Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11297
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Święta,święta i już po... ;:333
Teraz byłby czas na działalność ogrodniczą ale znów aura nie sprzyja! :wink:
Wiosna mimo wszystko zawitała do Ciebie w pełnej krasie! ;:215 Jest już na co popatrzeć a to cieszy! :)
Pozdrawiam serdecznie i pęknej pogody na najbliższe dni życzę ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Witaj Lucynko widzę że ładnie juz masz porobione na działce i tak ładnie u Ciebie. Pomidorki przepikowane u mnie tez ja zawsze sadze tylko po dwie sadzonki na które dmucham i chucham aby sie nic nie stało bo u mnie miejsca mało. Trzeba będzie zmniejszyć ilość sadzonych pomidorów i będzie dobrze ale to jak na razie tylko gadanie potem w planach wychodzi inaczej. Pozdrawiam serdecznie życzę spokojnej dobrej nocki i miłego dnia ;:196 ;:3
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Wprawdzie rano na termometrze było zaledwie 5 stopni na plusie, postanowiłam pojechać na działkę po doniczki.
Spędziłam tam zaledwie godzinę, a ręce zmarzły mi jak zimą. Zebrałam ponad 60 doniczek i M odwiózł mnie do domu.
Zatem pomyłam wszystkie w cieplutkiej wodzie i czekają teraz na przesadzenie pomidorków, które strasznie wybujały i powyciągały się, mimo że co najmniej trzy razy dziennie odwracam doniczki.
Działka prezentuje się pięknie. Jest kolorowa, nie ma ani jednej rabatki bez kwiatków.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Już nie będę mówiła, że cebulki tulipanów zgniły bądź zostały pożarte. Do tej donicy wsadziłam cztery cebulki, wzeszły i zakwitły dwa tulipany, a donica mieszkała w tunelu, ziemia była systematycznie podlewana. Zatem wniosek mam jeden: odmianowe tulipany są nieprzewidywalne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Było kilka białych pierwiosnków ząbkowanych, ostał się jedynak.

Jolu - muszę się z Tobą zgodzić. ;:108 Rzeczywiście już mogę być zadowolona z wiosennej urody mojej działeczki. :lol: Do niedawna cieszyła mnie tylko latem. Dziękuję za miłe słowa. ;:196
Wczoraj i u mnie wiało i lało, ;:222 dzisiaj wprawdzie nie wieje, ale na spacerek ciut za zimno.
Podobno, weekend ma być ciepły, życzę więc i Tobie słoneczka na wiosenne ogrodowanie. ;:3
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Maryniu - chciałam dzisiaj przechytrzyć aurę, jednak nie dałam rady, ale działeczkę odwiedziłam, co dało mi trochę radości. ;:333
Istotnie wiosna pokazała, co potrafi i rozwinęła kolejne kwiatuszki, ;:303 ;:223 tylko dlaczego nie pozwala nacieszyć się nimi dłużej?!
Pozdrawiam wzajemnie i życzę Ci częstszych wypadów na działeczkę. ;:196
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Alu - porządki na działce to ja zaczęłam już w lutym, a skończyłam dopiero przed świętami, tak ze mną pogrywała pogoda. :lol:
Bałabym się zostawić tylko po dwie sadzonki z każdej odmiany, bo a nuż a widelec padłyby obie, to żal. :(
Wkrótce będę pikowała po raz drugi, tym razem do dużych doniczek i wywieziemy je do tunelu, gdzie dostaną dodatkowe zabezpieczenie w postaci namiotu z agrowłókniny. ;:333
Pozdrawiam wzajemnie i dużo słoneczka życzę na każdy kolejny dzień. ;:3 ;:3 ;:196
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko
U mnie dopiero teraz zakwitły pierwsze tulipany.
Piękna sasanka i białe szafirki ;:215
Czy ta roślina z żółtymi kwiatami to cesarska korona?
Szybka.
Pierwiosnki fajnie kolorowe.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, powtórzę się, ale co można innego powiedzieć jak u Ciebie tak pięknie I kolorowo ;:138
Jeśli chodzi o doniczkę z tulipanami to jedyne co mi się nasuwa, to może niepotrzebnie je zimą podlewałaś ;:7 Chyba gdzieś widziałam (pewnie na YouTube), że taką doniczkę ze świeżo wsadzonymi tulipanami podlewa się raz, a potem ustawia się pod zadaszeniem, aby do niej nie padało, ale na zewnątrz. Dopiero gdy pojawią się kły na wiosnę, można ją wystawić pod chmurkę. Nie mam doświadczeń w sadzeniu cebulek w donicach, poza przypadkami, że jak mi braknie koszyków to niektóre sadzę do doniczek po chryzantemach, ale one mają duże dziury i zawsze zakopuję je na rabatach. Zwykle wszystkie wychodzą wiosną.

Ciepłych dni Lucynko i zdrowia ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko co kwiatek to piękniejszy. Ślicznie musi wyglądać teraz twoja wiosenna działeczka.
Ja jesienią pierwszy raz sadziłam cebulowe lazanie w donicach. Podlałam porządnie i postawiłam pod wiatą. Dopiero jak zaczęły się pokazywać kiełki zielone wywędrowało wszystko spod dachu. Troszkę wtedy podlałam i zostawiłam. Tak było w instrukcji. Na razie większość rośnie, ale nie wszystkie.
Z rabatowych tulipanów wyszły mi tylko dzikie i szykują się do kwitnięcia. Po reszcie ani śladu. Ale u mnie sporo lokatorów. Nie wiem jak się zorientować czy to krety, czy nornice. Nie wiem zresztą czy to ma znaczenie.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

U ciebie Lucynko to morze pięknych pierwiosnków.
Wszystkie piękne. Tulipany juz też zaczęły przygrywki w ogrodzie, barwinek, ciemierniki.. no tylko podziwiać. Ja też lubię jak na kazdej rabacie coś jest wiosennego, coś kwitnie coś z porami roku się zmienia.
Pozdrawiam serdecznie ;:196 ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Cały dzień na działce w towarzystwie nie tylko M, ale i koty. :tan
Słoneczko trochę kaprysiło. Często chowało się za chmury, z których jednak deszcz nie spadł, a ogólnie było dość ciepło.
Wykorzystałam czas na wsadzenie roślinek, które przyjechały ze szkółki, na odmłodzenie niektórych kilkuletnich roślin oraz na pogawędkę z sąsiadką i - oczywiście - na zrobienie zdjęć podczas powitania nowych kwiatków.
Na koniec stwierdziłam, że nareszcie jestem zadowolona z wiosennej szaty mojej działeczki. Nareszcie jest bardzo kolorowa. Długo czekałam na taki jej obraz. Zawsze lato było najpiękniejsze na rabatach, teraz zastanawiam się, czy wiosenne rabaty nie będą ładniejsze niż letnie.

Zakwitły niemal wszystkie narcyzy.
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bardzo cieszy mnie tak wspaniale kwitnąca młodziutka brzoskwinka wyhodowana własnoręcznie z pestki.
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Tulipany jeszcze się lenią, zakwitły w sumie cztery, a ten zachwycił mnie fantastyczną budową kwiatka.

Ewuniu - moje tulipany też dopiero zaczynają.
Te żółte pąki to istotnie cesarskie korony. ;:108
Dziękuję pięknie za ciepłe słowa pod adresem moich kwiatków. ;:167
Obrazek
Ułudka coraz więcej pąków rozwija.
Obrazek
Rozkwita fiołek o ciemnych listkach.
Obrazek
Ten tulipanik był najszybszy.

Halszko - może być, że popełniłam błąd w uprawie tulipanów w donicach. Tylko że w jednej donicy wyszły wszystkie zdrowe, a w innej jeden zdrowy, trzy skarlałe i nie zakwitną. ;:222 Ale może rzeczywiście trzeba postąpić tak, jak radzisz. ;:204
Celowo nie wystawiałam donic pod chmurkę, bo już mi kiedyś pogniły we wszystkich donicach. Zresztą spośród sadzonych do gruntu, też ponad połowa nie pokazała się w ogóle. ;:oj
Piękne dzięki za pochwały oraz za dobre życzenia, które przytulam i odwzajemniam. ;:167 ;:196
Obrazek :D ;:196
Obrazek
Obrazek

Moniczko - o, tak! Sama jestem zachwycona obrazem mojej wiosennej działki. ;:215 Dotąd zawsze wolałam letnią, a teraz ... nie wiem, czy nie będę tęskniła do wiosennej. ;:7
Tyle już rozmaitych prób podejmowałam w uprawie tulipanów, że ostatecznie dochodzę do wniosku, iż u mnie najlepiej mają się te zaniedbane, a mam takie za siatką, gdzie naprzyrastało ich, tworzą ładne kępki i wszystkie mają pąki. :D
Krety cebulek nie zjadają, one szukają miąska, natomiast nornice owszem, chętnie chrupią cebulki. ;:108
Śliczne dzięki za dobre słowa na temat mojej działki. ;:167 ;:196
Obrazek
Zawsze cała w kwiatach, w tym roku słabo kwitnie magnolia gwiaździsta.
Obrazek
Za to węgierka Dąbrowicka cała w bieli.
Obrazek

Aniu - kocham pierwiosnki, bo one zawsze stanowiły główną ozdobę rabat po przekwitnięciu krokusów. W tym roku jest tych kwitnień znacznie więcej, zatem działka wyjątkowo cieszy mnie swoją wiosenną szatą. ;:63 Dziękuję za miłe słowa. ;:167
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196
Obrazek
Obrazek
Morelki już przekwitły, a ja dopiero teraz zdjęcie wstawiam.
Obrazek

Niech Wam weekend upłynie pod znakiem pięknej słonecznej pogody. ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 160
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Cudowna kolekcja narcyzów. Widać, że wiosna już rządzi w ogrodach. :) Ja osobiście uważam, że ogród zawsze najpiękniej wygląda wiosną, bo najwięcej roślin wtedy kwitnie, ale może to i mój błąd, że tak dobrałem rośliny. :D
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11297
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

No to wiosna u Ciebie Lucynko spisała się na medal! ;:215
Ale wpierw trzeba było zadbać o odpowiednie nasadzenia co się Tobie udało z nawiązką! ;:215
Teraz tylko podziwiać i cieszyć oczy i ogrodniczą duszę! :heja
Miłej niedzieli! ;:196 ;:167

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Witajcie!
Niedziela powoli się kończy, a spędziłam ją poza działką, mimo pięknej cieplutkiej pogody, ale czasami trzeba wybrać spośród przyjemności.
W sobotę wsadziłam ponad 30 lilii i tak się tym zmęczyłam, że po odwiedzeniu zaprzyjaźnionych wątków dla własnego sił brakło. A właściwie to Morfeusz dał o sobie znać.
M zniknął na kilka godzin na zebraniu sprawozdawczo - wyborczym, a mnie towarzyszyła Misia i gołąbki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dawidzie - To tak jak ja. ;:108 Tylko u mnie wiosna była mniej bogata w kwitnienia, a lato aż za bogate. ;:7 Wydaje mi się, że teraz osiągnęłam równowagę, ale to się okaże latem. :lol:
Obrazek

Maryniu - te moje nasadzenia to absolutny przypadek. ;:224 Planowałam, owszem, ale później zapominałam o planach i szłam na żywioł. ;:306 Wyszło całkiem przyzwoicie, co istotnie cieszy. :tan
Dobrego, spokojnego, słonecznego i ciepłego tygodnia, Maryniu. ;:167 ;:196
Obrazek

Słonecznego i cieplutkiego tygodnia Wszystkim. ;:3 ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko bardzo podoba mi się równowaga na Twoich rabatach. :D Brzoskwinia śliwa i magnolia cudne. ;:oj Zawsze niecierpliwie czekam na kwitnienie drzew owocowych.
Narcyzów masz piękną kolekcję, a tulipany botaniczne śliczne. ;:215 U mnie oczywiście pożarte, tylko kilka kwitnie.
Nawet gołębie dostojnie podziwiają kolory, pewnie myślą, że to ich działka. :wink:
Dobrego, ciepłego tygodnia. ;:168
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 160
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Zakochałem się w ostatniej fotce. Boska kępa tulipanów tarda. Małe słoneczka na rabacie. ;:167 ;:167 ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”