Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11318
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

U Ciebie to dopiero ładnie chryzantemy kwitną! ;:138
Pogoda pod psem,szkoda bo można by jeszcze pobyć dłużej na łonie natury...tego nigdy dość! :wink:

:wit ;:167 ;:196
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2615
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Piękne róże!! :D U mnie niektore mają pąki, może zdążą rozkwitnąć jeżeli mają być jeszcze ładne dni w listopadzie; pocieszyłaś mnie. Organizm Misi widac potrzebuje dożywienia po chorobie. Ja też dzisiaj w deszczu musiałam kończyc prace.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 176
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Kolory chryzantem cudowne. U mnie jeden floks też jeszcze trzyma kolorki. :)

Moja 'Novalis' dostała w tym roku nowe miejsce i zobaczymy jak to będzie z kolorkami w przyszłym roku. :D
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1754
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko
Już jestem u Ciebie. ;:196
Misia jak zwykle super prezentuje się jako modelka, jest słodka.
Dobrze, że dochodzi do siebie.
Róże, floksy i chryzantemki ;:215
Celozja piękna i ma taki nietypowy kwiatostan więc siej.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16625
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Sobota pod znakiem chmur i niewielkiego deszczu. Na działkę nawet nie zajrzałam, wybrałam się natomiast na duże przedświąteczne zakupy. Zbyt długo odkładałam w czasie,ale udało mi się zakupić wszystko, co planowałam.
Zdjęcia zrobione podczas ostatniej wizyty na działeczce.
Obrazekhosting obrazkow

Maryniu - jeszcze nie wszystkie chryzantemy zakwitły. ;:185 Dwie ledwo zapączkowane.
Pogoda typowo jesienna. Taka, jakiej najbardziej ni lubię. ;:145
Jednak jest nadzieja na krótkotrwałą poprawę, czego Tobie, sobie i wszystkim nam życzę z całego serca. ;:167 ;:167
Obrazek
Krokusik jesienny próbuje zakwitnąć.
Obrazek
To jest ta olbrzymia chryzantema, której usiłuję się pozbyć.

Iguniu - wprawdzie już jakiś czas temu pościnałam wszystkie pąki róż do wazonu, ale okazuje się, że one jeszcze budują i rozwijają nowe pąki. ;:333
Misia już wróciła do normy i nie je na zapas. ;:303 Już się bałam, by dla odmiany nie zachorowała z przejedzenia. ;:oj
Obrazek
Tojadowi muszę zmienić miejsce. Rośnie zbyt blisko siatki i już niemal połowy go nie ma. ;:204
Obrazek

Dawidzie - jeszcze dwie chryzantemy nie rozwinęły pąków. ;:131 Zastanawiam się, czy jest sens uprawiać chryzantemy na działce, którą późną jesienią odwiedzam bardzo rzadko. ;:24 Może tylko te wcześniejsze... Nie lubię swojej ukochanej działeczki o tej porze roku. ;:219
Moja 'Novalis' to już bardzo dorosła kobita i nawet gdybym chciała jej zmienić miejsce, bałabym się to zrobić. ;:7
Od kilku lat rośnie w półcieniu i zawsze bardzo ładnie kwitnie. ;:215 Jedyną jej wadą jest wrażliwość kwiatków na deszcz. :oops:
:wit :wit
Obrazek
Miniaturowa budleja jeszcze kwitnie.
Obrazek
Złocień arktyczny zaczyna zmieniać kolor kwiatków.

Ewuniu - cieszę się, że jesteś! :tan
Misia już jest sobą i broi dyskretnie, jak przed chorobą. ;:7
W tym roku celozja dziwacznie się zachowała i zamiast jednego dużego kwiatu miała kilka mniejszych.
Znalazłam zdjęcie całej rośliny.
Obrazek
Nie wiem, co jej odbiło, ale nie tak powinna wyglądać. ;:185
Obrazek
Kwitną jeszcze spóźnione astry.
Obrazek

Dobrej niedzieli, Kochani. ;:4 ;:4
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Temu coś się w główce pokręciło.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11318
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Ta chryzantema o tej porze robi robotę w ogródku..daj jej szansę choćby pod siatką niech się działkowicze napatrzą :lol: ..A kwiatki tojadu Ci kradną? :shock:
Miłego weekendu Lucynko! ;:196 ;:167

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Świetne jeszcze ujęcia kwiatów jak na ten czas u mnie już niewiele by złapał jedynie
niektóre róże.Tojad piękny chyba kupię nasionka na drugi rok spodobał mi się bardzo.Dużo ;:3 ;:3 ;:3 jeszcze życzę. :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11566
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko świetna wiadomość, że Misia wyzdrowiała. ;:215
Celozja ciekawa z takimi piętrowo ułożonymi kwiatami. ;:oj
Też po kilku latach moje chryzantemy są bardzo wysokie i muszę wiązać. Nawet się zastanawiam nad jakimś skarlaczem, bo piękna limonkowa ma w tym roku 120 cm i nawet związana się przewiesza. ;:222

Spokojnego świętowania. ;:168
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2609
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, wiele kwiatków jeszcze kwitnie u Ciebie i dobrze, bo kolorki cieszą oczy ;:215
Moje niektóre chryzantemy też takie niesforne, nawet podwiązane wykrzywiają się i wyglądają nieciekawie. Trzeba by je ciąć w maju żeby były niższe. Ale obawiam się, że ten zabieg opóźniłby kwitnienie. Ten tojad to dwie rośliny o dwóch kolorach kwiatów razem wsadzone? Dlaczego Ci go ubywa?
Dobrej pogody Lucynko, spokojnych dni ;:196 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16625
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj to dopiero piękny słoneczny dzień! W pełni wykorzystaliśmy go na odwiedzenie części grobów. Najważniejsze odwiedzimy pierwszego listopada.
Niestety, od wszystkich dzieli nas duża odległość, zatem zajmie nam to cały dzień. Na szczęście kończymy zawsze obiadem u siostrzenicy małżonka.
Na działkę wybiorę się dopiero po świętach.

Maryniu - mam plan wobec tej chryzantemy i go nie zmienię. Zrobię kilka małych sadzonek, a cała reszta znajdzie się na kompoście. :lol:
Nie kwiaty tojadu mi giną, tylko całe łodyżki. ;:145 Mam go stosunkowo niedługo, bo trzeci rok. W ubiegłym roku wypuścił jedną dodatkową odnóżkę, w tym roku aż trzy (w sumie miał cztery). Niestety, zostały mi tylko dwie. ;:174 Jeśli go nie przeniosę w głąb działki, to może całkowicie zginąć.
Spokojnego tygodnia, Maryniu. ;:196
Obrazek

Jolu - gdyby nie chryzantemy, niewiele kolorków byłoby na działce widać, tylko takie pojedyncze gdzieniegdzie jeszcze są. :) Masz rację, że tojad ładnie się prezentuje o tej porze roku, gdy większość roślin już do snu zimowego się układa. ;:19
Twoje życzenie spełnione. ;:196 Słoneczko pięknie dzisiaj świeci. ;:3 Dziękuję i wzajemnie życzę Ci słonecznego całego tygodnia. ;:167
Obrazek

Soniu - co do celozji, to powinna być niższa i mieć jeden duży kwiat-grzebień. ;:108 Celozja kłosowa w taki sposób rośnie i posiada kilka kłosów, ale nie grzebieniasta. ;:7
Moim pomysłem na skarlenie chryzantem jest zrobienie nowych sadzonek i wyhodowanie młodych niskich roślinek. ;:204
Dziękuję ;:196 i Tobie również życzę spokojnego świętowania. ;:167
Obrazek

Halszko - w kilku kolejnych latach przycinałam chryzantemy, co na niewiele się zdało. ;:185 Kwitły w tym samym czasie, co w tym roku, a rosły z roku na rok coraz wyższe. :lol:
Tojad dwukolorowy 'Cloudy' to jedna roślina. On tak kwitnie. Z czasem białe kwiaty zabarwiają się najpierw tylko na brzegach, później całe na niebiesko. ;:333
Ubywa mi młodych łodyżek, które wypuszcza od korzeni, ponieważ rośnie przy samej siatce od strony wspólnej alejki i widocznie ma wielu amatorów. ;:224
Wiosna
ą przesadzę go w głąb działki, by nie był widoczny dla spacerujących alejką.
Dziękuję za dobrą słoneczną pogodę, ;:167 której życzę i Tobie, najlepiej na co najmniej cały tydzień. ;:196
Obrazek

Dobrego, najlepiej słonecznego tygodnia. ;:3 ;:3 ;:3 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, myślę, że ta różyczka, której wrzuciłaś więcej zdjęć, to właśnie Pullman Orient Express. Najbardziej przypomina tę odmianę :)
Jesienne chryzantemy podziwiam u Ciebie i w innych ogrodach. Moja jedyna właśnie zaczęła kwitnienie. Poza tym po ostatnich deszczach ogród nabrał bardziej jesiennych barw. Opadło już sporo liści, a prym wiodą teraz wszelkie odcienie rudego. Tylko pojedyncze kwiaty róż jeszcze rozświetlają ogrodowe rabaty i dają plamy koloru.
Dobrej pogody na jutrzejszy dzień ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6299
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko :wit
Jak dobrze się dowiedzieć, że masz dla nas same dobre wieści ;:196
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16625
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj skorzystałam z pięknej słonecznej pogody i po spacerze na pobliski cmentarz pojechałam na działkę.
Nie powiem, że jestem szczęśliwa, bo działka wygląda nieciekawie.Duże barwne plamy prezentują jedynie chryzantemy, choć gdzieniegdzie można jeszcze znaleźć pojedyncze kwiatki. Poza tym szarzyzna, nawet drzewa w pobliskim małpim gaju już pozbawione liści. Działkowe drzewa owocowe jeszcze ubrane w liście i tylko sąsiedzki orzech włoski zasłał mi kawał działki opadłymi liśćmi. Zgarnęłam je i przerzuciłam sąsiadce. Niech ona się martwi, co z nimi zrobić. Owoce tego orzecha są byle jakie: małe, bardzo twarde, z niewielką ilością zawartości w skorupce. A ponieważ jest olbrzymi i rośnie tuż przy siatce, zabiera moim roślinkom wodę i składniki mineralne. Sąsiadka chciałaby go usunąć, na co nie zgadza się jej teściowa, po której odziedziczyła działkę. Ot, kwadratura koła. ;:224

A oto, jakie kwiatki oprócz chryzantem jeszcze wypatrzyłam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dorotko - przede wszystkim wielkie gratulacje! ;:138
Serdecznie dziękuję Ci za nazwanie odmiany mojej różyczki. ;:167 Już sobie zapisałam, żeby mi nie umknęła. ;:303
Na mojej działeczce już nie ma różyczkowych kwiatków. Wszystkie jakiś czas temu ścięłam do wazonu, a krzaki róż lekko przycięłam, bo tak wybujały, że większe śniegi czy silne wiatry, połamałyby je. ;:222
Dziękuję ślicznie za dobrą pogodę ;:180 ;:180 i mam nadzieję, że Tobie też aura psikusa nie zrobiła. ;:63
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Beatko - też się cieszę i gorąco pozdrawiam. ;:167 ;:196
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”