle! Tylko po co ten śnieg za oknem! Pięknej niedzieli i radości z roślinek życzę ;:167 ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko,
Podziwiam porządek, jaki zrobiłaś na działce. Wiem ile to schylania, grzebania i wszelkiego innego wysiłku wymaga.
Masz powody do dumy i satysfakcji.
Zaciekawiło mnie Twoje zdanie:
Zawsze zwijam łodyżki przerośniętych siewek, dzięki czemu wypuszczają więcej korzonków.
Jak to rozumieć??
Moje pomidory też oczywiście się powyciągały, do pikowania jeszcze daleko. Czy mam do ziemi wkładać takie zakręcone? Jakoś nie mieści mi się to w głowie...

P.S. Piękną piosenkę przypomniałaś. Mój ulubiony wers to "Słucham wiatru który wciąż inaczej śpiewa".
Zresztą, cały ten tekst jest piękny, poetycki. W dzisiejszych utworach śpiewanych trudno o tak ładne teksty...
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Pomidorki mocno wybujały, ale dostały już listki właściwe, zatem przepikowałam te, które już się do tego nadawały.
W sumie jest takich znaczna większość, jednak tak mnie to pikowanie zmęczyło, że nie dokończyłam roboty i wzięłam się za coś innego dla odmiany. Jutro też jest dzień, a dobre dni dla wszelkich siewów czy sadzenia kończą się dopiero 29. marca.

Marysiu - w kompleksy to ja wpadłam minionego lata, gdy po wypadku nie byłam w stanie cokolwiek zrobić przez niemal trzy tygodnie. ;:oj Sąsiadka miała pięknie uładzone, a u mnie zielsko rosło na potęgę. ;:145
Strasznie mnie to denerwowało, ponieważ nie lubię bałaganu na działce.
Byłam, widziałam, podziwiałam kwitnienia w Twoim ogródeczku. ;:219 ;:215
Na szczęście u mnie ani mrozu, ani śniegu ostatnio nie było, ;:333 raz tylko do padającego non stop deszczu przyłączył się grad, ale sypał krótko. :lol:
Dobre życzenia przytulam z radością. ;:168 A Tobie życzę samych dobrych i coraz cieplejszych dni. ;:167 ;:196
ObrazekObrazek

Lisico - dziękuję pięknie za miłe sercu pochwały. ;:167 ;:180
Wstawiłam link, który pomoże Ci lepiej zrozumieć pikowanie przerośniętych siewek pomidorów.
https://www.youtube.com/watch?v=sZLFO76FR4A

Pomidory to takie sprytne roślinki, które nawet z łodyżki wypuszczają korzonki. ;:303
Oto jeden z moich pikowanych dzisiaj do niewielkich doniczek.
Obrazek
Do dużych doniczek przepikowuję, gdy sadzonki nabiorą masy. ;:108 Pomidorki zawsze pikuję dwa, a czasami nawet trzy razy.

Współczesne piosenki nie dla mnie. ;:185 Kocham takie właśnie poetyckie z dobrym podkładem muzycznym. Szczególnie lubię piosenki Marka Grechuty i Czerwonych Gitar, choć z przyjemnością słucham też Krawczyka czy Rodowicz i kilkorga innych wokalistów. A Kabaret Starszych Panów! ;:215 To jest dopiero majstersztyk! ;:138
ObrazekObrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko,
Dziękuję, filmik bardzo pouczający. Sama nie wpadłabym na to, żeby pomidory pikować na ukos.
Uczę się cały czas, to świetna zabawa, a przy tym pożyteczna i odstresowująca.
Moje siewki jeszcze do pikowania się nie nadają, ale wyciągają się mocno na cienkich nóżkach. Teraz już wiem, co z nimi robić.

Tak, też lubię Grechutę i Czerwone Gitary. Zamiast następnej wymienionej przez Ciebie dwójki wykonawców (której nie lubię) dodałabym grupę Pod Budą i Stanisława Sojkę w kategorii "poetyckiej". Ale poza tym mam jeszcze ogromny obszar preferencji muzycznych, o których mogłabym godzinami, bo muzyka to mój żywioł, równie silny jak góry. Natomiast zgadzam się z Tobą: Kabaret Starszych Panów i teksty Młynarskiego, to niedoścignione wyżyny kultury słownej.
Pozdrawiam serdecznie, niech ten zapowiadany wybuch wiosny wreszcie nadejdzie!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”